Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 314 180 zł
Umowa zawarta
12 sierpnia 2026
Okres realizacji
85 dni
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 1 314 180 zł – 1 623 107 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa wraz z rozbudową drogi gminnej 110994D w miejscowości Mrowiny

Zamawiający Gmina Żarów (Żarów, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa wraz z rozbudową drogi gminnej 110994D w miejscowości Mrowiny”, wybierając ofertę wykonawcy Wit-Bruk Paweł Witkowski Roboty Ziemne Brukarstwo. Wartość umowy: 1 314 180 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina ŻarówŻarów, Dolnośląskie (powiat Świdnicki →)opublikowano 1 września 2026
Wartość umowy
1 314 180 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    08 lipca 2026

    Termin ofert: 23 lipca 2026 12:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    01 września 2026

    6 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Wit-Bruk Paweł Witkowski Roboty Ziemne Brukarstwo (Jaskulin), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 314 179,90 zł (umowę zawarto 12 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 1 314 179,90 zł do 1 623 107,05 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 85 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA ŻARÓW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 890718395

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Zamkowa 2

1.5.2.)Miejscowość

Żarów

1.5.3.)Kod pocztowy

58-130

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL517 - Wałbrzyski

1.5.7.)Numer telefonu

743067333

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@um.zarow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.um.zarow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://umzarow.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa wraz z rozbudową drogi gminnej 110994D w miejscowości Mrowiny

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c726153f-b3e2-4930-bb74-57ef0caaa4fa

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00416982

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00012804/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.5 Droga dojazdowa do gruntów rolnych Mrowiny ul. Spacerowa

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00331292

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RiOŚ.271.14.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1322097,91 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana obejmująca przebudowę drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Mrowinach (ul. Spacerowa), zgodnie z dokumentacją projektową Biura Projektów i Realizacji Inwestycji Progress mgr inż. Mariusz Szyrner, ul. Stawowa 7, 58-150 Strzegom.
Zamierzenie budowlane polega na przebudowie, rozbudowie, budowie oraz remoncie obiektów budowlanych w zakresie przebudowy wraz z rozbudową odcinka drogi gminnej 110994D,
ul. Spacerowej o długości 354,45 m, polegającej na przebudowie wraz z rozbudową jezdni do szer. 3,50 m – 5,00 m, przebudowie wraz z rozbudową pobocza gruntowego o szerokości - 0,75 m (każde). Projektowana jezdnia będzie posiadać nawierzchnię z betonu asfaltowego AC 11 S 50/70, pobocze gruntowe nawierzchnie z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie.
Ponadto roboty budowlane objęte niniejszym opisem przedmiotu zamówienia polegać będą na:
a) Budowie sieci kanalizacji deszczowej kanały o średnicy Ø200–Ø315. Do budowy kanałów grawitacyjnych o średnicy Ø200–Ø315 należy zastosować PVC-U SN-8 lite. W skład sieci będą wchodzić studnie betonowe włazowe Ø1000 oraz wpusty uliczne ściekowe tradycyjne ustawione na studzienkach ściekowych z kręgów betonowych o średnicy Ø500 mm z osadnikiem o głębokości 0,7m.
b) Budowa linii kablowej niskiego napięcia o napięciu znamionowym 0,4 kV oświetlenia drogowego LED włącznie z doświetleniem przejścia dla pieszych.
c) Przebudowa istniejących linii kablowych kolidujących z projektowanym układem drogowym sieci Tauron Dystrybucja S.A.
d) Przebudowa istniejących linii kablowych kolidujących z projektowanym układem drogowym sieci ZWIK Żarów.
e) Planowana inwestycja będzie realizowana w zakresie wymagającym zmiany granic pasa drogowego.
2. Projekt zagospodarowania terenu wraz z wymaganymi prawem dokumentami stanowią załącznik do wniosku o wydanie decyzji na realizację inwestycji drogowej (w trybie ustawy z dnia 10 kwietnia 2003r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych).

3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączonej dokumentacji technicznej .

4.5.3.)Główny kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1314179,90 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1623107,05 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1314179,90 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Wit-Bruk Paweł Witkowski Roboty Ziemne Brukarstwo

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8842127892

7.3.3)Ulica

Jaskulin 20j

7.3.4)Miejscowość

Jaskulin

7.3.5)Kod pocztowy

58-170

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1314179,90 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

85 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45100000-8Przygotowanie terenu pod budowę
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
382 335 zł
Próbka: 51 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 745 zł2 032 288 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 832 543 zł
Źródło próbki
CPV 45100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 745 zł
Mediana
382 335 zł
Górny kwartyl
2 032 288 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Żarów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Żarów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 314 180 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45100000-8 (Przygotowanie terenu pod budowę). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Wit-Bruk Paweł Witkowski Roboty Ziemne Brukarstwo (Jaskulin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.