Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
293 289 zł
Umowa zawarta
31 sierpnia 2026
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 293 289 zł – 330 000 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa chodnika przy ul. Strażackiej w Sadkach

Zamawiający Gmina Sadki (Sadki, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa chodnika przy ul. Strażackiej w Sadkach”, wybierając ofertę wykonawcy Firma Robót Drogowych DROGPOL Marek Knioła. Wartość umowy: 293 289 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina SadkiSadki, Kujawsko-Pomorskieopublikowano 1 września 2026
Wartość umowy
293 289 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    22 lipca 2026

    Termin ofert: 7 sierpnia 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    01 września 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Firma Robót Drogowych DROGPOL Marek Knioła (Nakło nad Notecią), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 293 289,16 zł (umowę zawarto 31 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 293 289,16 zł do 330 000,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA SADKI

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 092350903

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Strażacka 11

1.5.2.)Miejscowość

Sadki

1.5.3.)Kod pocztowy

89-110

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL617 - Inowrocławski

1.5.7.)Numer telefonu

523393930

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetarg@sadki.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.sadki.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1346798

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa chodnika przy ul. Strażackiej w Sadkach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5e172c77-cc26-4391-bb8d-e0ac477dde1e

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00417041

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00040986/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.9 Budowa chodnika przy ul. Strażackiej w Sadkach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00357038

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RI.271.3.9.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

249576,43 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres robót objętych niniejszym opracowaniem obejmuje wykonanie chodnika oraz zjazdów o nawierzchni z kostki brukowej betonowej oraz zabezpieczenia i przebudowy istniejącej sieci teletechnicznej kolidującej z projektowaną rozbudową drogi gminnej.
Projektowany odcinek chodnika drogi gminnej będzie rozpoczynać się w km 0+012,13, a kończyć w km 0+141,06. Projektowany chodnik zostanie dostosowany do przylegającego układu komunikacyjnego – dostosowanie sytuacyjno-wysokościowe do istniejącej nawierzchni jezdni, zjazdów.
Celem wykonania rozbudowy obiektu jest:
- poprawa bezpieczeństwa ruchu,
- wprowadzenie lokalnego ładu w zagospodarowaniu przestrzennym,
- podniesienie standardu terenu,
- podniesienie komfortu korzystania z terenu,
- podniesienie estetyki otoczenia,
- uporządkowanie zasad ruchu.
Kolorystyka oraz rodzaj materiałów użytych do poszczególnych elementów drogi:
- projektowana nawierzchnia chodnika będzie posiadała nawierzchnię z kostki brukowej betonowej gr. 8 koloru szarego,
- projektowana nawierzchnia zjazdów będzie posiadała nawierzchnię z kostki brukowej betonowej gr. 8 koloru czerwonego,
- obrzeża betonowe koloru szarego,
- krawężniki betonowe koloru szarego,
- oporniki betonowe koloru szarego.
Zakres rzeczowy zabezpieczenia i przebudowy istniejącej sieci teletechnicznej:
- budowa drewnianych telekomunikacyjnych słupów kablowych h=6,0m- 6 szt.
- budowa żelbetowych szczudeł dla słupów kablowych - 6 szt.
- budowa telekomunikacyjnego kabla ziemnego (trasowo)- 0,030 km
- budowa telekomunikacyjnych kabli napowietrznych (trasowo) - 0,270 km

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi dokumentacja techniczna załączona do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

293289,16 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

330000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

293289,16 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Firma Robót Drogowych DROGPOL Marek Knioła

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5581004550

7.3.3)Ulica

Młyńska 3c

7.3.4)Miejscowość

Nakło nad Notecią

7.3.5)Kod pocztowy

89-100

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Wykonawca zamierza powierzyć podwykonawcy część zamówienia dotyczącą przebudowy sieci teletechnicznej

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

293289,16 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45200000-9Roboty budowlane w zakresie wznosze…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 316 211 zł
Próbka: 67 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
342 475 zł4 132 247 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 789 772 zł
Źródło próbki
CPV 45200000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
342 475 zł
Mediana
1 316 211 zł
Górny kwartyl
4 132 247 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.