AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Dostawa podłoży, testów, krążków i pasków MIC do bakteriologii wraz z dzierżawą sprzętu

Zamawiający Zespół Opieki Zdrowotnej (Nysa, Opolskie) prowadzi postępowanie „Dostawa podłoży, testów, krążków i pasków MIC do bakteriologii wraz z dzierżawą sprzętu”. Termin składania ofert upływa 10 września 2026, 09:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Zespół Opieki ZdrowotnejNysa, Opolskie (powiat Nyski →)opublikowano 2 września 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 600 542 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
10 września 2026, 09:00
6d 6h
Konkurencyjność
~2,5 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Termin dostawy odczynników40%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    02 września 2026

    Termin ofert: 10 września 2026 09:00

Kluczowe informacje

+ SWZPodsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiot zamówienia obejmuje dostawę podłoży, testów, krążków i pasków MIC do bakteriologii wraz z dzierżawą sprzętu na okres 24 miesięcy od daty zawarcia umowy, z podziałem na trzy części: podłoża mikrobiologiczne z dzierżawą cieplarki, testy i krążki identyfikacyjne z dzierżawą pipety 8-kanałowej oraz pożywki, testy i krążki do oznaczania lekowrażliwości i mechanizmów oporności z dzierżawą urządzenia chłodniczego.

    Źródło: SWZ - docx
  • 2

    RyzykoWymagane są oświadczenia o zgodności CE, metodykach oznaczeń w języku polskim oraz kartach charakterystyki dla części 2, a zamawiający przewiduje uzupełnianie tych dokumentów; zmiany umowy obejmują m.in. produkt równoważny przy wstrzymaniu produkcji oraz przedłużenie umowy do osiągnięcia Minimalnej Wartości Przedmiotu Zamówienia, nie dłużej niż 12 miesięcy.

  • 3

    ZakresCzęść 1 obejmuje podłoża mikrobiologiczne wraz z dzierżawą cieplarki do inkubacji, część 2 testy i krążki identyfikacyjne oraz dzierżawę pipety 8-kanałowej, a część 3 pożywki, testy i krążki do oznaczania lekowrażliwości i mechanizmów oporności wraz z dzierżawą urządzenia chłodniczego.

  • 4

    ZakresOdbiór ilościowy i jakościowy następuje w miejscu dostawy, tj. w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej (Pracowni Bakteriologii) Szpitala w Nysie, w obecności osoby dostarczającej daną partię, a minimalny okres ważności podłoży do hodowli drobnoustrojów wynosi 2 miesiące od daty dostawy.

    Źródło: Załącznik nr 4 - wzór Umowy - docx
  • 5

    ZakresWykonawca ma dostarczać przedmiot zamówienia sukcesywnie na własny koszt przez 24 miesiące, według jednostronnych zamówień Zamawiającego przekazywanych pisemnie e-mailem lub faksem, a termin dostawy każdej partii ma wynosić do wskazanej w umowie liczby dni roboczych od złożenia zamówienia.

    Źródło: Załącznik nr 4 - wzór Umowy - docx

Kontekst Atlasu

  • To zamówienie pojawia się nie pierwszy raz: podobne postępowanie z 2024 r. wygrał GRASO Zenon Sobiecki przy 2 ofertach.
  • O zamówienia tego zamawiającego rzadko się tłoczy: 60% jego postępowań z ostatnich 3 lat miało tylko jedną ofertę, średnio 1,8 oferty na postępowanie (średnia krajowa: 3,7).

Na podstawie ogłoszenia i dokumentacji SWZ · Zawsze weryfikuj z oryginałem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000313443

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Bohaterów Warszawy 34

1.5.2.)Miejscowość

Nysa

1.5.3.)Kod pocztowy

48-300

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL523 - Nyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

paweskae@zoznysa.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zoznysa.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa podłoży, testów, krążków i pasków MIC do bakteriologii wraz z dzierżawą sprzętu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-94c81cf4-b16b-483e-8f02-b1e8018abe56

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00417502

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00117640/10/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.27 Dostawa podłoży, testów, krążków i pasków MIC do bakteriologii wraz z dzierżawą sprzętu

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-94c81cf4-b16b-483e-8f02-b1e8018abe56

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl/

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl.
Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”
Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej (cyfrowe odwzorowania) musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych
Dokumenty elektroniczne, o których mowa w § 2 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych i przekazuje się jako załączniki. W przypadku formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, ww. regulacje nie będą miały bezpośredniego zastosowania.
Jeżeli dokumenty elektroniczne, przekazywane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, zawierają informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2020 r. poz. 1913 oraz z 2021 r. poz. 1655) wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku, wraz z jednoczesnym zaznaczeniem w nazwie pliku „Dokument stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa”.
Komunikacja w postępowaniu o udzielenia zamówienia (z wyłączeniem składania ofert) odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze”(„Formularze do komunikacji”).
Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”).
W przypadku załączników, które są zgodnie z ustawą Pzp lub rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, mogą być opatrzone, zgodnie z wyborem Wykonawcy/Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenia zamówienia/ podmiotu udostępniającego zasoby, podpisem zewnętrznym lub wewnętrznym. W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) dodaje się do przesyłanej wiadomości uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny).
Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia.
Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez Wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce „Komunikacja”
Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza)
Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. U. UE L 119 z dnia 4 maja 2016 roku, str. 1), zwanym dalej „RODO”, informuje, że:
• Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Zespół Opieki Zdrowotnej w Nysie, ul. Boh. Warszawy 34, 48-300 Nysa tel. 77/40 87 830
• Zespół Opieki Zdrowotnej w Nysie wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym może się Pani/Pan skontaktować w sprawach ochrony swoich danych osobowych i realizacji swoich praw pisząc na adres
e-mail: iod@zoznysa.pl; telefon: 77 40 87 813 lub pisząc na adres naszej siedziby wskazany w pkt. 1.
• Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą przez ZOZ w Nysie na podstawie art. 6 ust.1 lit. c RODO, wyłącznie w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego
Nr DZZP-344/34/2026 prowadzonym w trybie podstawowym
• Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r. poz. 793 t.j.), dalej „ustawa Pzp”.
• Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy.
• Obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu
o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp.
• W odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO.
• Posiada Pani/Pan:
- na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
- na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych;
- na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO;
- - prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzamy Państwa dane niezgodnie z prawem
• Nie przysługuje Pani/Panu:
- - w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
- - prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
- - na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

DZZP-344/34/2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Tak

4.1.9.)Liczba części

3

4.1.10.)Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.)Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 1 – dostawa podłoży mikrobiologicznych wraz z dzierżawą cieplarki do inkubacji

4.2.6.)Główny kod CPV

33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Oferta, która przedstawia najkorzystniejszy bilans (maksymalna liczba przyznanych punktów w oparciu o ustalone kryteria) zostanie uznana za najkorzystniejszą, pozostałe oferty zostaną sklasyfikowane zgodnie
z ilością uzyskanych punktów.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Termin dostawy odczynników

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 2 – dostawa testów i krążków identyfikacyjnych oraz innych odczynników do bakteriologii wraz z dzierżawą pipety 8-kanałowej

4.2.6.)Główny kod CPV

33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Oferta, która przedstawia najkorzystniejszy bilans (maksymalna liczba przyznanych punktów w oparciu o ustalone kryteria) zostanie uznana za najkorzystniejszą, pozostałe oferty zostaną sklasyfikowane zgodnie
z ilością uzyskanych punktów.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Termin dostawy odczynników

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 3 – dostawa pożywek, testów i krążków do oznaczania lekowrażliwości i mechanizmów oporności wraz z dzierżawą urządzenia chłodniczego do przechowywania krążków i pożywek

4.2.6.)Główny kod CPV

33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Oferta, która przedstawia najkorzystniejszy bilans (maksymalna liczba przyznanych punktów w oparciu o ustalone kryteria) zostanie uznana za najkorzystniejszą, pozostałe oferty zostaną sklasyfikowane zgodnie
z ilością uzyskanych punktów.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Termin dostawy odczynników

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

1) Oświadczenie, że oferowany sprzęt posiada deklaracje zgodności CE.
2) Oświadczenie, że oferowany przedmiot zamówienia posiada metodyki oznaczeń w języku polskim.
3) Oświadczenie, że oferowane testy biochemiczne i krążki do identyfikacji posiadają karty charakterystyki substancji/preparatów niebezpiecznych zgodnie z obowiązującymi przepisami /dotyczy części nr 2/.
4) Oświadczenie, że Wykonawca przedłoży wraz z pierwszą dostawą: Deklarację Zgodności CE, metodyki oznaczeń w j. polskim oraz karty charakterystyki substancji/preparatów niebezpiecznych /karty charakterystyki w przypadku składania oferty na część nr 2/

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Tak

5.10.)Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty

1) Oświadczenie, że oferowany sprzęt posiada deklaracje zgodności CE.
2) Oświadczenie, że oferowany przedmiot zamówienia posiada metodyki oznaczeń w języku polskim.
3) Oświadczenie, że oferowane testy biochemiczne i krążki do identyfikacji posiadają karty charakterystyki substancji/preparatów niebezpiecznych zgodnie z obowiązującymi przepisami /dotyczy części nr 2/.
4) Oświadczenie, że Wykonawca przedłoży wraz z pierwszą dostawą: Deklarację Zgodności CE, metodyki oznaczeń w j. polskim oraz karty charakterystyki substancji/preparatów niebezpiecznych /karty charakterystyki w przypadku składania oferty na część nr 2/

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

§ 11 Zmiana Umowy
1. Zmiana postanowień Umowy może nastąpić wyłącznie w przypadkach przewidzianych w PZP oraz w zakresie określonym w niniejszym paragrafie.
2. Na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 1 PZP Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmiany postanowień Umowy w następujących przypadkach:
1) wstrzymania lub zaprzestania produkcji produktu objętego Przedmiotem Zamówienia albo jego wycofania z obrotu – w takim przypadku dopuszcza się dostawę produktu równoważnego o parametrach nie gorszych niż określone w dokumentach Zamówienia, za cenę nie wyższą niż cena produktu objętego Przedmiotem Zamówienia;
2) konieczności przedłużenia okresu obowiązywania Umowy w celu osiągnięcia Minimalnej Wartości Przedmiotu Zamówienia.
3. Zmiana Umowy w przypadku opisanym w ust. 2 pkt 1 może nastąpić na następujących warunkach:
1) na wniosek Wykonawcy zawierający również ofertę produktu równoważnego. Wraz z wnioskiem Wykonawca zobowiązany jest również dostarczyć Zamawiającemu dowód na okoliczność wystąpienia zdarzenia, o którym mowa w ust. 1, w postaci oświadczenia wydanego przez producenta danego wyrobu potwierdzającego fakt zaprzestania produkcji;
2) zaoferowany przez Wykonawcę produkt równoważny musi posiadać identyczne lub lepsze parametry niż te dla zastępowanego wyrobu wskazane w ofercie. Zamawiający może wyrazić zgodę na taką zmianę i dostawę innego produktu, jeśli nie będzie on odbiegał jakościowo od wyrobu zaproponowanego pierwotnie w ofercie oraz na niezmienionych warunkach cenowych;
3) ceną produktu równoważnego zaoferowanego przez Wykonawcę będzie cena wyrobu zastępowanego. Wykonawcy nie przysługuje z tego tytułu wyższe wynagrodzenie i nie będzie on dochodził z tego tytułu roszczeń od Zamawiającego.
4. Zmiana Umowy w przypadku opisanym w ust. 2 pkt 2 może nastąpić na następujących warunkach:
1) przedłużenie Umowy następuje na czas oznaczony, niezbędny do osiągnięcia Minimalnej Wartości Przedmiotu Zamówienia, nie dłuższy niż 12 (dwanaście) miesięcy;
2) zmiana następuje w drodze aneksu do Umowy;
3) przedłużenie ma charakter wykonawczy względem zobowiązania Zamawiającego do realizacji Minimalnej Wartości Przedmiotu Zamówienia.
5. Zmiany, o których mowa w ust. 2, nie mogą prowadzić do zwiększenia maksymalnej wartości Umowy, z zastrzeżeniem zmian wynikających ze zmiany stawki podatku VAT.
6. Niezależnie od postanowień niniejszego paragrafu dopuszczalne są zmiany Umowy, które nie mają charakteru istotnego w rozumieniu art. 454 ust. 2 PZP.
oraz w § 12 Waloryzacja

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-10 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia - https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-94c81cf4-b16b-483e-8f02-b1e8018abe56

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-10 09:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-09

Sekcja 9

Pozostałe informacje

3. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę w przypadkach, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2025 r.
poz. 514 t.j.). Do Wykonawcy podlegającego wykluczeniu w tym zakresie, stosuje się art. 7 ust. 3 wspomnianej ustawy.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33696500-0Odczynniki laboratoryjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
600 542 zł
Próbka: 168 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
274 541 zł1 287 974 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 013 433 zł
Źródło próbki
CPV 33696500· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
274 541 zł
Mediana
600 542 zł
Górny kwartyl
1 287 974 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Historia

Poprzednia edycja tego zamówienia

To zamówienie wraca cyklicznie. Zobacz wcześniejszych zwycięzców, kwalifikowane wartości rozstrzygnięć i poziom konkurencji.

  1. 2024wygrał(a): GRASO Zenon Sobiecki227 tys. zł2 ofertywynik →

Dopasowanie automatyczne: ten sam zamawiający i zbieżne tokeny tytułu postępowania. Każda część rozstrzygnięcia jest liczona raz (wartość umowy, a przy jej braku cena zwycięska); całe ogłoszenie jest fallbackiem tylko dla starszego wyniku bez zapisu części. Kwota nie jest przypisana widocznemu wykonawcy.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 10.09.2026, 09:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Zespół Opieki Zdrowotnej prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Nysa.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 33696500-0 (Odczynniki laboratoryjne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.