Oprac. dok. proj. wraz z pełn. nadzoru autorskiego pn.: Dostosowanie budynku XIX i II LO w Gdańsku przy ul. Pestalozziego 11/13 i 7/9 do obow. przepisów p.poż oraz modernizacji sanitariatów w XIX LO
Zamawiający Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu i na rzecz Gminy Miasta Gdańska (Gdańsk, Pomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Oprac. dok. proj. wraz z pełn. nadzoru autorskiego pn.: Dostosowanie budynku XIX i II LO…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 200 000 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1133, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,4 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Wynik: wybrano wykonawcę
22 lutego 2022
3 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
02 września 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu i na rzecz Gminy Miasta Gdańska |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000168372 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Żaglowa 11 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Gdańsk |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 80-560 |
| 1.4.4.) | Województwo | pomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL633 - Trójmiejski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 50 320 51 00 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | drmg@gdansk.gda.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.drmg.gdansk.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - inny zamawiający
|
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-065d7036-4b7b-11ec-8c2d-66c2f1230e9c |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00417445 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-09-02 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2021/BZP 00278279/01 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Oprac. dok. proj. wraz z pełn. nadzoru autorskiego pn.: Dostosowanie budynku XIX i II LO w Gdańsku przy ul. Pestalozziego 11/13 i 7/9 do obow. przepisów p.poż oraz modernizacji sanitariatów w XIX LO |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania pn | „Dostosowanie budynku XIX i II LO w Gdańsku przy ul. Pestalozziego 11/13 i 7/9 do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych oraz modernizacji sanitariatów w XIX LO w Gdańsku, przy ul. Pestalozziego 11/13”. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje realizację dwóch zadań: 1) ZADANIE 1 a) kompleksowe dostosowanie budynku do wymogów pożarowych z zapewnieniem drogi pożarowej uwzględniając realizację nakazów służb KMPSP zgodnie z ekspertyzą pożarową, opracowaną w ramach niniejszego zamówienia w zakresie ochrony pożarowej budynku wraz z ewentualnym pozyskaniem odstępstw KWPSP od przepisów; b) włączenie drogi pożarowej w istniejący ciąg jezdny w ulicy Pestalozziego; c) budowę wiat śmietnikowych dla obu szkół; d) rozdzielenie wspólnej instalacji wodociągowej z budową nowego przyłącza wodociągowego i nowymi poziomami w piwnicy dla II LO; e) usunięcie kolizji z infrastrukturą techniczną, urządzeniem terenu i zielenią na terenie działki drogowej i kompleksowe dostosowanie budynku do wymogów pożarowych z zapewnieniem drogi pożarowej z szkolnej. 2) ZADANIE 2 a) modernizację węzłów sanitarnych wraz zapleczem dla uczniów w XIX LO, zlokalizowanych przy bocznej klatce schodowej na wszystkich kondygnacjach. 3. Zakres prac projektowych obejmuje wszystkie prace i czynności konieczne dla wykonania zadania inwestycyjnego, w tym m.in. następujące elementy: 1) Inwentaryzację budynku, terenu i zieleni w zakresie niezbędnym do wykonania przedmiotu zamówienia wraz z inwentaryzacją przyrodniczą i operatem dendrologicznym; 2) Ekspertyzę pożarową wraz z decyzją Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej; 3) Projekt budowlany wymagany przez Prawo Budowane dla uzyskania pozwolenia na budowę; 4) Projekt techniczny; 5) Projekt wykonawczy - należy wykonać w formie odrębnych opracowań branżowych i w podziale na etapy realizacyjne: a) projekt branży architektury i konstrukcji, b) projekt wyposażenia, c) projekt branży sanitarnej i przyłącza wody, d) projekt branży elektrycznej i teletechnicznej, w tym instalacji SAP oraz jeżeli zajdzie taka konieczność również projekt przyłącza energii elektrycznej, e) projekt drogowy, f) projekt zagospodarowania terenu z elementami małej architektury, g) projekt usunięcia kolizji z projektowanym uzbrojeniem i urządzeniem terenu, h) projekt zieleni z projektem gospodarki drzewostanem i planem nasadzeń zastępczych, (w miarę potrzeb) wykonany na podstawie inwentaryzacji przyrodniczej i operatu dendrologicznego zgodnie z uwzględnieniem zasad postępowania z zielenią na terenie GMG (Dz. U. Woj. Pom. poz. 3332 - Uchwała nr XXXVIII/976/21 RMG z dnia 26 sierpnia 2021r.), i) projekt tymczasowej organizacji ruchu w pasie drogowym,. 6) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót - wykonać w podziale na etapy realizacyjne; 7) Przedmiary robót - sporządzić w podziale na etapy realizacyjne; 8) Kosztorysy inwestorskie – należy sporządzić w podziale, jak przedmiary robót; 9) Zbiorcze zestawienie kosztów. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania 71355000-1 - Usługi pomiarowe |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2022-02-18 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 10 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Kremer Graf Sebastian Kremer |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 583-247-14-51 |
| 4.3.3.) | Ulica | Al. Gen. J. Hallera 14 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Gdańsk |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 80-401 |
| 4.3.6.) | Województwo | pomorskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 210760,50 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2022/BZP 00064166/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2023-02-20 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 3 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Z uwagi na opóźnienie w zakresie wydania wytycznych z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni dotyczących drogi pożarowej oraz w zakresie wydania wytycznych konserwatorskich dotyczących budynku, dotrzymanie terminu zakończenia prac związanych z wykonaniem ekspertyzy pożarowej wraz z decyzją KW PSP okazało się niemożliwe. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Wydłużenie terminu uzyskania ekspertyzy pożarowej wraz z decyzją KW PSP do 29.09.2022 r. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Konieczność sporządzenia ekspertyzy technicznej konstrukcji stropu, ujawnionej w trakcie prac projektowych realizowanych przez Wykonawcę na etapie innego postępowania o udzielenie zamówienia prowadzonego przez Zamawiającego (w ramach zadania „Przebudowa sali gimnastycznej wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym w XIX LO w Gdańsku, przy ul. Pestalozziego 11/13), której konsekwencją jest konieczność wstrzymania się Wykonawcy z aktualną realizacją przedmiotu umowy. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Wydłużenie terminu: |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 3 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Opóźnienie, jakie powstało w związku z przedłużającym się procesem pozyskania decyzji/uzgodnienia Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej na zastosowanie rozwiązań zamiennych w zakresie bezpieczeństwa pożarowego. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Wydłużenie terminu: |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 208915,50 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.