Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
119 261 zł
Umowa zawarta
26 sierpnia 2026
Okres realizacji
30 dni
Oferty w postępowaniu
9 ofertceny: 119 261 zł – 218 940 złodrzucone: 3
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup i dostawa dwóch mobilnych stacji uzdatniania wody w ramach Programu ochrony ludności i obrony cywilnej 2025-2026

Zamawiający Gmina Chełm (Pokrówka, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Zakup i dostawa dwóch mobilnych stacji uzdatniania wody w ramach Programu ochrony…”, wybierając ofertę wykonawcy H2OptimSp. z o.o. sp.k. Wartość umowy: 119 261 zł. Złożono 9 ofert.

Zamawiający: Gmina ChełmPokrówka, Lubelskie (powiat Chełmski →)opublikowano 1 września 2026
Wartość umowy
119 261 zł
Liczba ofert
9 ofert
Konkurencyjność
~3,0 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy H2OptimSp. z o.o. sp.k. (Baranowo), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 119 260,80 zł (umowę zawarto 26 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 9 ofert; ceny wahały się od 119 260,80 zł do 218 940,00 zł. Odrzucono 3 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 30 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Chełm

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 110198103

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Gminna 18

1.5.2.)Miejscowość

Pokrówka

1.5.3.)Kod pocztowy

22-100

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.7.)Numer telefonu

82 563 65 53

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@gminachelm.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gminachelm.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e8616ee2-85d8-4628-90fe-3737b57473ae

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup i dostawa dwóch mobilnych stacji uzdatniania wody w ramach Programu ochrony ludności i obrony cywilnej 2025-2026

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e8616ee2-85d8-4628-90fe-3737b57473ae

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00416886

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00055719/11/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Zakup i dostawa dwóch mobilnych stacji uzdatniania wody w ramach Programu ochrony ludności i obrony cywilnej 2025-2026

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00341788

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.15.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa dwóch sztuk fabrycznie nowych urządzeń przeznaczonych do pozyskiwania wody pitnej ze źródeł powierzchniowych oraz uzdatniania wody ze źródeł powierzchniowych oraz uzdatniania zanieczyszczonej wody wodociągowej w sytuacjach kryzysowych (usuwanie zanieczyszczeń biologicznych i podstawowych zanieczyszczeń chemicznych) w ramach zadania „Zakup stacji uzdatniania wody”.
Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawarte jest w Załączniku
Nr 1 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

42912330-4 - Aparatura do oczyszczania wody

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

42912300-5 - Maszyny i aparatura do filtrowania lub oczyszczania wody

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

9

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

119260,80 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

218940 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

119260,80 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

H2OptimSp. z o.o. sp.k.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9721061775

7.3.3)Ulica

Poznańska

7.3.4)Miejscowość

Baranowo

7.3.5)Kod pocztowy

62-081

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

119260,80 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

42912330-4Aparatura do oczyszczania wody
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
250 000 zł
Próbka: 19 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 061 zł414 861 zł
Rozstęp międzykwartylowy
215 800 zł
Źródło próbki
CPV 42912· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
199 061 zł
Mediana
250 000 zł
Górny kwartyl
414 861 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Chełm prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pokrówka.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 119 261 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 42912330-4 (Aparatura do oczyszczania wody). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: H2OptimSp. z o.o. sp.k. (Baranowo). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 9 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.