Hrabski Ogród – rewitalizacja i aranżacja parku przy Pałacu Ostrowskich w Tomaszowie Mazowieckim – Rewitalizacja terenów miasta
Zamawiający Gmina Miasto Tomaszów Mazowiecki (Tomaszów Mazowiecki, Łódzkie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Hrabski Ogród – rewitalizacja i aranżacja parku przy Pałacu Ostrowskich w Tomaszowie…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4461, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyOgłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA MIASTO TOMASZÓW MAZOWIECKI |
| 1.2.) | Oddział zamawiającego | URZĄD MIASTA TOMASZÓW MAZOWIECKI |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 590648310 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | POW 10/16 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Tomaszów Mazowiecki |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 97-200 |
| 1.4.4.) | Województwo | łódzkie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL713 - Piotrkowski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 447242311 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 447242311 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zam.pub@tomaszow-maz.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | http://bip.tomaszow.miasta.pl/public/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-8334c315-cbec-401c-a6ba-7365a5d9aa0c |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00417166 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-09-02 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00282178 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Zamówienie współfinansowane ze środków EFRR w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla łódzkiego 2021-2027 Priorytet 6 Fundusze Europejskie dla łódzkiego przyjaznego mieszkańcom Działanie FELD.06.04 Kultura i turystyka |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Hrabski Ogród – rewitalizacja i aranżacja parku przy Pałacu Ostrowskich w Tomaszowie Mazowieckim – Rewitalizacja terenów miasta |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiot zamówienia jest | realizacja II etapu zadania tj. rewitalizacja Parku ,,Solidarność” w Tomaszowie Mazowieckim. 2. Zakres inwestycji obejmuje: 1) Roboty rozbiórkowe na terenie przy Pałacu Ostrowskich. 2) Instalacje sanitarną (kanalizację deszczową, drenaż) na terenie Pałacu i terenie przyległym parku. 3) Rozbiórkę istniejącego oraz wykonanie muru oporowego (żelbetowa ściana oporowa obłożona cegłą z odzysku) oraz schodów terenowych. 4) Roboty zagospodarowania terenu - wykonanie nawierzchni z płyt kamiennych w bezpośrednim sąsiedztwie budynków historycznych a także na tarasie widokowym przy elewacji północnej Pałacu oraz rekonstrukcję bruku zabytkowego, schody terenowe, małą architekturę, nawierzchnie mineralne. 5) Roboty w zakresie nasadzeń zieleni, gospodarki drzewostanem, pielęgnacją powykonawczą. 6) Wykonanie zewnętrznych instalacji elektrycznych i oświetleniowych , iluminacja parku. Pozostałe informacje w dokumentach zamówienia |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne 45231100-6 - Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów 45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane 45453100-8 - Roboty renowacyjne 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne 45320000-6 - Roboty izolacyjne 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej 77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-09-15 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 11 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | SORTED Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 1231308566 |
| 4.3.3.) | Ulica | Chyliczki, ul. Wschodnia 27B |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Piaseczno |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 05-500 |
| 4.3.6.) | Województwo | mazowieckie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 5237340 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00422928/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-08-21 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 3 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W związku ze zmianą przepisów dotyczących obowiązku wystawiania i doręczania faktur ustrukturyzowanych przy użyciu Krajowego Systemu e-Faktur (dalej: KSeF), |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | ZMIANA ZAPISU W ZAKRESIE PŁATNOŚCI |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | ZWIEKSZENIE ZAKRESU |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Mając na względzie okoliczności zawarte w protokole „zwiększenia zakresu zamówienia” z dnia 20.07.2026 r., który stanowi załącznik do niniejszego aneksu, strony zgodnie postanawiają na podstawie § 7 ust. 17 i § 7 ust. 26 w związku § 13 ust. 5 umowy - dokonać jej zmiany w zakresie: |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 190271,29 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 3 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Mając na względzie okoliczności zawarte w piśmie wykonawcy wybranego do realizacji zamówienia z dnia 10.08.2026 r., które stanowi załącznik do niniejszego aneksu, strony zgodnie postanawiają na podstawie § 7 ust. 3 pkt 11 i § 7 ust. 17 w związku § 13 ust. 5 umowy - dokonać jej zmiany w zakresie: |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Mając na względzie okoliczności zawarte w piśmie wykonawcy wybranego do realizacji zamówienia z dnia 10.08.2026 r., które stanowi załącznik do niniejszego aneksu, strony zgodnie postanawiają na podstawie § 7 ust. 3 pkt 11 i § 7 ust. 17 w związku § 13 ust. 5 umowy - dokonać jej zmiany w zakresie: |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 5427611,29 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →