Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Cena wybranej oferty
402 576 zł
Umowa zawarta
27 sierpnia 2026
Okres realizacji
4 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa energii elektrycznej

Zamawiający Zakład Komunalny "Kleszczów" Sp. z o.o. (Kleszczów, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa energii elektrycznej”, wybierając ofertę wykonawcy Energoserwis Kleszczów sp. z o.o. Cena wybranej oferty: 402 576 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Zakład Komunalny "Kleszczów" Sp. z o.o.Kleszczów, Łódzkieopublikowano 2 września 2026
Cena wybranej oferty
402 576 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~4,1 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Zamiar zawarcia umowy

    24 sierpnia 2026

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    02 września 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Energoserwis Kleszczów sp. z o.o. (Rogowiec), mała firma.

  • 2

    UmowaCena wybranej oferty: 402 575,72 zł.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 4 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zakład Komunalny "Kleszczów" Sp. z o.o.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 592130741

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Główna 41

1.5.2.)Miejscowość

Kleszczów

1.5.3.)Kod pocztowy

97-410

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@zkkleszczow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

zkkleszczow.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa energii elektrycznej

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-10678dfe-afb4-4f60-babe-f000691f46d7

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00417167

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00404349

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Uzasad. prawne: art. 305 pkt 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5.
Uzasad. faktyczne: Zamawiający wskazuje, że zastosowanie trybu zamówienia z wolnej ręki wynika z konieczności zapewnienia ciągłości dostaw energii elektrycznej po wypowiedzeniu dotychczas obowiązującej umowy w okolicznościach niezależnych od Zamawiającego, przy jednoczesnym braku możliwości zachowania terminów właściwych dla trybów konkurencyjnych. Zamawiający jest Przedsiębiorstwem Infrastruktury Krytycznej i zapewnia dostawę wody, transport oraz utylizację nieczystości płynnych – usługi komunalne dla mieszkańców Gminy Kleszczów, ale także dla przedsiębiorców z Kleszczowskich Stref Przemysłowych, zapewnia dostawy energii cieplnej, elektrycznej dla mieszkańców mieszkań komunalnych oraz wspólnot mieszkaniowych i bez energii elektrycznej nie będzie mógł realizować ustawowych swoich obowiązków. Zamówienie ma charakter przejściowy i zostanie udzielone na okres niezbędny do przeprowadzenia postępowania w trybie konkurencyjnym.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

PZP.2600.6.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do obiektów Zamawiającego oraz obiektów podległych wskazanych w Załączniku nr 1 - Opis przedmiotu zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

402575,72 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

402575,72 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

402575,72 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Energoserwis Kleszczów sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7691919493

7.3.3)Ulica

Instalacyjna 2

7.3.4)Miejscowość

Rogowiec

7.3.5)Kod pocztowy

97-427

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

394577,53 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09300000-2Energia elektryczna, cieplna, słone…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 447 950 zł
Próbka: 89 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
535 600 zł17 553 237 zł
Rozstęp międzykwartylowy
17 017 637 zł
Źródło próbki
CPV 09300000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
535 600 zł
Mediana
1 447 950 zł
Górny kwartyl
17 553 237 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zakład Komunalny "Kleszczów" Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kleszczów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 402 576 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09300000-2 (Energia elektryczna. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Energoserwis Kleszczów sp. z o.o. (Rogowiec). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.