Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
512 033 zł
Umowa zawarta
3 sierpnia 2026
Okres realizacji
2 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 512 033 zł – 733 493 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena98%Długość okresu gwarancji2%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa drogi gminnej na odcinku Bystrzanowice Dwór-Góry Gorzkowskie w Gminie Janów

Zamawiający Miasto i Gmina Janów (Janów, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa drogi gminnej na odcinku Bystrzanowice Dwór-Góry Gorzkowskie w Gminie Janów”, wybierając ofertę wykonawcy PRDM Sp. z o.o. Wartość umowy: 512 033 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Miasto i Gmina JanówJanów, Śląskieopublikowano 1 września 2026
Wartość umowy
512 033 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    02 lipca 2026

    Termin ofert: 17 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    01 września 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PRDM Sp. z o.o. (Myszków), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 512 033,19 zł (umowę zawarto 3 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 512 033,19 zł do 733 493,23 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 2 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miasto i Gmina Janów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 151397948

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Częstochowska 1

1.5.2.)Miejscowość

Janów

1.5.3.)Kod pocztowy

42-253

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL224 - Częstochowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@janow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.janow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-dda9fe12-56c0-45e8-90c3-f3b509777747

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa drogi gminnej na odcinku Bystrzanowice Dwór-Góry Gorzkowskie w Gminie Janów

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-dda9fe12-56c0-45e8-90c3-f3b509777747

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00416099

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00095066/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.9 Przebudowa drogi gminnej na odcinku Bystrzanowice Dwór - Góry Gorzkowskie w Gminie Janów

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00320622

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IR-I.271.9.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest częściowy remont drogi gminnej na odcinku Bystrzanowice Dwór - Góry Gorzkowskie zlokalizowanej na terenie Gminy Janów.

Zamówienie obejmuje wykonanie robót remontowych w trzech odcinkach:
ODCINEK I- Zakres prac obejmuje remont drogi w Km 0+0305 do 0+0336
ODCINEK II- Zakres prac obejmuje remont drogi w KM 0+488,0 do 0+850,0
ODCINEK III Zakres prac obejmuje remont drogi w KM 1+066,5 do 1+291,5

Dokumentacja techniczna, stanowiąca załącznik do postępowania, została opracowana dla całego odcinka drogi gminnej Bystrzanowice Dwór – Góry Gorzkowskie. Zakres niniejszego zamówienia obejmuje jedynie wybrane fragmenty drogi, określone w ODCINKACH I–III. Pozostały zakres objęty dokumentacją projektową nie jest przedmiotem niniejszego postępowania i nie będzie realizowany w ramach niniejszego zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

512033,19 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

733493,23 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

512033,19 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PRDM Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5771858172

7.3.4)Miejscowość

Myszków

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

512033,19 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

2 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
754 551 zł
Próbka: 216 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
362 593 zł2 178 397 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 815 804 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
362 593 zł
Mediana
754 551 zł
Górny kwartyl
2 178 397 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto i Gmina Janów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Janów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 512 033 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PRDM Sp. z o.o. (Myszków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.