Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
368 000 zł
Umowa zawarta
26 sierpnia 2026
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 368 000 zł – 667 890 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie dokumentacji projektowej i budowa hali magazynowej w ramach Programu ochrony ludności i obrony cywilnej 2025-2026

Zamawiający Gmina Chełm (Pokrówka, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie dokumentacji projektowej i budowa hali magazynowej w ramach Programu ochrony…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo – Usługowe „BRUNPOL”. Wartość umowy: 368 000 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina ChełmPokrówka, Lubelskie (powiat Chełmski →)opublikowano 1 września 2026
Wartość umowy
368 000 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo – Usługowe „BRUNPOL” (Krupe), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 368 000,00 zł (umowę zawarto 26 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 368 000,00 zł do 667 890,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Chełm

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 110198103

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Gminna 18

1.5.2.)Miejscowość

Pokrówka

1.5.3.)Kod pocztowy

22-100

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.7.)Numer telefonu

82 563 65 53

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@gminachelm.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gminachelm.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c7214c23-31d5-4708-83c9-97348f0a7ae7

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie dokumentacji projektowej i budowa hali magazynowej w ramach Programu ochrony ludności i obrony cywilnej 2025-2026

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c7214c23-31d5-4708-83c9-97348f0a7ae7

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00416475

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00055719/11/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.13 Wykonanie dokumentacji projektowej i budowa hali magazynowej w ramach Programu ochrony ludności i obrony cywilnej 2025-2026

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00333810

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.16.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe zaprojektowanie oraz realizacja robót budowlanych związanych z budową hali magazynowej na działce nr 100 w miejscowości Depułtycze Królewskie – Kolonia, gmina Chełm.
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje, w szczególności:
1) Opracowanie dokumentacji projektowej, w tym:
− projektu budowlanego wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych decyzji administracyjnych w tym decyzji o pozwoleniu na budowę,
− projektu technicznego,
− projektu wewnętrznej instalacji elektrycznej wraz z zalicznikowym przyłączem energetycznym,
− projektu zagospodarowania terenu,
− specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB),
− kosztorysu ofertowego i przedmiarów robót na potrzeby rozliczeniowe,
2) Realizację robót budowlanych, obejmującą:
− roboty przygotowawcze i ziemne,
− fundamenty i posadowienie,
− konstrukcja budynku ( stalowa ),
− wykończenie wewnętrzne i zewnętrzne,
− przygotowanie wszystkich niezbędnych dokumentów koniecznych do uzyskania przez Zamawiającego pozwolenia na użytkowanie.
3) Parametry i konstrukcja hali magazynowej:
− powierzchnia zabudowy – ok. 120 m2 ( 8 m X 15 m )
− liczba kondygnacji – 1 ( budynek parterowy )
− wysokość budynku – ok. 4,5 m
− wysokość użytkowa – min. 3,0 m
− konstrukcja stalowa

Przedmiot zamówienia obejmuje przekazanie gotowej do użytkowania hali magazynowej, spełniającej wszystkie wymagania prawne, sanitarne, techniczne i funkcjonalne.

4.5.3.)Główny kod CPV

45223210-1 - Roboty konstrukcyjne z wykorzystaniem stali

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

368000 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

667890 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

368000 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo – Usługowe „BRUNPOL”

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5641199191

7.3.4)Miejscowość

Krupe

7.3.5)Kod pocztowy

22-302

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

368000 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45223210-1Roboty konstrukcyjne z wykorzystani…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
396 701 zł
Próbka: 20 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
268 744 zł1 056 911 zł
Rozstęp międzykwartylowy
788 167 zł
Źródło próbki
CPV 45223· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
268 744 zł
Mediana
396 701 zł
Górny kwartyl
1 056 911 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Chełm prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pokrówka.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 368 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45223210-1 (Roboty konstrukcyjne z wykorzystaniem stali). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo – Usługowe „BRUNPOL” (Krupe). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.