Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

W postępowaniu wpłynęło siedem ofert, spośród których oferta z najniższą ceną wynosi 402 231,64 zł podczas gdy kwota, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi 250 000 zł. W związku z powyższym, postępowanie o udzielenie zamówienia zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, zgodnie z którym zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zam

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa (modernizacja) drogi gminnej nr 005929F w Cieciszowie w gminie Szprotawa

Zamawiający Gmina Szprotawa. (Szprotawa, Lubuskie) opublikował wynik postępowania „Przebudowa (modernizacja) drogi gminnej nr 005929F w Cieciszowie w gminie Szprotawa”.

Zamawiający: Gmina Szprotawa.Szprotawa, Lubuskie (powiat Żagański →)opublikowano 1 września 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 802 566 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~4,2 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: W postępowaniu wpłynęło siedem ofert, spośród których oferta z najniższą ceną wynosi 402 231,64 zł podczas gdy kwota, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi 250 000 zł. W związku z powyższym, postępowanie o udzielenie… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Szprotawa.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 970770445

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 45

1.5.2.)Miejscowość

Szprotawa

1.5.3.)Kod pocztowy

67-300

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL432 - Zielonogórski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

k.jakubowska@szprotawa-um.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.szprotawa.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f299ce40-5f80-438b-9548-c3e7a2e6e007

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa (modernizacja) drogi gminnej nr 005929F w Cieciszowie w gminie Szprotawa

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f299ce40-5f80-438b-9548-c3e7a2e6e007

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00416703

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00052015/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.9 Przebudowa (modernizacja) drogi gminnej nr 005929F w Cieciszowie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00325907

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WI.271.15.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa (modernizacja) drogi gminnej nr 005929F w Cieciszowie o długości ok. 273 m (dz. nr 192, 193, 84/3). Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie: rozbiórki istniejącej jezdni gruntowej, robót ziemnych, nowej konstrukcji jezdni po istniejącej trasie drogi o nawierzchni mineralno-asfaltowej, zjazdów, poboczy, prac konserwacyjnych rowu, wykonanie badań archeologicznych.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa:
a) dokumentacja projektowa stanowiąca załącznik nr 1 do SWZ,
b) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiąca załącznik nr 2 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W postępowaniu wpłynęło siedem ofert, spośród których oferta z najniższą ceną wynosi 402 231,64 zł podczas gdy kwota, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi 250 000 zł.
W związku z powyższym, postępowanie o udzielenie zamówienia zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, zgodnie z którym zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
802 566 zł
Próbka: 186 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
330 614 zł1 607 161 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 276 548 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
330 614 zł
Mediana
802 566 zł
Górny kwartyl
1 607 161 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Szprotawa. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Szprotawa.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.