Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
170 968 zł
Umowa zawarta
28 sierpnia 2026
Okres realizacji
90 dni
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa agregatu ze stabilizatorem napięcia, kuchni polowej, plecaków z wyposażeniem ratunkowym typu R1, najaśnic, śpiworów, karimat, koców i regałów magazynowych na potrzeby gminy Sławno

Zamawiający Gmina Sławno (Sławno, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa agregatu ze stabilizatorem napięcia, kuchni polowej, plecaków z wyposażeniem…”, wybierając ofertę wykonawcy Spółdzielnia Socjalna „Komunalka”. Wartość umowy: 170 968 zł.

Zamawiający: Gmina SławnoSławno, Zachodniopomorskie (powiat Sławieński →)opublikowano 28 sierpnia 2026
Wartość umowy
170 968 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~2,6 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Zamiar zawarcia umowy

    03 sierpnia 2026

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    28 sierpnia 2026

    1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Spółdzielnia Socjalna „Komunalka” (Sławno), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 170 967,85 zł (umowę zawarto 28 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: 90 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Sławno

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 770979909

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

I Pułku Ułanów 11

1.5.2.)Miejscowość

Sławno

1.5.3.)Kod pocztowy

76-100

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL426 - Koszaliński

1.5.7.)Numer telefonu

598107526

1.5.8.)Numer faksu

598107526

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@gminaslawno.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://ug.slawno.ibip.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-fdd70968-1af6-4250-8cd0-2be190447d30

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa agregatu ze stabilizatorem napięcia, kuchni polowej, plecaków z wyposażeniem ratunkowym typu R1, najaśnic, śpiworów, karimat, koców i regałów magazynowych na potrzeby gminy Sławno

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-fdd70968-1af6-4250-8cd0-2be190447d30

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00412453

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00374161

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 13 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt. 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt. 13 ustawy Pzp.
Gmina Sławno jako podmiot Zamawiający posiada 99,01% udziałów w Spółdzielni Socjalnej „KOMUNALKA”. Pozostałe udziały posiada Gmina Kępice przy czym oba podmioty posiadają po 50 % głosów na Walnym Zgromadzeniu członków. Gmina Sławno wspólnie z Gminą Kępice sprawują nad Spółdzielnią Socjalną "KOMUNALKA" kontrolę, która odpowiada kontroli sprawowanej przez nich nad własnymi jednostkami, polegającą na dominującym wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami tej osoby prawnej. Ponad 90% działalności Spółdzielni Socjalnej „KOMUNALKA” na podstawie wiarygodnych prognoz handlowych dotyczyła będzie wykonywania zadań powierzonych przez Gminę Sławno. Ponadto w kontrolowanej osobie prawnej nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego. Wykonawca
zobowiązany będzie do osobistego wykonania kluczowych części zamówienia.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RZK.271.22.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

139011,39 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę agregatu ze stabilizatorem napięcia, kuchni polowej 4-zbiornikowej, plecaków z wyposażeniem ratunkowym typu R1, najaśnic, śpiworów, karimat, koców i regałów magazynowych na potrzeby gminy Sławno.
2. Agregat ze stabilizatorem napięcia o mocy 4-5 kW (1 szt.):
• Stabilna częstotliwość 50 Hz,
• Układ regulacji Inverter,
• Stabilizacja napięcia ± 1 %,
• Gotowość do pracy w trybie automatycznym i ręcznym,
• Rozruch elektryczny,
• 2 gniazda 230 V 16 A,
• Gniazdo USB,
• Sygnalizacja przeciążenia,
• Wskaźnik napięcia (V), częstotliwości (Hz), czasu pracy (H), mocy (%), poziomu paliwa (%),
• Elektroniczne zabezpieczenie przeciążeniowe,
• Lampka niskiego poziomu oleju,
• Zestaw transportowy,
• Akumulator rozruchowy,
• Przyłącze do automatyki z układem SZR,
• Pakiet serwisowy (filtr powietrza, świeca zapłonowa, olej silnikowy) ,
• Paliwo benzyna / gaz z butli,
• Napięcie 230 V,
• Moc minimalna 4,0 kW,
• Moc maksymalna 5,0 kW,
• Rozruch Manualny + rozrusznik,
• Waga do 50 kg.
Gwarancja – min. 24 miesiące dla agregatu pracującego jako zasilanie rezerwowe. Agregat powinien być zgodny z następującymi normami i dyrektywami:
1) Dyrektywa Maszynowa 2006/42/WE lub równoważna;
2) Dyrektywa Niskonapięciowa 2014/35/UE lub równoważna;
3) Kompatybilność Elektromagnetyczna 2014/30/UE lub równoważna;
4) Dyrektywa Hałasowa 2000/14/WE lub równoważna;
5) Dyrektywa Hałasowa 2005/88/WE lub równoważna;
6) ISO 8528-1/2018 lub równoważna;
7) PN-EN ISO 8528-13:2016 lub równoważna;
8) PN-EN 60204-1 lub równoważna;
9) Emisja spalin non-emission2 lub równoważna.
3. Kuchnia polowa mobilna na przyczepce (1 szt.):
• Automatyczny system startu i układu SZR,
• Liczba kotłów – 4,
• Pojemność pojedynczego kotła 50 litrów,
• Kotły dwupłaszczowe,
• Zbiornik na wodę minimum 20 litrów z zaworem spustowym,
• Liczba palenisk – 2,
• Paliwo – drewno opałowe,
• Konstrukcja na przyczepce lekkiej,
• Przyczepka spełniająca wymogi dopuszczenia do ruchu drogowego z hakiem uniwersalnym do samochodu osobowego i dodatkowym kołem zapasowym,
• Dopuszczalna masa całkowita do 750 kg,
• Materiał wykonania – stal nierdzewna odporna na korozję oraz materiały żaroodporne,
• Dodatkowo skrzynia na akcesoria.
Kuchnia polowa powinna być zgodna z obowiązującymi normami i dyrektywami.
Gwarancja – min. 24 miesiące.
4. Plecak z wyposażeniem ratunkowym typu R1 (2 szt.):
Powinien umożliwiać prowadzenie pierwszej pomocy kwalifikowanej poszkodowanym zgodnie z obowiązującymi procedurami, w tym m. in.:
• zabezpieczenie/przywrócenie drożności dróg oddechowych oraz prowadzenie oddechu kontrolowanego lub wspomaganego oraz tlenoterapii,
• unieruchomienie złamań oraz podejrzeń złamań i zwichnięć,
• zapewnienie komfortu termicznego,
• tamowanie krwotoków i opatrywanie ran,
• opatrywanie oparzeń,
Ochrona osobista:
• RKO (resuscytacja krążeniowo-oddechowa) dorosły;
• RKO (resuscytacja krążeniowo-oddechowa) dziecko;
• płyny,
• pozostały asortyment.
Gwarancja – min. 24 miesiące.
Plecak z wyposażeniem ratunkowym typu R1 powinien być zgodny
z obowiązującymi normami i dyrektywami.
5. Najaśnica (2 szt.):
• Moduł świetlny do min. 6000 lumenów,
• Minimum 24 godzin pracy na akumulatorze,
• Inteligentne sterowanie (umożliwia ustawienie różnych poziomów oświetlenia),
• wyświetlacz z aktualnym stanem naładowania oraz pozostały czas pracy baterii,
• Trzy poziomy intensywności światła,
• Bezobsługowe tablica LED z min. 50000h średniej długości życia,
• Teleskopowy masz min. 180 cm długości i 340 stopni obrotu,
• Wiele pozycji rozmieszczenia,
• Wygodny pasek na ramię,
• Żywotność akumulatora min. to 500 ładowań od zera i 1000 ładowań od połowy poziomu naładowania,
• IP min. 54.
Gwarancja – min. 24 miesiące.
Najaśnica powinna być zgodna z obowiązującymi normami i dyrektywami.
6. Śpiwór (100 szt.):
• Konstrukcja: Anatomiczne dopasowanie,
• Materiał zewnętrzny: Poliester 190T WR (wodoodporny),
• Materiał wewnętrzny: Poliester 190T,
• Wypełnienie min.: 300 g/m²,
• Temperatura komfortu min.: od -15°C do +15°C,
• Waga max.: 1,6 kg,
• Wymiary: 80 x 230 cm,
• Kolor czarny,
• Pokrowiec.
Śpiwór powinien być zgodny z obowiązującymi normami i dyrektywami.
7. Karimata (100 szt.) musi być wykonana ze specjalnej pianki polietylenowej, która nie przepuszcza zimna i ciepła, a także nie wchłania wilgoci. Musi być odporna chemicznie, z materiału całkowicie nieszkodliwego, dozwolona w kontakcie z produktami spożywczymi i ludzką skórą. Zakres temperatur pracy pianki polietylenowej od -60 do +100°C. Wymiary: min. 180×60 cm. Grubość: min. 15 mm.
Karimata powinna być zgodna z obowiązującymi normami i dyrektywami.
8. Koc (100 szt.):
• Gramatura: min. 300 g/m²,
• Wymiary: 150 x 200 cm,
• Materiał: wełna lub 100% poliester (polar) lub mieszanki z dodatkiem akrylu
i bawełny, odporne na wilgoć i łatwe w praniu,
• Łatwość dezynfekcji: możliwość prania w niższych temperaturach i szybkie przywrócenie gotowości magazynowej.
Koc powinien być zgodny z obowiązującymi normami i dyrektywami.
9. Regał skręcany metalowy (20 szt.):
• odporny na codzienną eksploatację,
• regulacja wysokości półek,
• stal nierdzewna malowana proszkowo,
• kolor RAL 7035 (popielaty),
• wysokość: 230 cm,
• szerokość: 90 cm,
• głębokość: 40 cm,
• minimalne obciążenie półki: 90 kg,
• maksymalne obciążenie regału: 600 kg.
Regał powinien być zgodny z obowiązującymi normami i dyrektywami.
10. Wymagania ogólne:
1) O ile inaczej nie zaznaczono, wszelkie zapisy zawierające parametry techniczne należy odczytywać jako parametry minimalne.
2) Przedmioty dostawy powinny zostać dostarczone do siedziby Zamawiającego.
3) Dostarczany sprzęt musi być fabrycznie nowy, nieużywany, nieregenerowany, kompletny, wyprodukowany nie wcześniej niż w styczniu 2025 r., wolny od jakichkolwiek wad fizycznych i prawnych, sprawny technicznie, pochodzić z oficjalnego kanału dystrybucyjnego. Przez stwierdzenie „fabrycznie nowy” należy rozumieć sprzęt opakowany oryginalnie (opakowanie musi być nienaruszone
i posiadać zabezpieczenie zastosowane przez producenta). Przez „wadę fizyczną” należy rozumieć również jakąkolwiek niezgodność ze opisem przedmiotu zamówienia.
4) Dokumenty gwarancyjne wystawiane i przekazywane przez Wykonawcę powinny być zgodne z opisem przedmiotu zamówienia.
11. Kryteria równoważności:
1) W przypadkach, kiedy w opisie przedmiotu zamówienia wskazane zostały znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, co prowadziłoby do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów, oznacza to, że Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń i jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia. W takich sytuacjach ewentualne wskazania na znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, należy odczytywać z wyrazami „lub równoważne”.
2) W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm polskich lub europejskich, ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 5 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne, a wskazane powyżej odniesienia należy odczytywać z wyrazami „lub równoważne”.
3) Pod pojęciem rozwiązań równoważnych Zamawiający rozumie taki sprzęt, który posiada parametry techniczne i/lub funkcjonalne co najmniej równe do określonych w zaproszeniu do negocjacji. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywane przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy lub usługi spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.

4.5.3.)Główny kod CPV

31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

44211400-6 - Kuchnia polowa

33141623-3 - Zestawy pierwszej pomocy

31521330-6 - Przenośne lampy elektryczne na akumulatory

39522540-4 - Śpiwory

39511100-8 - Koce

39141100-3 - Regały

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Spółdzielnia Socjalna „Komunalka”

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

4990672797

7.3.3)Ulica

Polanowska 44A

7.3.4)Miejscowość

Sławno

7.3.5)Kod pocztowy

76-100

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 7

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

170967,85 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

90 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

31122000-7Jednostki prądotwórcze
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
285 864 zł
Próbka: 92 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
167 667 zł524 228 zł
Rozstęp międzykwartylowy
356 561 zł
Źródło próbki
CPV 31122000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
167 667 zł
Mediana
285 864 zł
Górny kwartyl
524 228 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Sławno prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Sławno.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 170 968 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 31122000-7 (Jednostki prądotwórcze). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Spółdzielnia Socjalna „Komunalka” (Sławno). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.