AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Kompleksowe wsparcie osób starszych oraz z niepełnosprawnościami ZIT MOF Piły- Dzienny Klub Seniora

Zamawiający Miasto i Gmina Kaczory (Kaczory, Wielkopolskie) prowadzi postępowanie „Kompleksowe wsparcie osób starszych oraz z niepełnosprawnościami ZIT MOF Piły- Dzienny…”. Termin składania ofert upływa 24 września 2026, 10:00. Planowany budżet: 183 129 zł. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Miasto i Gmina KaczoryKaczory, Wielkopolskie (powiat Pilski →)opublikowano 1 września 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
183 129 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
24 września 2026, 10:00
20d 4h
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena80%Okres gwarancji na wykonane roboty budowlane20%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    01 września 2026

    Termin ofert: 24 września 2026 10:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest remont i przebudowa lokalu w budynku w Krzewinie przy ul. Kasztanowej 5 na potrzeby Klubu Seniora.

  • 2

    TerminTermin realizacji wynosi 42 dni, wymagane jest zabezpieczenie należytego wykonania umowy, a w ocenie ofert znaczenie mają cena i okres gwarancji na wykonane roboty budowlane.

  • 3

    ZakresZakres obejmuje wykucia i zamurowania otworów drzwiowych, wymianę posadzek, renowację parkietu, okładziny ścienne z glazury, remont tynków i roboty malarskie oraz wymianę stolarki drzwiowej wewnętrznej.

  • 4

    WarunkiWykonawca musi wykazać środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości co najmniej 120.000,00 zł oraz doświadczenie w co najmniej dwóch robotach remontowych wewnątrz budynku.

Kontekst Atlasu

  • Zamówienia tego zamawiającego przyciągają wykonawców: średnio 4,7 ofert na postępowanie przy 14 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat (w kraju: 3,7).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIASTO I GMINA KACZORY

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 570791193

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Pilska 1

1.5.2.)Miejscowość

Kaczory

1.5.3.)Kod pocztowy

64-810

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL411 - Pilski

1.5.7.)Numer telefonu

672842371

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@kaczory.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

bip.kaczory.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Kompleksowe wsparcie osób starszych oraz z niepełnosprawnościami ZIT MOF Piły- Dzienny Klub Seniora

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-36fcb6ad-6645-4fd9-8ce0-25a6c485001f

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00416772

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

Program Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027. Priorytet 6. Fundusze europejskie dla Wielkopolski o silniejszym wymiarze społecznym (EFS+). Działanie 6.14 Usługi społeczne i zdrowotne w ramach ZIT

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://przetargi.kaczory.pl

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://przetargi.kaczory.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Wykonawca zamierzający wziąć udział
w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, musi posiadać konto na Platformie Zamówień Publicznych Urzędu Miasta i
Gminy Kaczory (Platformie ZETO PZP). Wykonawca posiadający konto na Platformie ZETO PZP ma dostęp do następujących
formularzy: „Formularz do złożenia, zmiany, wycofania oferty lub wniosku”. Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i
odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i
oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy ich użyciu opisane zostały w „Regulaminie korzystania z Platformy ZETO PZP”
oraz „Instrukcji obsługi systemu PZP przeznaczoną dla Wykonawcy”.
Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem dedykowanych formularzy: „Formularz złożenia, zmiany, wycofania
oferty lub wniosku” i „Formularza do komunikacji” wynosi 150 MB.
Niezbędne wymagania sprzętowo- aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie ZETO PZP tj.:

stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s;

komputer klasy PC lub MAC, o następującej konfiguracji: pamięć min 2GB Ram, procesor Intel IV 2GHZ, jeden z systemów
operacyjnych - MS Windows 10, Mac Os x 10.4, Linux, lub ich nowsze wersje;

zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa obsługująca TLS 1.2, najlepiej w najnowszej wersji z wyjątkiem Internet Explorer;

włączona obsługa JavaScript;

zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf;

podłączony lub wbudowany do komputera czytnik karty kryptograficznej wydanej przez wystawcę certyfikatu używanego przez
Użytkownika lub aplikacja komputerowa spełniająca funkcje takiego czytnika (tzw. podpis chmurowy).
Za datę przekazania oferty, dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń oraz
innych informacji przyjmuje się datę ich przekazania na Platformę ZETO PZP.
Zamawiający przekazuje link do postępowania jako załącznik do niniejszej SWZ. Dane postępowanie można wyszukać również na
Liście wszystkich postępowań w Platformie ZETO PZP

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Informacje RODO zawarto w SWZ

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Informacje RODO zawarto w SWZ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

ZP.271.6.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.5.)Wartość zamówienia

183129,05 PLN

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest remont i przebudowa lokalu w budynku w Krzewinie przy ul.
Kasztanowej 5. Lokal Klubu Seniora znajduje się w budynku aktualnie pełniącym funkcję
budynku mieszkalnego wielorodzinnego, w przeszłości stanowiącym budynek dworu. Część
budynku objęta zakresem inwestycji stanowi lokal na części powierzchni parteru.
Przedsięwzięcie inwestycyjne jest to remont przebudowa elementów wewnętrznych
przedmiotowym lokalu.
Zakres robót:
1. Wykucia i poszerzenia otworów drzwiowych w ścianach wewnętrznych.
2. Zamurowania otworów drzwiowych.
3. Wymiana posadzek z płytek, remont posadzek drewnianych z parkietu.
4. Okładziny ścienne z glazury w pomieszczeniach kuchni i sanitarnych.
5. Remont tynków w pomieszczeniach i roboty malarskie.
6. Wymiana stolarki drzwiowej wewnętrznej.
7. Inne towarzyszące roboty remontowe.
Charakterystyka ogólna obiektu
Budynek o dwóch kondygnacjach nadziemnych, podpiwniczony, z dachem stromym i
poddaszem nieużytkowym. Forma architektoniczna budynku- zabudowa typu pałacowego,
budynek stanowił dawniej dwór folwarczny.
Funkcja obiektu- budynek mieszkalny wielorodzinny.
Parametry liczbowe:
1. Powierzchnia zabudowy budynku: 328m2
2. Powierzchnia użytkowa lokalu objęta planowanymi robotami: 114,59m2
3. Kubatura użytkowa lokalu objęta planowanymi robotami: 394,2m2
Zestawienie pomieszczeń Klubu Seniora:
1. Przedsionek 3,47m2
2. Kuchnia 14,71m2
3. Hol 24,26m2
4. WC mężczyzn 4,00m2
5. WC kobiet i niepełnosprawnych 6,10m2
6. Sala spotkań 32,38m2
7. Sala spotkań 26,76m2
8. Magazynek 2,91m2
Opis stanu istniejącego
Konstrukcja- poszczególne elementy budynku wykonano o konstrukcji:
1. Fundamenty- brak danych, przypuszczalnie ławy kamienne,
2. Ściany piwnic- murowane z bloków kamiennych i cegły ceramicznej,
3. Ściany nadziemia – murowane z cegły ceramicznej,
4. Stropy- drewniane, belkowe
5. Klatka schodowa- konstrukcja drewniana
6. Konstrukcja nośna dachu- więźba dachowa drewniana.
Elementy wykończenia wewnętrznego:
1. Posadzki- w holi i salach zebrań- parkiet, w pozostałych pomieszczeniach płytki
ceramiczne,
2. Ściany i sufity- tynki cementowe- wapienne, w kuchni i WC glazura,
3. W pomieszczeniach holu i sal zebrań- na ścianach ( z wyjątkiem ścian z oknami) do
wysokości ok. 1.0m boazeria drewniana.
4. Stolarka drzwiowa wewnętrzna- drewniana płycinowa
5. Stolarka okienna- typu PCW, okna wymienione w okresie użytkowania
Opis stanu projektowanego
Posadzki:
1. W przedsionku ( pomieszczenie nr 1)- skucie istniejącej posadzki z płytek,
uzupełnienie ubytków i wyrównanie podłoża zaprawą naprawczą, zagruntowanie
emulsją wzmacniającą. Posadzka nowa z płytek ceramicznych na klej, cokolik z płytki
podłogowej.
2. W kuchni, pomieszczeniach sanitarnych- skucie istniejących posadzek z płytek,
uzupełnienie ubytków i wyrównanie podłoża zaprawą naprawczą, zagruntowanie
emulsją wzmacniającą, izolacja przeciwwilgociowa z folii w płynie. Posadzka nowa z
płytek na klej.
3. W holu i salach spotkań- renowacja istniejącego parkietu. W zakresie robót
cyklinowanie posadzki i lakierowanie, wymiana listew cokołowych.
Wykończenie ścian i sufitów:
1. Na zamurowania otworów drzwiowych – tynki cementowo-wapienne i gładzie
gipsowe.
2. W przedsionku, holu i salach zajęć (pomieszczenia nr 1, 3, 6, 7) – na ścianach i sufitach
gładzie gipsowe oraz malowanie farbami lateksowymi.
3. Istniejąca boazeria drewniana w pomieszczeniach jak wyżej – renowacja. W zakresie
robót przeszlifowanie, naprawa miejscowych uszkodzeń, lakierowanie.
4. W kuchni oraz magazynku (pomieszczenia nr 2 i 8) – na ścianach do wysokości 1.5m
glazura na klej, powyżej na ścianach i sufitach gładzie gipsowe i malowanie farbami
lateksowymi. W pomieszczeniu kuchni sufit podwieszony z płyt gipsowo-kartonowych
GKBi.
5. W pomieszczeniach sanitarnych (pomieszczenia nr 4 i 5) – na ścianach do wysokości
2.1m glazura na klej, powyżej na ścianach gładzie gipsowe, sufit podwieszony z płyt
gipsowo-kartonowych GKBi, malowanie farbami lateksowymi
Stolarka okienna i drzwiowa:
1. Okna istniejące typy PCV- do zachowania
2. Drzwi wewnętrzne- wymiana wraz z ościeżnicami, drzwi nowe drewniane zgodnie z
zestawieniem stolarki.
3. Okno podawcze w kuchni - wymiana na nowe
4. Drzwi zewnętrzne do lokalu- do renowacji. W zakresie robót naprawa ubytków i okuć,
przeszlifowanie i lakierowanie

4.2.6.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45442100-8 - Roboty malarskie

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

42 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Zamawiający dokona oceny ofert przyznając punkty w ramach poszczególnych kryteriów oceny ofert, przyjmując zasadę 1%=1 punkt

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

80

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres gwarancji na wykonane roboty budowlane

4.3.6.)Waga

20

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki
udziału w postępowaniu, dotyczące:
1) Sytuacji ekonomicznej i finansowej tj. posiadają środki finansowe lub zdolność
kredytową w wysokości co najmniej 120.000,00 zł (słownie: sto dwadzieścia tysięcy
złoty 00/100), co potwierdzą poprzez złożenie aktualnej informacji banku.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie
oświadczenia wg załącznika Nr 2 na zasadzie spełnia/ nie spełnia.
2) Zdolności technicznej lub zawodowej tj.
a) doświadczenie :
posiadają doświadczenie umożliwiające realizację zamówienia tzn. w okresie
ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres
prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonali należycie co
najmniej dwie roboty polegające na wykonaniu robót remontowych wewnątrz
budynku. 120.000,00 zł brutto.
Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu zostanie dokonana na
podstawie złożonego oświadczenia wg załącznika Nr 2 oraz wykazu wykonanych
robót wraz z dokumentami potwierdzającymi ich należyte wykonanie, na zasadzie
spełnia/ nie spełnia
Jeżeli wykonawca zamierza potwierdzić spełnianie warunku dokumentami
wystawionymi dla konsorcjum, w którym był partnerem, z treści referencji lub
innych dokumentów musi wynikać, jakie usługi lub roboty i o jakiej wartości były
wykonane przez wykonawcę składającego ofertę.
b) Osób zdolnych do wykonania zamówienia - dysponują :
− kierownikiem robót posiadającym uprawnienia budowlane do pełnienia
samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w specjalności
konstrukcyjno – budowlanej lub inne uprawnienia umożliwiające wykonywanie
tych samych czynności, na wykonywanie których w aktualnym stanie prawnym
pozwalają uprawnienia budowlane.
Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie
złożonego oświadczenia wg załącznika Nr 2 oraz wykazu osób zdolnych do wykonania
zamówienia, na zasadzie spełnia/nie spełnia.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

1. W celu potwierdzenia przez wykonawcę braku podstaw wykluczenia z postępowania,
Zamawiający żąda złożenia:
1) oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku
przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego
2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2024 r. poz.1616 ), z innym
wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenia o przynależności do tej
samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi
przygotowanie oferty, niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej
grupy kapitałowej ( wg załącznika Nr 5 ),
2) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji
i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy,
sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne
przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji,
3) oświadczenia własnego wykonawcy o aktualności informacji zawartych
w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw
wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w:
a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy,
b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się
o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego,
c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami
porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji,
d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy,
e) art. 109 ust. 1 pkt. 5, 7, 8, 9, 10 ustawy,
f) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w
zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie
bezpieczeństwa narodowego ( Dz. U. z 2025 r. poz. 514 ),
wg wzoru załącznika Nr 9.
Zamawiający żąda od wykonawcy, który polega na zdolnościach technicznych lub
zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotów udostępniających
zasoby na zasadach określonych w art. 118 ustawy, przedstawienia podmiotowych
środków dowodowych, o których mowa w ppkt. 2 – 3) dotyczących tych podmiotów,
potwierdzających, że nie zachodzą wobec tych podmiotów podstawy wykluczenia
z postępowania.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Podmiotowe środki dowodowe oraz inne dokumenty lub oświadczenia, o których mowa
w niniejszym rozdziale, składa się w formie elektronicznej (podpisane kwalifikowanym
podpisem elektronicznym) lub w postaci elektronicznej (podpisane podpisem zaufanym
lub osobistym).
1. W celu potwierdzenia przez wykonawcę braku podstaw wykluczenia z postępowania,
Zamawiający żąda złożenia:
1) oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku
przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego
2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2024 r. poz.1616 ), z innym
wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenia o przynależności do tej
samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi
przygotowanie oferty, niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej
grupy kapitałowej ( wg załącznika Nr 5 ),
2) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji
i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy,
sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne
przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji,
3) oświadczenia własnego wykonawcy o aktualności informacji zawartych
w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw
wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w:
a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy,
b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się
o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego,
c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami
porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji,
d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy,
e) art. 109 ust. 1 pkt. 5, 7, 8, 9, 10 ustawy,
f) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w
zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie
bezpieczeństwa narodowego ( Dz. U. z 2025 r. poz. 514 ),
wg wzoru załącznika Nr 9.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia :
1) wspólnie muszą wykazać, że razem spełniają warunki udziału w postępowaniu,
2) w stosunku do żadnego z nich nie zachodzi jakakolwiek podstawa do wykluczenia
z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt. 4, 5, 7, 8, 9, 10
ustawy Pzp oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych
rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących
ochronie bezpieczeństwa narodowego ( Dz. U. z 2025 r. poz. 514 ),
3) ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie
zobowiązania,
4) muszą ustanowić pełnomocnika Wykonawców występujących wspólnie do
reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo
reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia.
Pełnomocnictwo musi mieć formę pisemną lub kopię potwierdzona przez notariusza,
5) przed zawarciem umowy o niniejsze zamówienie publiczne, jeżeli oferta konsorcjum
zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający wezwie do przedstawienia
umowy regulującej współpracę tych Wykonawców,
6) wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mają obowiązek dołączyć
do oferty oświadczenie, z którego będzie wynikać, jakie usługi lub roboty budowlane
wykonają poszczególni wykonawcy,
7) w odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych
lub doświadczenia, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą
polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonają usługi, do realizacji
których te zdolności są wymagane,
8) przepisy dotyczące Wykonawcy stosuje się odpowiednio do wykonawców wspólnie
ubiegających się o udzielenie zamówienia.
9) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą posługiwać się
wspólnym certyfikatem w zakresie certyfikacji zdolności wykonawców.
10) Wspólny certyfikat zdolności Wykonawcy może zostać wykorzystany wyłącznie przez
wykonawców, którym wspólnie udzielono certyfikacji, i wyłącznie w przypadku, gdy ci
sami wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia.
11) Wspólny certyfikat zdolności Wykonawcy potwierdza spełnianie warunku udziału w
postępowaniu wyłącznie w zakresie zdolności objętych certyfikacją.
12) Jeżeli wspólny certyfikat zdolności Wykonawcy nie obejmuje całości warunku udziału
w postępowaniu wymaganego w SWZ, wykonawcy wspólnie ubiegający się o
udzielenie zamówienia wykażą spełnianie warunku w pozostałym zakresie przez
złożenie odpowiednich podmiotowych środków dowodowych na wezwanie
Zamawiającego.
13) W zakresie niepodlegania wykluczeniu każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających
się o udzielenie zamówienia wykazuje brak podstaw wykluczenia odrębnie, przez
powołanie się na własny certyfikat niepodlegania wykluczeniu albo przez złożenie
podmiotowych środków dowodowych wymaganych w SWZ.
14) Oświadczenia o przynależności albo braku przynależności do tej samej grupy
kapitałowej, składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie
zamówienia, niezależnie od posługiwania się certyfikatem.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ih wprowadzania zawarto w zał. nr 6 projekt umowy

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-24 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://przetargi.kaczory.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-24 10:00

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 818 393 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 585 199 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Ten
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 818 393 zł
Ten przetarg (183 129 zł) znajduje się w dolnym kwartylu planowanych budżetów.
75% podobnych postępowań ma wyższy budżet. Możliwy mniejszy zakres lub oszczędna wycena. -67% względem mediany.
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 24.09.2026, 10:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Miasto i Gmina Kaczory prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kaczory.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 183 129 zł. To kwota bez VAT, służąca m.in. do ustalenia właściwej procedury (krajowa/unijna).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.