Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
489 132 zł
Umowa zawarta
18 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 30 listopada 2026
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 465 420 zł – 587 865 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 5,1% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboru
Cena60%Wydłużenie okresu rękojmi i gwarancji jakości w stosunku do minimalnego wymaganego 3 letni40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa i modernizacja pomieszczeń magazynu OC w miejscowości Łukowica

Zamawiający Gmina Łukowica (Łukowica, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa i modernizacja pomieszczeń magazynu OC w miejscowości Łukowica”, wybierając ofertę wykonawcy Instalacje Budownictwo Marcin Pietruszka. Wartość umowy: 489 132 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina ŁukowicaŁukowica, Małopolskie (powiat Limanowski →)opublikowano 1 września 2026
Wartość umowy
489 132 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    17 lipca 2026

    Termin ofert: 4 sierpnia 2026 12:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    01 września 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Instalacje Budownictwo Marcin Pietruszka (Podegrodzie), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 489 131,89 zł (umowę zawarto 18 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 465 419,92 zł do 587 864,81 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 listopada 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Łukowica

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 491892452

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Łukowica

1.5.2.)Miejscowość

Łukowica

1.5.3.)Kod pocztowy

34-606

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL218 - Nowosądecki

1.5.7.)Numer telefonu

+48183301521

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@lukowica.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.lukowica.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

www.bip.malopolska.pl/uglukowica

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa i modernizacja pomieszczeń magazynu OC w miejscowości Łukowica

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1329a25d-564f-4f22-8cb5-33509807a271

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00416212

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00044192/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.19 Przebudowa i modernizacja pomieszczeń magazynu OC w miejscowości Łukowica

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00348379

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IR.271.12.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

401306,64 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa i modernizacja pomieszczeń magazynu OC w miejscowości Łukowica, Gmina Łukowica w ramach ,,Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025–2026”.
Miejsce realizacji inwestycji: 34-606 Łukowica 293.
Zakres robót obejmuje:
• wykonanie robót przygotowawczych i ziemnych,
• odtworzenie izolacji poziomej i pionowej ścian budynku,
• wykonanie drenażu opaskowego,
• remont istniejącego odwodnienia z rur spustowych,
• odtworzenie izolacji poziomej podposadzkowej, odtworzenie warstw posadzkowych, roboty wykończeniowe wewnątrz 12 pomieszczeń.
3) Szczegółowy zakres robót został wyszczególniony w załączniku nr 10 do SWZ – dokumentacji technicznej, szczegółowej specyfikacji technicznej STWiOR (SST) oraz przedmiarze robót (pomocniczo).

4.5.3.)Główny kod CPV

45320000-6 - Roboty izolacyjne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45442100-8 - Roboty malarskie

44113200-7 - Płytki

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45232460-4 - Roboty sanitarne

45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

465419,92 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

587864,81 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

489131,89 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Instalacje Budownictwo Marcin Pietruszka

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON: 120058601

7.3.4)Miejscowość

Podegrodzie

7.3.5)Kod pocztowy

33-386

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-18

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

489131,89 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-30

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Łukowica prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łukowica.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 489 132 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45320000-6 (Roboty izolacyjne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Instalacje Budownictwo Marcin Pietruszka (Podegrodzie). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.