Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
3 180 000 zł
Umowa zawarta
27 sierpnia 2026
Okres realizacji
9 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 3 180 000 zł – 5 269 329 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Oferowany okres dodatkowej gwarancji za wykonany przedmiot umowy40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa budynku Urzędu Gminy w Zbuczynie wraz ze zmianą sposobu użytkowania części budynku z funkcji przedszkolnej na funkcję dla urzędów władzy samorządowej

Zamawiający Gmina Zbuczyn (Zbuczyn, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa budynku Urzędu Gminy w Zbuczynie wraz ze zmianą sposobu użytkowania części…”, wybierając ofertę wykonawcy INVEST - Ciołek Jarosław. Wartość umowy: 3 180 000 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina ZbuczynZbuczyn, Mazowieckieopublikowano 2 września 2026
Wartość umowy
3 180 000 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    16 lipca 2026

    Termin ofert: 31 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    02 września 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy INVEST - Ciołek Jarosław (Stara Wróblina).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 3 180 000,18 zł (umowę zawarto 27 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 3 180 000,18 zł do 5 269 328,74 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 9 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Zbuczyn

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 711582670

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Jana Pawła II 1

1.5.2.)Miejscowość

Zbuczyn

1.5.3.)Kod pocztowy

08-106

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL925 - Siedlecki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@zbuczyn.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.zbuczyn.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-536c06b6-5104-4e46-8da2-81e140ea4117

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa budynku Urzędu Gminy w Zbuczynie wraz ze zmianą sposobu użytkowania części budynku z funkcji przedszkolnej na funkcję dla urzędów władzy samorządowej

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-536c06b6-5104-4e46-8da2-81e140ea4117

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00417287

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00033684/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.14 Przebudowa budynku Urzędu Gminy w Zbuczynie wraz ze zmianą sposobu użytkowania części budynku z funkcji przedszkolnej na funkcję dla urzędów władzy samorządowej

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00346463

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.19.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji pn. „Przebudowa budynku Urzędu Gminy w Zbuczynie wraz ze zmianą sposobu użytkowania części budynku z funkcji przedszkolnej na funkcję dla urzędów władzy samorządowej”.
Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie robót związanych ze zmianą sposobu użytkowania budynku oraz robót w części budynku zlokalizowanej w osiach D-F zgodnie z dokumentacją projektową.
Zakres robót w szczególności objętych zamówieniem:
I. Segment przeznaczony do zmiany sposobu użytkowania z funkcji przedszkolnej na funkcję dla urzędów władzy samorządowej
1) likwidacja wejścia do dawnego przedszkola wraz z rozbiórką zadaszenia i obudowy wejścia,
2) rozbiórka schodów terenowych wraz z uzupełnieniem nawierzchni z betonowej kostki brukowej w miejscu rozebranych schodów,
3) wykonanie wejścia do budynku na poziomie podpiwniczenia w południowej ścianie budynku,
4) rozbiórka balkonów,
5) demontaż stolarki okiennej i drzwiowej,
6) wykonanie w części otworów okiennych i drzwiowych nadproży stalowych,
7) dostawa i montaż stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej i wewnętrznej) - ZMIANA WYMIARÓW OKIEN - O1: 143x131 cm okna bez dolnego skrzydła stałego, O2: 295x131cm okna bez dolnego skrzydła stałego,
8) uzupełnienie ubytków izolacji termicznej ścian zewnętrznych ze styropianu wraz z wykonaniem warstwy zbrojeniowej z siatki z włókna szklanego w miejscach rozbiórek balkonów
i wymiany/likwidacji stolarki okiennej i drzwiowej, schodów zewnętrznych, itp.
9) rozbiórka posadzek i warstw podłogowych,
10) rozbiórka ścian wewnętrznych,
11) rozbiórka schodów wewnętrznych,
12) wykonanie stropów – płyt żelbetowych w miejscu klatki schodowej,
13) wykonanie otworów w stropach pod szachty instalacyjne,
14) wymurowanie/uzupełnienie ścian i wykonanie zabudowy szachtów instalacyjnych,
15) wykonanie instalacji branży elektrycznej,
16) wykonanie instalacji centralnego ogrzewania,
17) wykonanie instalacji ciepłej wody użytkowej,
18) wykonanie instalacji kanalizacji sanitarnej,
19) wykonanie instalacji hydrantowej,
20) wykonanie instalacji klimatyzacji,
21) wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej,
22) wykonanie posadzki i warstw podłogowych,
23) wykonanie/uzupełnienie tynków wewnętrznych cementowo-wapiennych,
24) wykonanie/uzupełnienie gładzi gipsowych,
25) wykonanie okładzin ściennych,
26) wykonanie sufitów podwieszanych,
27) malowanie powierzchni ścian i sufitów.
II. Segment budynku zlokalizowany w osiach D-F
1) rozbiórka zadaszenia i obudowy wejścia,
2) przebudowa schodów zewnętrznych i budowa pochylni dla osób niepełnosprawnych,
3) rozbiórka balkonów,
4) rozbiórka schodów wewnętrznych,
5) rozbiórka części stropu nad piwnicą, parterem oraz pierwszym piętrem,
6) rozbiórka posadzek i warstw podłogowych,
7) demontaż stolarki okiennej i drzwiowej,
8) wykonanie w części otworów okiennych i drzwiowych nadproży stalowych,
9) dostawa i montaż stolarki okiennej i drzwiowej - ZMIANA WYMIARÓW OKIEN - O1: 143x131 cm okna bez dolnego skrzydła stałego, O2: 295x131cm okna bez dolnego skrzydła stałego,
10) uzupełnienie ubytków izolacji termicznej ścian zewnętrznych ze styropianu wraz z wykonaniem warstwy zbrojeniowej z siatki z włókna szklanego w miejscach rozbiórek balkonów
i wymiany/likwidacji stolarki okiennej i drzwiowej, schodów zewnętrznych, itp.
11) wykonanie fundamentu pod schody wewnętrzne,
12) wykonanie otworów w stropach pod szachty instalacyjne i szyb instalacyjny,
13) częściowa rozbiórka ścian wewnętrznych,
14) wymurowanie/uzupełnienie ścian i wykonanie zabudowy szachtów instalacyjnych
15) wykonanie szybu windowego wraz z montażem windy,
16) wykonanie klatki schodowej,
17) wykonanie ścian działowych i zabudowy szachtów instalacyjnych w systemie suchej zabudowy,
18) wykonanie instalacji branży elektrycznej,
19) wykonanie instalacji centralnego ogrzewania,
20) wykonanie instalacji ciepłej wody użytkowej,
21) wykonanie instalacji kanalizacji sanitarnej,
22) wykonanie instalacji hydrantowej,
23) wykonanie instalacji klimatyzacji,
24) wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej,
25) wykonanie posadzek i warstw podłogowych
26) wykonanie/uzupełnienie tynków wewnętrznych cementowo-wapiennych,
27) wykonanie/uzupełnienie gładzi gipsowych,
28) wykonanie okładzin ścian,
29) wykonanie sufitów podwieszanych,
30) malowanie powierzchni ścian i sufitów.
III. Pozostała cześć budynku zlokalizowana w osiach F-J
1) wykonanie nowych instalacji nie może zakłócać prawidłowego funkcjonowania instalacji
w użytkowanej części budynku zarówno podczas prowadzenia robót jak i późniejszego funkcjonowania. Wykonawca w ramach zaproponowanej ceny ryczałtowej wykona zgodnie ze sztuką budowlaną, odpowiednimi warunkami technicznymi i normami połączenie wszystkich wykonanych (nowych) instalacji z instalacjami istniejącymi w części budynku nieobjętej zamówieniem (osie F-J) w sposób zapewniający ich prawidłowe funkcjonowanie.
2) Wszystkie nowe instalacje należy wyprowadzić poza oś „F” i „zaślepić” i zabudować w celu przyszłego wykorzystania do wykonania nowych instalacji w pozostałej części budynku – osie
„F-J”
3) Prowadzenie robót objętych zamówieniem nie może zakłócać i powodować przerw
w prawidłowej pracy i funkcjonowaniu urzędu Gminy Zbuczyn – w części budynku oznaczonej
w dokumentacji projektowej jako w osiach F-J, w której będzie odbywać się praca urzędu.
IV. Zakres robót nieobjęty zamówieniem
1) wykonanie instalacji fotowoltaicznej,
2) wykonanie instalacji odgromowej,
3) docieplenia ścian zewnętrznych z wyjątkiem napraw i uzupełnień po przeprowadzonych robotach rozbiórkowych,
4) wymiana pokrycia dachowego,
5) dostawa i montaż centrali wentylacyjnej,
6) dostawa i montaż jednostek zewnętrznych i wewnętrznych klimatyzacji.
7) dostawa i montaż urządzenia pompy ciepła
8) docieplenie połaci dachowej
Szczegółowy przedmiot zamówienia (zakres robót budowlanych i wymagania jakościowe i ilościowe) opisuje dokumentacja projektowa stanowiąca załącznik nr 5 do SWZ oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót stanowiąca załącznik nr 6 do SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

3180000,18 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

5269328,74 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

3180000,18 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

INVEST - Ciołek Jarosław

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8251850444

7.3.4)Miejscowość

Stara Wróblina

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

3180000,18 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

9 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Zbuczyn prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zbuczyn.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 3 180 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: INVEST - Ciołek Jarosław (Stara Wróblina). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.