Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
225 162 zł
Umowa zawarta
27 sierpnia 2026
Okres realizacji
4 miesiące
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 225 162 zł – 601 904 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa oświetlenia w wybranych miejscowościach na terenie Gminy Dąbrówka

Zamawiający Gmina Dąbrówka (Dąbrówka, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa oświetlenia w wybranych miejscowościach na terenie Gminy Dąbrówka”, wybierając ofertę wykonawcy ELTOR Olena Sarnacka. Wartość umowy: 225 162 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina DąbrówkaDąbrówka, Mazowieckieopublikowano 1 września 2026
Wartość umowy
225 162 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    24 lipca 2026

    Termin ofert: 10 sierpnia 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    01 września 2026

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ELTOR Olena Sarnacka (Wyszków), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 225 161,50 zł (umowę zawarto 27 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 225 161,50 zł do 601 904,19 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 4 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA DĄBRÓWKA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 550667971

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Tadeusza Kościuszki 14

1.5.2.)Miejscowość

Dąbrówka

1.5.3.)Kod pocztowy

05-252

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL912 - Warszawski wschodni

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@dabrowka.net.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://dabrowka.net.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/dabrowka/proceedings

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa oświetlenia w wybranych miejscowościach na terenie Gminy Dąbrówka

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8b2cbb42-73f4-46db-99d7-345646fb15f1

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00417027

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00063442/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.5 Budowa oświetlenia w wybranych miejscowościach na terenie Gminy Dąbrówka

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00361705

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZRS.271.1.13.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja budowy oświetlenia w wybranych miejscowościach na terenie Gminy Dąbrówka. Zamówienie realizowane będzie w 12 miejscowościach na terenie Gminy Dąbrówka.

Zadanie nr 1
„Wykonanie przyłącza oświetlenia ulicznego na ul. Pisarskiego i ul. Szlacheckiej w miejscowości Guzowatka ”
W zakresie:
- dostawa i montaż słupów typu ŻN-10 – 2 szt.
- dostawa i montaż słupa EPV 10,5/2,5 – 1 szt.
- montaż przewodu sterowania oświetlenia ulicznego (pilot) na słupach oświetleniowych – 247 m.
- dostarczenie i montaż kompletnej lampy LED 50 W z wysięgnikiem i zabezpieczeniem BNU –6 szt.
- wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.
- uporządkowanie terenu budowy.


Zadanie Nr 2
„Wykonanie odcinka przyłącza oświetlenia ulicznego na ul. Niegowskiej, ul. Leśnej w miejscowości Lasków ”
W zakresie:
- ułożenie kablowego oświetlenia YAKXS 4x35 mm2 - 260 mb.
- transport i montaż słupów oświetleniowych typu S-70P/6-3 z wysięgnikiem ST1m – 4 szt.
- montaż fundamentu żelbetonowego kompletnego z systemem zamocowań – 4 szt.
- dostarczenie i montaż kompletnej lampy LED 50 W z zabezpieczeniem BNU – 4 szt.
- wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.
- uporządkowanie terenu budowy.


Zadanie nr 3
„Wykonanie odcinków przyłącza oświetlenia ulicznego na ul. Słonecznej ul. Jałowcowej, Sosnowej w miejscowości Ostrówek ”
W zakresie:
- ułożenie kablowego oświetlenia YAKXS 4x35 mm2 - 100 mb.
- transport i montaż słupów oświetleniowych typu S-70P/6-3 z wysięgnikiem ST1m – 2 szt.
- montaż fundamentu żelbetonowego kompletnego z systemem zamocowań – 2 szt.
- dostarczenie i montaż kompletnej lampy LED 50 W z zabezpieczeniem BNU – 2 szt.
- dostawa i montaż słupa EPV 10,5/2,5 – 1 szt.
- montaż przewodu sterowania oświetlenia ulicznego (pilot) na słupie oświetleniowym – 50 m.
- dostarczenie i montaż kompletnej lampy z wysięgnikiem LED 50 W z zabezpieczeniem BNU – 1 szt.
- wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.
- uporządkowanie terenu budowy.

Zadanie nr 4
„Wykonanie odcinka przyłącza oświetlenia ulicznego na ul. Załubickiej i Zapólnej w miejscowości Kuligów ”
W zakresie:
- ułożenie kablowego oświetlenia YAKXS 4x35 mm2 -145 mb.
- transport i montaż słupów oświetleniowych typu S-70P/6-3 z wysięgnikiem ST1m – 2 szt.
- montaż fundamentu żelbetonowego kompletnego z systemem zamocowań – 2 szt.
- dostarczenie i montaż kompletnej lampy LED 50 W z zabezpieczeniem BNU – 2 szt.
- wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.
- uporządkowanie terenu budowy.

Zadanie nr 5
„Wykonanie przyłącza oświetlenia ulicznego na ul. Akacjowej w miejscowości Wszebory ”
W zakresie:
- montaż przewodu sterowania oświetlenia ulicznego (pilot) na słupach oświetleniowych – 104 mb.
- dostarczenie i montaż kompletnej lampy LED 50 W z wysięgnikiem i zabezpieczeniem BNU –1 szt.
- uporządkowanie terenu budowy.

Zadanie nr 6
„Wykonanie przyłącza oświetlenia ulicznego na ul. Spacerowej w miejscowości Trojany ”
W zakresie:
- dostawa i montaż słupów typu ŻN-10 – 2 szt.
- dostawa i montaż słupa EPV 10,5/2,5 – 1 szt.
- montaż przewodu sterowania oświetlenia ulicznego (pilot) na słupach oświetleniowych – 150 m.
- dostarczenie i montaż kompletnej lampy LED 50 W z wysięgnikiem i zabezpieczeniem BNU –3 szt.
- wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.
- uporządkowanie terenu budowy.

Zadanie nr 7
„Budowa przyłącza kablowego od istniejącej linii oświetlenia ulicznego ul. Wyszyńskiego w miejscowości Małopole.”
W zakresie:
- ułożenie kablowego oświetlenia YAKXS 4x35 mm2 -206 mb.
- transport i montaż słupów oświetleniowych typu S-70P/6-3 z wysięgnikiem ST1m – 3 szt.
- montaż fundamentu żelbetonowego kompletnego z systemem zamocowań – 3 szt.
- dostarczenie i montaż kompletnej lampy LED 50 W z zabezpieczeniem BNU – 3 szt.
- wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.
- uporządkowanie terenu budowy.

Zadanie nr 8
„Budowa przyłącza kablowego od istniejącej linii oświetlenia ulicznego ul. Wspólna w miejscowości Chajęty.”
W zakresie:
- ułożenie kablowego oświetlenia YAKXS 4x35 mm2 282 mb.
- transport i montaż słupów oświetleniowych typu S-70P/6-3 z wysięgnikiem ST1m – 5 szt.
- montaż fundamentu żelbetonowego kompletnego z systemem zamocowań – 5 szt.
- dostarczenie i montaż kompletnej lampy LED 50 W z zabezpieczeniem BNU – 5 szt.
- wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.
- uporządkowanie terenu budowy.

Zadanie nr 9
W zakresie:
„Budowa przyłącza kablowego od istniejącej linii oświetlenia w Zaścieniach.”
- ułożenie kablowego oświetlenia YAKXS 4x35 mm2 -185 mb.
- transport i montaż słupa oświetleniowego typu S-70P/6-3 z wysięgnikiem podwójnym ST1m – 1szt.
- montaż fundamentu żelbetonowego kompletnego z systemem zamocowań – 1 szt.
- dostarczenie i montaż kompletnej lampy LED 50 W z zabezpieczeniem BNU – 2 szt.
- wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.
- uporządkowanie terenu budowy.

Zadanie nr 10
„Wykonanie odcinków przyłącza oświetlenia ulicznego na ul. Polnej, Piaskowej, Bajecznej w miejscowości Czarnów ”
W zakresie:
- ułożenie kablowego oświetlenia YAKXS 4x35 mm2 -273 mb.
- transport i montaż słupów oświetleniowych typu S-70P/6-3 z wysięgnikiem ST1m – 3 szt.
- montaż fundamentu żelbetonowego kompletnego z systemem zamocowań – 3 szt.
- dostarczenie i montaż kompletnej lampy LED 50 W z zabezpieczeniem BNU – 3 szt.
- wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.
- uporządkowanie terenu budowy.

Zadanie nr 11
„Wykonanie przyłącza oświetlenia ulicznego w miejscowości Karolew ”
W zakresie:
- montaż przewodu sterowania oświetlenia ulicznego (pilot) na istniejących słupach oświetleniowych – 300 mb.
- dostarczenie i montaż kompletnej lampy LED 50 W z wysięgnikiem i zabezpieczeniem BNU –3 szt.
- wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.
- uporządkowanie terenu budowy.

Zadanie nr 12
„Montaż oświetlenia ulicznego ul. Kresowa róg ul. Wiankowa w miejscowości Stasiopole.”
W zakresie:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż, uruchomienie oraz przekazanie do użytkowania kompletnej autonomicznej lampy hybrydowej (solarno–wiatrowej) LED o mocy znamionowej oprawy 50 W wraz z fundamentem, słupem, panelem fotowoltaicznym, turbiną wiatrową, akumulatorem, sterownikiem oraz wszystkimi elementami niezbędnymi do prawidłowego funkcjonowania instalacji. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania wszystkich robót montażowych, regulacyjnych, uruchomieniowych oraz przeprowadzenia prób działania urządzenia.
Wymagania minimalne
Oprawa oświetleniowa LED moc znamionowa: 50 W,
strumień świetlny: minimum 7 500 lm,
skuteczność świetlna: minimum 150 lm/W,
temperatura barwowa: 4000–5000 K,
współczynnik oddawania barw CRI ≥70,
żywotność źródła światła: minimum 100 000 godzin (L80B10),
stopień ochrony: minimum IP66,
odporność mechaniczna: minimum IK08,
obudowa wykonana z aluminium odpornego na korozję,
klasa ochronności III,
automatyczne załączanie poprzez czujnik zmierzchowy.
Panel fotowoltaiczny
technologia monokrystaliczna,
moc minimalna 2 × 150 W lub 1 × 300 W,
sprawność modułu minimum 20%,
konstrukcja odporna na obciążenie wiatrem zgodnie z obowiązującymi normami.
Turbina wiatrowa
moc znamionowa minimum 300 W,
napięcie pracy zgodne z układem zasilania lampy,
automatyczny regulator ładowania,
zabezpieczenie przed nadmierną prędkością obrotową,
przystosowana do pracy w warunkach klimatycznych Polski.
Magazyn energii
akumulator LiFePO₄,
pojemność minimum 100 Ah,
napięcie pracy 12 V lub 24 V,
liczba cykli pracy minimum 4000,
zabezpieczenie przed przeładowaniem, głębokim rozładowaniem i zwarciem.
Sterownik
technologia MPPT,
automatyczne zarządzanie ładowaniem z paneli PV i turbiny,
możliwość programowania czasu świecenia,
możliwość redukcji mocy w godzinach nocnych,
współpraca z czujnikiem ruchu.
Czujnik ruchu
technologia mikrofalowa lub PIR,
automatyczne zwiększenie mocy świecenia po wykryciu ruchu,
możliwość konfiguracji parametrów pracy.
1. Konstrukcja wsporcza
Słup
stalowy, stożkowy,
wysokość od 6 do 8 m,
ocynkowany ogniowo,
zgodny z normą PN-EN 40,
przystosowany do montażu paneli fotowoltaicznych i turbiny.
Fundament
prefabrykowany fundament betonowy,
dobrany do wysokości słupa,
zgodny z dokumentacją producenta,
montaż zgodny z obowiązującymi przepisami.
2. Wymagania eksploatacyjne
Lampa powinna:
pracować całkowicie autonomicznie,
zapewniać świecenie przez minimum 3 kolejne noce bez doładowania energią słoneczną,
automatycznie dostosowywać pracę do poziomu naładowania akumulatora,
pracować w temperaturze od –30°C do +50°C

3. Zakres prac Wykonawcy
W zakres zamówienia wchodzi:
dostawa wszystkich elementów,
transport na miejsce montażu,
wykonanie fundamentu,
montaż słupa,
montaż oprawy LED,
montaż panelu fotowoltaicznego,
montaż turbiny wiatrowej,
wykonanie wszystkich połączeń elektrycznych,
konfiguracja sterownika,
uruchomienie,
wykonanie prób funkcjonalnych,
uporządkowanie terenu,
przekazanie dokumentacji powykonawczej.

4. Dokumentacja
Wykonawca przekaże:
deklaracje zgodności CE,
karty katalogowe wszystkich urządzeń,
instrukcje obsługi w języku polskim,
karty gwarancyjne,
certyfikaty jakości,
protokoły uruchomienia.

5. Gwarancja
Minimalny okres gwarancji:
kompletna lampa – 60 miesięcy,
oprawa LED – minimum 60 miesięcy,
panel fotowoltaiczny – minimum 10 lat gwarancji produktowej,
akumulator LiFePO₄ – minimum 5 lat,
słup i konstrukcja – minimum 60 miesięcy.

6. Odbiór
Warunkiem odbioru będzie:
prawidłowe działanie lampy,
kompletność dokumentacji,
przekazanie instrukcji użytkowania,
podpisanie protokołu odbioru bez zastrzeżeń.


Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zakres robót zawierają przedmiary robót stanowiące załącznik do niniejszej SWZ.
Załączone przedmiary (załącznik nr 6), stanowią podstawę sporządzenia kosztorysu ofertowego.
Zamawiający pomocniczo załączył kosztorysy ofertowe tzw. ślepe.

4.5.3.)Główny kod CPV

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

225161,50 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

601904,19 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

225161,50 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ELTOR Olena Sarnacka

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7622018120

7.3.3)Ulica

gen. Kazimierza Pułaskiego 9

7.3.4)Miejscowość

Wyszków

7.3.5)Kod pocztowy

07-202

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

225161,50 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45316110-9Instalowanie urządzeń oświetlenia d…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
298 805 zł
Próbka: 23 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
142 242 zł354 833 zł
Rozstęp międzykwartylowy
212 592 zł
Źródło próbki
CPV 45316110· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
142 242 zł
Mediana
298 805 zł
Górny kwartyl
354 833 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Dąbrówka prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Dąbrówka.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 225 162 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45316110-9 (Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ELTOR Olena Sarnacka (Wyszków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.