Budowa małej retencji leśnej w miejscowości Tychowo w gminie Sławno
Zamawiający Gmina Sławno (Sławno, Zachodniopomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa małej retencji leśnej w miejscowości Tychowo w gminie Sławno”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 575 568 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=3411, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,8 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
03 października 2025
Termin ofert: 23 października 2025 09:30Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
19 grudnia 2025
7 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
02 września 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Sławno |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 770979909 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | I Pułku Ułanów 11 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Sławno |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 76-100 |
| 1.4.4.) | Województwo | zachodniopomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL426 - Koszaliński |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | +48 59 810 75 26 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | +48 59 810 75 26 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@gminaslawno.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | http://ug.slawno.ibip.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-146b9332-09e7-44ba-a450-6d54c468988b |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00417304 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-09-02 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00455398 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Niniejsze zamówienie współfinansowane jest ze środków w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027, Priorytetu 2. Fundusze Europejskie na rzecz zielonego Pomorza Zachodniego, Działania 2.12. Adaptacja do zmian klimatu w związku z realizacją projektu „Budowa małej retencji leśnej w miejscowości Tychowo w gminie Sławno”. |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Budowa małej retencji leśnej w miejscowości Tychowo w gminie Sławno |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | 1. Przedmiot zamówienia polega na wykonaniu roboty budowlanej pn. „Budowa małej retencji leśnej w miejscowości Tychowo w gminie Sławno”, zgodnie z przepisami ustawy Prawo budowlane i rozporządzeniami wykonawczymi. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 90913000-0 - Usługi czyszczenia zbiorników i rezerwuarów 71311100-2 - Usługi dodatkowe w zakresie inżynierii lądowej i wodnej 45112100-6 - Roboty w zakresie kopania rowów 45000000-7 - Roboty budowlane |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-12-18 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 8 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | General Engineering Kowal Sp. z o. o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 8513253986 |
| 4.3.3.) | Ulica | Transportowa 1/23 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Szczecin |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 70-715 |
| 4.3.6.) | Województwo | zachodniopomorskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 1138361,79 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00612247/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-08-06 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 2 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Podstawą do zmiany osoby kierownika budowy jest wniosek Wykonawcy z dnia 23 stycznia 2026 r., który stanowi załącznik do niniejszego aneksu. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | |
| 1. | W umowie z dnia 18 grudnia 2025 r. zarejestrowanej pod nr 191/2025, zmienia się osoba kierownika budowy, w związku z czym § 12 ust. 1 otrzymuje brzmienie | „1. Jako Kierownika budowy wyznacza się: Kacpra Goszczyńskiego.”; 2. Podstawą do zmiany osoby kierownika budowy jest wniosek Wykonawcy z dnia 23 stycznia 2026 r., który stanowi załącznik do niniejszego aneksu. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Podstawą do zmiany wysokości wynagrodzenia ryczałtowego przysługującego Wykonawcy jest Protokół konieczności nr 1/2025 z dnia 07.07.2026 r. dot. wykonania robót dodatkowych, który stanowi załącznik do niniejszego aneksu. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | 1. W umowie z dnia 18 grudnia 2025 r. zarejestrowanej pod nr 191/2025, zmienia się wysokość wynagrodzenia ryczałtowego przysługującego Wykonawcy, w związku z czym § 9 ust. 1 otrzymuje brzmienie: |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 1150452,15 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 1150452,15 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.