Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
1 113 899 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    726 890 zł
    2 oferty
  2. Umowa zawarta
    Część 2SYSTEM INTELIGENTNEGO ZARZĄDZANIA ENERGIĄ obejmuje: 1) wdrożenie systemu monitorowania i optymalizacji zużycia energii, 2) integrację systemu z instalacją centralnego ogrzewania
    Wartość umowy
    387 009 zł
    4 oferty
Oferty w postępowaniu
6 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wdrożenie inteligentnego systemu zarządzania energią centralnego ogrzewania w budynku SPOMS w ramach inwestycji pn. „Poprawa efektywności energetycznej szkół podstawowych w Kwidzynie”-

Zamawiający Miasto Kwidzyn (Kwidzyn, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Wdrożenie inteligentnego systemu zarządzania energią centralnego ogrzewania w budynku…”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość umów: 1 113 899 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Miasto KwidzynKwidzyn, Pomorskie (powiat Kwidzyński →)opublikowano 1 września 2026
Łączna wartość umów
1 113 899 zł
Liczba ofert
6 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: OL-PAT Sp. z o.o. (część 1); FUDEKO TECH Sp. z o.o. (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 1 113 899,37 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 6 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miasto Kwidzyn

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 170747744

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Warszawska 19

1.5.2.)Miejscowość

Kwidzyn

1.5.3.)Kod pocztowy

82-500

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL638 - Starogardzki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@kwidzyn.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.kwidzyn.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1350417

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wdrożenie inteligentnego systemu zarządzania energią centralnego ogrzewania w budynku SPOMS w ramach inwestycji pn. „Poprawa efektywności energetycznej szkół podstawowych w Kwidzynie”-

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1b031b30-5df6-462f-9d3d-bbc7a769a066

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00416540

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00088985/10/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.14 Wdrożenie inteligientnego systemu zarządzania energią centralnego ogrzewania w budynku SPOMS w ramach inwestycji pn. "Poprawa efektywności energetycznej szkół podstawowych w Kwidzynie"

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

„Poprawa efektywności energetycznej szkół podstawowych w Kwidzynie” w ramach inwestycji: B1.1,3, Termomodernizacja instytucji edukacyjnych Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00364356

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.17.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1110408,89 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie nr 1- MODERNIZACJA I KONFIGURACJA CENTRALNEGO OGRZEWANIA polegającej na:
1) wymianie istniejących grzejników na nowe o parametrach dostosowanych do aktualnego zapotrzebowania cieplnego obiektu,
2) częściowej przebudowie podejść instalacyjnych gałązek do grzejników,
3) wymianie zaworów termostatycznych wraz z głowicami termostatycznymi,
4) wymianie zaworów odcinająco-regulacyjnych na przewodach powrotnych grzejników,
5) wykonaniu niezbędnych czynności hydraulicznych, regulacji instalacji wraz z płukaniem i oczyszczeniem instalacji.
ROBOTY TOWARZYSZĄCE związane z realizacją inwestycji obejmują:
1) wykonanie robót towarzyszących w zakresie remontu,
2) demontaż istniejących zabudów grzejnikowych.

4.5.3.)Główny kod CPV

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45232450-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy upustów

4.5.5.)Wartość części

588747,44 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie nr 2- SYSTEM INTELIGENTNEGO ZARZĄDZANIA ENERGIĄ obejmuje:
1) wdrożenie systemu monitorowania i optymalizacji zużycia energii,
2) integrację systemu z instalacją centralnego ogrzewania.

4.5.3.)Główny kod CPV

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45232450-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy upustów

4.5.5.)Wartość części

521661,45 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

726890,11 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

726890,11 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

726890,11 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

OL-PAT Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5792307968

7.3.3)Ulica

T. zawadzkiego "Zośki" 14

7.3.4)Miejscowość

Dzierzgoń

7.3.5)Kod pocztowy

82-440

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-09-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

726890,11 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

387009,26 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

900606,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

387009,26 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

FUDEKO TECH Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5862404034

7.3.3)Ulica

Spokojna 4

7.3.4)Miejscowość

Gdynia

7.3.5)Kod pocztowy

81-549

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.3.9.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

specjalistyczne roboty budowy systemu inteligentnego zarządzania energią

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-09-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

387009,26 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45331100-7Instalowanie centralnego ogrzewania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
385 795 zł
Próbka: 26 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
193 923 zł739 608 zł
Rozstęp międzykwartylowy
545 685 zł
Źródło próbki
CPV 45331· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
193 923 zł
Mediana
385 795 zł
Górny kwartyl
739 608 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Kwidzyn prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kwidzyn.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 113 899 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45331100-7 (Instalowanie centralnego ogrzewania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: OL-PAT Sp. z o.o. (Dzierzgoń). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.