Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
405 900 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    147 600 zł
    7 ofert
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    258 300 zł
    7 ofert
Oferty w postępowaniu
14 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy obiektu ukrycia U1 pełniącego jednocześnie funkcję garażu podziemnego

Zamawiający Powiat Starachowicki (Starachowice, Świętokrzyskie) rozstrzygnął postępowanie „Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy obiektu ukrycia U1 pełniącego…”, wybierając ofertę wykonawcy W-POL sp. z .o.o. Łączna wartość umów: 405 900 zł. Złożono 14 ofert.

Zamawiający: Powiat StarachowickiStarachowice, Świętokrzyskie (powiat Starachowicki →)opublikowano 2 września 2026
Łączna wartość umów
405 900 zł
Liczba ofert
14 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~3,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    03 czerwca 2026

    Termin ofert: 12 czerwca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    02 września 2026

    7 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    CzęściZamówienie podzielono na 2 części; we wszystkich wybrano wykonawców.

  • 2

    WykonawcaWszystkie rozstrzygnięte części wygrała firma W-POL sp. z .o.o. za łącznie 405 900,00 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 14 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Starachowicki

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 291009395

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

dr Władysława Borkowskiego 4

1.5.2.)Miejscowość

Starachowice

1.5.3.)Kod pocztowy

27-200

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL721 - Kielecki

1.5.7.)Numer telefonu

276-09-00

1.5.8.)Numer faksu

276-09-02

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

starostwo@powiat.starachowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.powiat.starachowice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://e-propublico.pl/Zamawiajacy/AktualneOgloszenia?zamawiajacyId=87a1687f-6afc-444c-95f4-1ff27a1f19c0

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy obiektu ukrycia U1 pełniącego jednocześnie funkcję garażu podziemnego

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9c8d7ee7-8fd7-4b58-b143-921ceecdf0c8

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00417582

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00033841/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.6 Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej budowy obiektu ukrycia U1 pełniącego jednocześnie funkcję garażu podziemnego

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00275411

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.272.8.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część I:
"Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy obiektu ukrycia U1 pełniącego jednocześnie funkcję garażu podziemnego przy ul. W. Borkowskiego 4 w Starachowicach" w ramach "Programu ochrony ludności obrony cywilnej w roku 2026"

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej obiektu ukrycia U-1 pełniącego jednocześnie funkcję garażu podziemnego dla ok 350 osób w Starachowicach ul. Dr. W. Borkowskiego 4 na działce o nr ewid.1128/7 obr 02 oraz uzyskanie wymaganych zgłoszeń/decyzji umożliwiających jego realizację (o ile będą wymagane) wraz z niezbędnymi uzgodnieniami i opiniami.
Dokumentacja projektowo-kosztorysowa obejmuje:
- opracowanie projektu koncepcji, projektu budowlanego i technicznego, Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB), przedmiarów robót i kosztorysów inwestorskich dla budowy obiektu ukrycia U-1 pełniącego jednocześnie funkcję garażu podziemnego dla ok. 350 osób w Starachowicach ul. W. Borkowskiego 4 na działce 1128/7 obr. 02 o powierzchni ok 1000 m2, przy ul. Dr Władysława Borkowskiego w Starachowicach w tym:
" Kondygnacja -1 (podziemna): Powierzchnia ok.1000 m?. Funkcja: W sytuacji zagrożenia miejsce to ma służyć ukryciu doraźnemu typu U-1 dla ok. 350 osób. Ma być zapewniony ciąg komunikacyjny, zaplecze techniczno-sanitarne, pełną infrastrukturę instalacyjną dla takich obiektów, magazyny, a w sytuacji pokojowej ma pełnić rolę garażu podziemnego z funkcją zamykania awaryjnego wraz z infrastrukturą wjazdową/wyjazdową (bez budynku nadziemnego).
Projektowany obiekt powinien umożliwiać łatwą i bezpieczną komunikację osób z niepełnosprawnościami.
" Kondygnacja 0 (nadziemna): Odtworzenie terenu zgodnie z dotychczasowym zagospodarowaniem terenu (obecnie istniejący parking) z możliwością wykorzystanie tego terenu pod niezbędne instalacje dla miejsca schronienia U1 z ew. fotowoltaiką lub z innym źródłem zasilania awaryjnego a także z magazynem energii wraz z infrastrukturą wjazdową/wyjazdową (bez budynku nadziemnego).

Charakter obiektu: Budowla ochronna o podwójnym przeznaczeniu (Dual-Use).

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załączona dokumentacja na stronie prowadzonego postępowania https://epropublico.pl/ zakładka zamawiający Powiat Starachowicki numer postępowania ZP.272.8.2026 pn: "Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy obiektu ukrycia U1 pełniącego jednocześnie funkcję garażu podziemnego" - Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.5.)Wartość części

239250 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część II:
"Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy obiektu ukrycia U1 pełniącego jednocześnie funkcję garażu podziemnego przy ul. Szkolnej 10 w Starachowicach" w ramach "Programu ochrony ludności obrony cywilnej w roku 2026"

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej obiektu ukrycia U-1 pełniącego jednocześnie funkcję garażu podziemnego dla 1100 osób w Starachowicach ul. Szkolna 10 na działce o nr ewid.15/8 obr 02 oraz uzyskanie wymaganych zgłoszeń/decyzji umożliwiających jego realizację (o ile będą wymagane) wraz z niezbędnymi uzgodnieniami i opiniami.
Dokumentacja projektowo-kosztorysowa obejmuje:
- opracowanie projektu koncepcji, projektu budowlanego i technicznego, Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB), przedmiarów robót i kosztorysów inwestorskich dla budowy obiektu ukrycia U-1 pełniącego jednocześnie funkcję garażu podziemnego dla ok. 1100 osób w Starachowicach ul. Szkolnej 10 na działce 15/8 obr. 02 o powierzchni ok 3000 m2, przy ul. Szkolnej w Starachowicach w tym:
" Kondygnacja -1 (podziemna): Powierzchnia ok. 3 000,00 m?. Funkcja: W sytuacji zagrożenia miejsce to ma służyć ukryciu doraźnemu typu U-1 dla 1100 osób, . Ma być zapewniony ciąg komunikacyjny, zaplecze techniczno-sanitarne, pełną infrastrukturę instalacyjną dla takich obiektów, magazyny, a w sytuacji pokojowej ma pełnić rolę garażu podziemnego z funkcją zamykania awaryjnego wraz z infrastrukturą wjazdową/wyjazdową (bez budynku nadziemnego).
Projektowany obiekt powinien umożliwiać łatwą i bezpieczną komunikację osób z niepełnosprawnościami
" Kondygnacja 0 (nadziemna): Odtworzenie terenu zgodnie z dotychczasowym zagospodarowaniem terenu (obecnie istniejący parking) z możliwością wykorzystanie tego terenu pod niezbędne instalacje dla miejsca schronienia U1 z ew. fotowoltaiką lub z innym źródłem zasilania awaryjnego a także z magazynem energii wraz z infrastrukturą wjazdową/wyjazdową (bez budynku nadziemnego).

Charakter obiektu: Budowla ochronna o podwójnym przeznaczeniu (Dual-Use).

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załączona dokumentacja na stronie prowadzonego postępowania
https://epropublico.pl/ zakładka zamawiający Powiat Starachowicki numer postępowania ZP.272.8.2026 pn: "Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy obiektu ukrycia U1 pełniącego jednocześnie funkcję garażu podziemnego" - Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.5.)Wartość części

319250,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

5

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

147600,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

244770,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

147600,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

W-POL sp. z .o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6762465893

7.3.4)Miejscowość

Łuków Śląski

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-09-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

147600,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

5

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

258300,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

355470,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

258300,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

W-POL sp. z .o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6762465893

7.3.4)Miejscowość

Łuków Śląski

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-09-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

258300,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71220000-6Usługi projektowania architektonicz…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
259 000 zł
Próbka: 103 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
159 820 zł459 319 zł
Rozstęp międzykwartylowy
299 499 zł
Źródło próbki
CPV 71220000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
159 820 zł
Mediana
259 000 zł
Górny kwartyl
459 319 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Starachowicki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Starachowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 405 900 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71220000-6 (Usługi projektowania architektonicznego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: W-POL sp. z .o.o. (Łuków Śląski). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.