Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
699 360 zł
Umowa zawarta
25 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 25 czerwca 2027
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 699 360 zł – 792 984 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Czas reakcji – podstawienie autobusu zastępczego10%Wiek pojazdów30%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dowóz i odwóz uczniów wraz z opieką zapewnioną przez przewoźnika do szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Gminę Widawa w roku szkolnym 2026/2027

Zamawiający Gmina Widawa (Widawa, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Dowóz i odwóz uczniów wraz z opieką zapewnioną przez przewoźnika do szkół i placówek…”, wybierając ofertę wykonawcy PKS w Bełchatowie Sp. z o.o. Wartość umowy: 699 360 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina WidawaWidawa, Łódzkieopublikowano 1 września 2026
Wartość umowy
699 360 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,2 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PKS w Bełchatowie Sp. z o.o. (Bełchatów), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 699 360,00 zł (umowę zawarto 25 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 699 360,00 zł do 792 984,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 25 czerwca 2027 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA WIDAWA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 730934571

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek Kościuszki 10

1.5.2.)Miejscowość

Widawa

1.5.3.)Kod pocztowy

98-170

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL714 - Sieradzki

1.5.7.)Numer telefonu

436721034

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

poczta@widawa.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.bip.widawa.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://e-zp.widawa.pl/procurements/70/procurement

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dowóz i odwóz uczniów wraz z opieką zapewnioną przez przewoźnika do szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Gminę Widawa w roku szkolnym 2026/2027

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a9308f26-ef51-4d07-953d-e60cee026f7e

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00416883

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00074441/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Dowóz i odwóz uczniów wraz z opieką zapewnioną przez przewoźnika do szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Gminę Widawa i ich opiekunów w roku szkolnym 2026/2027

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00361918

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RIK.271.13.2026.DK

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

652333,57 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na dowozie i odwozie uczniów wraz z opieką zapewnioną przez przewoźnika w dni nauki szkolnej uczęszczających do szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Gminę Widawa w roku szkolnym 2026/2027, według następujących tras dowozu i odwozu uczniów. Trasy szczegółowo opisano w SWZ - rozdział 4 Informacje mające wpływ na wycenę zamówienia:

1) Przewidywalna ilość dni nauki w roku szkolnym 2026/2027 wynosi: 188 dni.
2) Zamawiający przewiduje, że łącznie dziennie dowożonych i odwożonych będzie 270 uczniów i jest to przewidywana (prognozowana) liczba uczniów korzystających z dowozu i odwozu na podstawie informacji złożonych przez dyrektorów. Podana ilość dowożonych uczniów może się zmniejszyć lub zwiększyć w trakcie realizacji zamówienia.
Szczegółowo opisano w rozdziale 4.2 SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

699360,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

792984,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

699360,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PKS w Bełchatowie Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7690502199

7.3.3)Ulica

Niedyszyna 40

7.3.4)Miejscowość

Bełchatów

7.3.5)Kod pocztowy

97-400

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

699360,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-06-25

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60112000-6Usługi w zakresie publicznego trans…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
382 869 zł
Próbka: 40 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 301 zł656 309 zł
Rozstęp międzykwartylowy
457 009 zł
Źródło próbki
CPV 60112000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 301 zł
Mediana
382 869 zł
Górny kwartyl
656 309 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Widawa prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Widawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 699 360 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60112000-6 (Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PKS w Bełchatowie Sp. z o.o. (Bełchatów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.