Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
365 775 zł
Umowa zawarta
1 września 2026
Okres realizacji
45 dni
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 365 775 zł – 532 387 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie: 1. Rokietnica, dz. ewid. nr 2315/7, 2. Rokietnica, dz. ewid. nr 3038

Zamawiający Gmina Rokietnica (Rokietnica, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie: 1. Rokietnica, dz. ewid. nr…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg M-BUD Sp. z o. o. Wartość umowy: 365 775 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Gmina RokietnicaRokietnica, Podkarpackie (powiat Jarosławski →)opublikowano 1 września 2026
Wartość umowy
365 775 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    05 sierpnia 2026

    Termin ofert: 20 sierpnia 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    01 września 2026

    8 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg M-BUD Sp. z o. o. (Wola Węgierska).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 365 774,94 zł (umowę zawarto 1 września 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 365 774,94 zł do 532 386,85 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 45 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA ROKIETNICA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 650900401

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

682

1.5.2.)Miejscowość

Rokietnica

1.5.3.)Kod pocztowy

37-562

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL822 - Przemyski

1.5.7.)Numer telefonu

16 888 93 03

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@gminarokietnica.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://samorzad.gov.pl/web/gmina-rokietnica

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-434ea0c9-399d-4741-841a-c5e3735cf60a

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie:
1. Rokietnica, dz. ewid. nr 2315/7,
2. Rokietnica, dz. ewid. nr 3038

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-434ea0c9-399d-4741-841a-c5e3735cf60a

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00416836

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00187723/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.1.5 Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie

1. Rokietnica, dz. ewid. nr 2315/7, 2. Rokietnica, dz. ewid. nr 3038

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00377821

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres robót obejmuje:
1. Rokietnica, dz. ewid. nr 2315/7 w km 0+000 – 0+685
1.1. Roboty pomiarowe przy liniowych robotach drogowych – wyznaczenie granic pasa drogowego w ilości 0,685 km.
1.2. Usunięcie warstwy ziemi urodzajnej (humusu) o grubości śr. 10 cm wraz z wywozem urobku (miejsce odwozu zapewni Wykonawca w uzgodnieniu z Zamawiającym) w ilości 2 055,00 m2.
1.3. Formowanie i zagęszczenie nasypów gruntem z wykopu w ilości 135,00 m3.
1.4. Koryta ziemne wykonywane mechanicznie gł. 10 cm na całej szerokości jezdni wraz z przewozem urobku na terenie budowy w ilości 1 350,00 m2.
1.5. Podbudowa z gruntu stabilizowanego cementem wykonywana mieszarkami doczepnymi lub samojezdnymi – grubość podbudowy po zagęszczeniu 25 cm o Rm=2,5 MPa wraz z profilowaniem i zagęszczeniem i odpowiednią pielęgnacją w ilości 2 123,50,00 m2.
1.6. Warstwa z mieszanki kruszywa łamanego niezwiązanego 0/63,0 mm o grubości po zagęszczeniu 10 cm – mieszanka o odpowiednim składzie i wilgotności optymalnej w ilości 2 055,00 m2.
1.7. Warstwa z mieszanki kruszywa łamanego niezwiązanego 0/31,5 mm o grubości po zagęszczeniu 5 cm – mieszanka o odpowiednim składzie i wilgotności optymalnej wraz z miałowaniem kruszywem 0/4 mm w ilości 2 055,00 m2.
1.8. Plantowanie skarp i zieleńców w ilości 342,50 m2.
2. Rokietnica, dz. ewid. nr 3038 w km 0+210 – 1+465
2.1. Roboty pomiarowe przy liniowych robotach drogowych – wyznaczenie granic pasa drogowego – w ilości 1,255 km.
2.2. Koryta ziemne wykonywane mechanicznie gł. śr. 15 cm na całej szerokości jezdni wraz z odwozem urobku (miejsce wywozu po stronie Wykonawcy w uzgodnieniu z Zamawiającym) w ilości 3 890,50 m2.
2.3. Podbudowa z gruntu stabilizowanego cementem wykonywana mieszarkami doczepnymi lub samojezdnymi – grubość podbudowy po zagęszczeniu 25 cm o Rm=2,5 MPa wraz z profilowaniem i zagęszczeniem i odpowiednią pielęgnacją w ilości 3 890,50 m2.
2.4. Warstwa z mieszanki kruszywa łamanego niezwiązanego o grubości po zagęszczeniu 10 cm – mieszanka o odpowiednim składzie i wilgotności optymalnej wraz z miałowaniem kruszywem 0/4 mm w ilości 3 765,00 m2.
2.5. Roboty ziemne wykonywane koparkami podsiębiernymi o poj. łyżki 0,60 m3 w gruncie kat. IV z transportem urobku samochodami samowyładowczymi – formowanie poboczy gruntowych szer. 25 cm w ilości 94,00 m3.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

365774,94 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

532386,85 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

365774,94 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg M-BUD Sp. z o. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7922317660

7.3.4)Miejscowość

Wola Węgierska

7.3.5)Kod pocztowy

37-560

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-09-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

365774,94 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

45 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
754 551 zł
Próbka: 216 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
362 593 zł2 178 397 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 815 804 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
362 593 zł
Mediana
754 551 zł
Górny kwartyl
2 178 397 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Rokietnica prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rokietnica.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 365 775 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg M-BUD Sp. z o. o. (Wola Węgierska). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.