Wynik częściowy: umowy w 1 z 2 części, 1 unieważniono2 części
Łączna wartość umów
468 188 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    468 188 zł
    4 oferty
  2. Unieważniona
    Część 2
    Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy
Oferty w postępowaniu
4 oferty(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zagospodarowanie terenu przy VI LO im. J. Korczaka w Sosnowcu

Zamawiający Gmina Sosnowiec- miasto posiadające prawa powiatu (Sosnowiec, Śląskie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Zagospodarowanie terenu przy VI LO im. J. Korczaka w Sosnowcu”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość umów: 468 188 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina Sosnowiec- miasto posiadające prawa powiatuSosnowiec, Śląskieopublikowano 2 września 2026
Łączna wartość umów
468 188 zł
Liczba ofert
4 ofertyłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    23 czerwca 2026

    Termin ofert: 8 lipca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: częściowo rozstrzygniętyBieżące

    02 września 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamówienie podzielono na 2 części: w 1 wybrano wykonawcę, 1 unieważniono (podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 468 188,41 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 4 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Sosnowiec- miasto posiadające prawa powiatu

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000515885

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Aleja Zwycięstwa 20

1.5.2.)Miejscowość

Sosnowiec

1.5.3.)Kod pocztowy

41-200

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22B - Sosnowiecki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

m.chacus@um.sosnowiec.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

bip.um.sosnowiec.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://umsosnowiec.logintrade.net/zapytania_email,234105,23a7cf39ef745262767481f3806a21d2.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zagospodarowanie terenu przy VI LO im. J. Korczaka w Sosnowcu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5d19f550-e9c2-48b4-b25d-4b705d267368

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00417173

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00058946/21/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.7 CICADAACE (Efektywność zarządzania, adaptacja do zmian klimatycznych poprzez migrację usług ekosystemowych i inteligentne rozwiązania społeczne w miastach Europy Środkowej)

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Interreg EUROPA ŚRODKOWQA, pn. "CICADA4CE" (Efektywność zarządzania adaptacją do zmian klimatycznych poprzez integrację usług ekosystemowych i inteligentne rozwiązania społeczne w miastach Europy Środkowej (w zakresie części 1).

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00304133

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WZP.271.1.46.2026.MCh

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn.: "CICADA4CE" (Efektywność zarządzania adaptacją do zmian klimatycznych poprzez integrację usług ekosystemowych i inteligentne rozwiązania społeczne w miastach Europy Środkowej), tj.: zaprojektowanie i wykonanie nawierzchni utwardzonych, dostawę i montaż małej architektury, nasadzenie roślin ozdobnych, wykonanie trawników.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

77300000-3 - Usługi ogrodnicze

4.5.5.)Wartość części

364738,14 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych w ramach zadania: „Utworzenie ogólnodostępnej strefy relaksu na terenie VI LO im. Korczaka w Sosnowcu”, tj.: Zaprojektowanie i wykonanie nawierzchni: alejek i placów o nawierzchni mineralnej, nawierzchni asfaltowej placu szkolnego, nowego chodnika z kostki betonowej, dostawy i montażu elementów małej architektury i osprzętu sportowego oraz nasadzeń roślin ozdobnych i założenia trawników, a także wykonania instalacji elektrycznej i wodnej zasilających zbiornik na wodę.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

77300000-3 - Usługi ogrodnicze

4.5.5.)Wartość części

954791,18 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

468188,41 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

468188,41 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

468188,41 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PRO-MB Michał Bil

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 6272629666

7.3.4)Miejscowość

Chorzów

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

468188,41 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-10-16

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Do wyznaczonego terminu składania ofert, w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu, tj.: do dnia 08.07.2026 r. do godziny 09:00 w zakresie części 2 zostały złożone oferty dwóch Wykonawców. Cena brutto każdej z ofert przekroczyła możliwości finansowe Zamawiającego, tj. kwotę 392 623,34 zł.
Z uwagi na fakt, iż oferta konsorcjum: DAMEKS SP. Z O. O., Damian Turczyński F.H.U. DAMEKS oraz AMP Anna Proksa została odrzucona , cena jedynej, ważnej oferty złożonej w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu przez Wykonawcę PRO-MB Michał Bil znacznie przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia.
W niniejszym stanie faktycznym sprawy, Zamawiający nie przeprowadzał negocjacji z Wykonawcą w celu umożliwienia ulepszenia złożonej oferty ponieważ Zamawiający domniemał, że cena najkorzystniejszej, nawet „ulepszonej” oferty i tak przekroczyłaby możliwości finansowe Zamawiającego. Postępowanie unieważnia się bez przeprowadzania wyboru najkorzystniejszej oferty. Wynika to z zasady racjonalności postępowania, która zakłada jego unieważnienie – bez konieczności badania i oceny ofert – w sytuacji, gdy od początku wiadomo, że cena oferty nie zmieści się w ustalonym limicie, a Zamawiający tego limitu nie zmieni.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Powiązane lokalnie

Aktywne w tym samym rynku lokalnym

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Sosnowiec- miasto posiadające prawa powiatu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Sosnowiec.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 468 188 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PRO-MB Michał Bil (Chorzów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.