Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
PKS Bodzentyn Sp. z o.o.· Bogucice Drugieśrednia firma
Wartość umowy
587 768 zł
Umowa zawarta
1 września 2026
Okres realizacji
od 1 września 2026 do 23 czerwca 2028
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 587 768 zł – 830 016 złodrzucone: 5wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup biletów miesięcznych dla dzieci i uczniów dowożonych do przedszkoli i szkół na terenie Gminy Gidle w roku szkolnym 2026/2027 i 2027/2028

Zamawiający Gmina Gidle (Gidle, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Zakup biletów miesięcznych dla dzieci i uczniów dowożonych do przedszkoli i szkół na…”, wybierając ofertę wykonawcy PKS Bodzentyn Sp. z o.o. Wartość umowy: 587 768 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Gmina GidleGidle, Łódzkieopublikowano 1 września 2026
Wartość umowy
587 768 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~3,2 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    11 lipca 2026

    Termin ofert: 27 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    01 września 2026

    8 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PKS Bodzentyn Sp. z o.o. (Bogucice Drugie), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 587 768,00 zł (umowę zawarto 1 września 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 587 768,00 zł do 830 016,00 zł. Odrzucono 5 ofert.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 września 2026 r. do 23 czerwca 2028 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA GIDLE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 151398675

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Pławińska 22

1.5.2.)Miejscowość

Gidle

1.5.3.)Kod pocztowy

97-540

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.5.7.)Numer telefonu

34 327-20-27

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zampubliczne@gidle.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.gidle.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-546fc41f-16a1-48d8-94d4-26dbf165058a

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup biletów miesięcznych dla dzieci i uczniów dowożonych do przedszkoli i szkół na terenie Gminy Gidle w roku szkolnym 2026/2027 i 2027/2028

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-546fc41f-16a1-48d8-94d4-26dbf165058a

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00416985

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00057099/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Zakup biletów miesięcznych dla dzieci i uczniów dowożonych do przedszkoli i szkół na terenie Gminy Gidle w roku szkolnym 2026/2027 i 2027/2028

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00337928

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IZP.271.5.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest „Zakup biletów miesięcznych dla dzieci i uczniów dowożonych do przedszkoli i szkół na terenie Gminy Gidle w roku szkolnym 2026/2027 i 2027/2028” na dowóz dzieci do przedszkoli i szkół i odwóz.

Wykonawca zobowiązany jest zapewnić opiekę nad przewożonymi dziećmi do przedszkoli i uczniów szkół na czas trwania przewozu na wyznaczonych trasach.

Dyrektor placówki lub osoba przez niego upoważniona przygotowuje comiesięczne zestawienia ilościowe biletów.
Dyrektor danej placówki przekaże Wykonawcy imienną listę z adresami zamieszkania uczniów.

Przedmiot zamówienia świadczony będzie roku szkolnym w okresie od 01.09.2026r. do 25.06.2027r. i od 01.09.2027r. do 23.06.2028r.

Zgodnie z art. 5a ustawy z dnia 20 czerwca 1992r. o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego w przypadku nabywania przez Biuro biletów miesięcznych dla dzieci w celu wykonywania obowiązku określonego w art. 32 ust. 5 oraz art. 39 ust. 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. –Prawo oświatowe (Dz. U. z 2025r. poz. 1043 z późn. zm.) uwzględnia się ulgi, o których mowa w art.5 ust.1. ustawy z dnia 20 czerwca 1992 r. o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego ( Dz. U. z 2024 poz. 380z późn. zm.).

W ramach zakupionych biletów miesięcznych Wykonawca zobowiązany jest zapewnić dowóz i odwóz dzieci i uczniów do następujących placówek oświatowych:
1. Publiczna Szkoła Podstawowa w Gidlach,
2. Publiczne Przedszkole w Gidlach,
3. Szkoła Podstawowa w Pławnie,
4. Publiczne Przedszkole w Pławnie,
5. Publiczna Szkoła Podstawowa w Ciężkowicach,

Usługa realizowana autobusami Wykonawcy w liczbie zapewniającej sprawną realizację przewozów (minimum trzy autokary o liczbie miejsc siedzących minimum 23, 35 i 38). Szczegółowy wykaz tras dowozu dzieci i młodzieży do placówek oświatowych i odwóz do miejsca zamieszkania zawiera załącznik Nr 1 do umowy (Załącznik Nr 8 do SWZ – wzór umowy).

Przewozy dzieci odbywać się mogą wyłącznie środkami transportu spełniającymi wymagania techniczne określone w przepisach ustawy z dnia 20 czerwca 1997 roku – Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1251 ze zm.) i innymi przepisami związanymi z przewozem osób w szczególności zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 roku o transporcie drogowym ( t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1539 ze zm.).

3.2. Trasy przewozu uczniów podzielone na 3 autobusy (nr 1, nr 2 i nr 3):
DOWOZY
Trasa nr 1 – autobus nr 1
Gidle (szkoła) – Włynice – Ojrzeń – Gidle ( Szkoła)
Ilość przystanków: 4
Rozpoczęcie kursu: 7:30
Trasa nr 2 – autobus nr 2
Gidle (szkoła) – Borowa ( Kocelne Niwy) – Skrzypiec – Stęszów - Gidle (szkoła)
Ilość przystanków : 5
Rozpoczęcie kursu: 7:00
Trasa nr 3 – autobus nr 2
Gidle ( szkoła) – Gowarzów – Ludwików – Górki – Wygoda – Pławno (szkoła)
Ilość przystanków: 6
Rozpoczęcie kursu: 7:25
Trasa nr 4 – autobus nr 3
Gidle (szkoła) – Górka – Ciężkowice – Zabrodzie – Graby – Michałopol – Młynek – Ciężkowice (szkoła)
Ilość przystanków: 9
Rozpoczęcie kursu: 6:40
Trasa nr 5 – autobus nr 3
Ciężkowice (szkoła) – Wojnowice – Górka – Gidle (szkoła)
Ilość przystanków: 4
Rozpoczęcie kursu: 7:25
ODWOZY
Trasa nr 1 – autobus nr 1
Pławno (szkoła) – Wygoda – Ludwików – Gowarzów – Gidle ( szkoła)
Ilość przystanków: 5
Rozpoczęcie kursu: 12:50
Trasa nr 2 – autobus nr 2
Gidle (szkoła) – Stęszów – Skrzypiec – Borowa – Gidle (szkoła)
Ilość przystanków: 5
Rozpoczęcie kursu: 13:40
Trasa nr 3 – autobus nr 2
Gidle ( szkoła) – Stęszów – Skrzypiec – Borowa – Gidle (Szkoła)
Ilość przystanków: 5
Rozpoczęcie kursu: 14:25
Trasa nr 4 – autobus nr 1
Gidle ( szkoła) – Ojrzeń – Włynice – Pławno(szkoła)
Ilość przystanków: 4
Rozpoczęcie kursu: 14:00
Trasa nr 5 – autobus nr 1
Pławno ( szkoła) – Wygoda – Ludwików – Gowarzów – Gidle ( szkoła)
Ilość przystanków: 5
Rozpoczęcie kursu: 15:00
Trasa nr 5 – autobus nr 3
Gidle (szkoła) – Górka – Wojnowice – Ciężkowice (szkoła) – Zabrodzie – Graby – Michałopol – Młynek – Gidle (szkoła)
Ilość przystanków: 9
Rozpoczęcie kursu: 12:10
Trasa nr 6 – autobus nr 3
Gidle (szkoła) – Górka – Wojnowice – Ciężkowice (szkoła) –Zabrodzie – Graby – Michałopol – Młynek – Gidle (szkoła)
Ilość przystanków: 9
Rozpoczęcie kursu: 13:40
Trasa nr 7 – autobus nr 3
Gidle (szkoła) – Górka – Wojnowice – Ciężkowice (szkoła) – Zabrodzie – Graby – Michałopol – Młynek – Gidle (szkoła)
Ilość przystanków: 9
Rozpoczęcie kursu: 14:40

Szacunkowa liczba kilometrów do pokonania w celu wykonania usługi w ciągu dnia na w/w trasach wynosi około 260 km.

Zestawienie szacunkowe biletów w roku szkolnym 2026/2027
- Zakup biletów miesięcznych dla uczniów – 109 szt.
- Zakup biletów miesięcznych dla uczniów połówka – 28 szt
- Zakup biletów miesięcznych dla przedszkolaków – 7 szt.
- Zakup biletów miesięcznych dla przedszkolaków połówka – 2 szt.

Zestawienie szacunkowe biletów w roku szkolnym 2027/2028
- Zakup biletów miesięcznych dla uczniów – 109 szt.
- Zakup biletów miesięcznych dla uczniów połówka – 28 szt
- Zakup biletów miesięcznych dla przedszkolaków – 7 szt.
- Zakup biletów miesięcznych dla przedszkolaków połówka – 2 szt.

Bilet miesięczny dla przedszkolaków/ uczniów obejmuje dowóz i odwóz.
Bilet miesięczny dla przedszkolaków/uczniów połówka obejmuje sam dowóz albo odwóz.
Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmniejszenia lub zwiększenia ilości biletów miesięcznych +/- 30%.
Rozliczenie nastąpi na podstawie faktycznie zakupionych biletów.
3.3. Dowóz i odwóz uczniów na podstawie zakupionych biletów miesięcznych odbywa się w dni nauki szkolnej zgodnie z kalendarzem na dany rok szkolny ogłaszanym przez ministra właściwego do spraw oświaty tj. od 01.09.2026r. do 25.06.2027r. i od 01.09.2027r. do 23.06.2028r., z wyłączeniem dni wolnych od zajęć szkolnych tj. wakacji ferii zimowych i wiosennych oraz przerw w nauce wynikających z kalendarza roku szkolnego 2026/2027 i 2027/2028.
3.4. Zamawiający oświadcza, że zamówienie nie obejmuje okresów przerw feryjnych (ferie zimowe, wiosenna i zimowa przerwa świąteczna) oraz okresu wakacji letnich (lipiec–sierpień), przerw w nauce wynikających z kalendarza danego roku szkolnego. Za te okresy Wykonawcy nie przysługuje wynagrodzenie.
3.5. W przypadku odpracowania zajęć szkolnych w innym dniu wolnym od zajęć, dowóz będzie zapewniony przez Wykonawcę, na wcześniejsze zgłoszenie dyrektora szkoły. Wykonawca zapewni przewóz zgodnie z trasą i rozkładem jady ustalonym przez Zamawiającego i opracowanym wspólnie z dyrektorem danej szkoły oraz dostosowanym do planu lekcji uczniów korzystających z dowozu.
3.6. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany trasy przewozu uczniów, ilości przewozów w tygodniu, terminów ich wykonania oraz liczby uczniów, ze względu na okoliczności, których strony nie mogły przewidzieć w chwili zawarcia umowy, a podyktowanych potrzebami Zamawiającego wynikającymi z realizacji obowiązku zapewnienia uczniom dowozu do szkoły.
3.7. Liczba biletów jest prognozowaną i może ulec zmianie. Zmiana ilości biletów w trakcie roku szkolnego nie będzie stanowić podstawy do wnoszenia roszczeń przez Wykonawcę, co do ilości faktycznie zamówionych przez Zamawiającego biletów w toku realizacji umowy.
3.8. Zmiana ilości dowożonych uczniów (zakupionych biletów) nie wymaga aneksu do umowy.
3.9. Bilety miesięczne wystawiane będą przez Wykonawcę na podstawie otrzymanych od dyrektorów szkół i przedszkoli podległych Gminie Gidle, imiennych list uczniów.
3.10. Zamawiający może zwrócić Wykonawcy niesłusznie wystawiony bilet miesięczny do 5 dnia każdego miesiąca. Zakupiony, a zwrócony bilet miesięczny, będzie stanowił podstawę do sporządzenia korekty faktury za dany miesiąc.
3.11. Wykonawca na podstawie imiennej listy uczniów zakupionych biletów będzie wystawiał fakturę i przekaże ją Zamawiającemu.
3.12. Do obsługi realizacji dowozu i odwozu uczniów należy zapewnić 3 pojazdy (autobusy) o ilości min. 23, 35 i 38 miejsc siedzących.
3.13. Pojazdy (Autobusy) uczestniczące w dowozach muszą odpowiadać ogólnym warunkom przewozu osób, muszą posiadać ważne polisy ubezpieczeniowe OC oraz aktualne badania techniczne.
3.14. Wykonawca musi dysponować ilością kierowców odpowiednią do realizacji zamówienia, przy czym kierowcy muszą posiadać stosowne uprawnienia tj. ważne prawo jazdy kategorii D z aktualnymi badaniami.
3.15. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia na każdej trasie opiekunów nad uczniami w czasie dowozu i odwozu.
3.16. Opiekunem dowożonych dzieci musi być osoba pełnoletnia, zdrowa, posiadająca przeszkolenie lub kurs w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i jest w stanie utrzymać dobry kontakt z dziećmi niezbędny do zachowania bezpieczeństwa w czasie przewozu. Opiekun będzie sprawował opiekę nad dziećmi, dbał o ich bezpieczeństwo w czasie przewozu oraz podczas wsiadania i wysiadania z pojazdu. Opiekunowie są zobowiązani do sprawdzenia stanu liczbowego uczniów, zapewnienia uczniom bezpiecznego przejścia przez ulicę do szkoły lub do miejsca zbiórki. Opiekun wysiada z autobusu pierwszy, a wsiada ostatni.
3.17. Opieka nie może być sprawowana przez kierowcę. Transport dzieci i uczniów powinien odbywać się pod opieką osób dorosłych, których obecność w pojazdach zapewni Wykonawca.
3.18. Za bezpieczeństwo uczniów dochodzących do autobusu oraz powracających do domu po przywozie do swojej miejscowości odpowiedzialność ponoszą ich rodzice/opiekunowie.

4.5.3.)Główny kod CPV

60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

5

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

587768,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

830016,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

587768,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PKS Bodzentyn Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON: 521278500

7.3.3)Ulica

Szosa 26A

7.3.4)Miejscowość

Bogucice Drugie

7.3.5)Kod pocztowy

28-400

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Podwykonawca: Beata Górka BUS LINE z siedzibą Rzeki Wielkie ul. Leśna 3, 42-270 Rzeki Wielkie.

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-09-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

587768,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-09-01 do 2028-06-23

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60112000-6Usługi w zakresie publicznego trans…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
382 869 zł
Próbka: 40 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 301 zł656 309 zł
Rozstęp międzykwartylowy
457 009 zł
Źródło próbki
CPV 60112000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 301 zł
Mediana
382 869 zł
Górny kwartyl
656 309 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Gidle prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gidle.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 587 768 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60112000-6 (Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PKS Bodzentyn Sp. z o.o. (Bogucice Drugie). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.