Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Umowa zawarta
20 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 25 listopada 2026
Oferty w postępowaniu
3 ofertywszystkie od małych i średnich firm
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja na roboty30%Skrócenie terminu realizacji zamówienia10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa drogi powiatowej nr 1729K Leśnica – Stryszów - - Zembrzyce w m. Zakrzów i Stronie poprzez budowę lewostronnego chodnika

Zamawiający Powiat Wadowicki (Wadowice, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa drogi powiatowej nr 1729K Leśnica – Stryszów - - Zembrzyce w m. Zakrzów i…”, wybierając ofertę wykonawcy BRUK SPEC PLUS Przedsiębiorstwo Budowlane Piotr Gancarczyk. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Powiat WadowickiWadowice, Małopolskie (powiat Wadowicki →)opublikowano 1 września 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    15 czerwca 2026

    Termin ofert: 1 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    01 września 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy BRUK SPEC PLUS Przedsiębiorstwo Budowlane Piotr Gancarczyk (Ślęszowice).

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: do 25 listopada 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Wadowicki

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 072183421

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Stefana Batorego 2

1.5.2.)Miejscowość

Wadowice

1.5.3.)Kod pocztowy

34-100

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL21A - Oświęcimski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

biuro@powiatwadowicki.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.powiatwadowicki.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-63e68d10-f3bc-43df-a6dd-b0b83bc466ad

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa drogi powiatowej nr 1729K Leśnica – Stryszów - - Zembrzyce w m. Zakrzów i Stronie poprzez budowę lewostronnego chodnika

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-63e68d10-f3bc-43df-a6dd-b0b83bc466ad

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00416095

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00041163/21/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Modernizacja dróg powiatowych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00290867

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

NIZ.272.TP.50.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

482426,83 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

W ramach zamówienia Zamawiający przewiduje wykonanie robót w szczególności:
- roboty pomiarowe,
- usunięcie ziemi urodzajnej (humusu),
- roboty rozbiórkowe
- roboty ziemne,
- warstwa mrozoodporna z mieszanki związanej cementem,
- podbudowy z kruszyw łamanych,
- nawierzchnie z mieszanki mineralno - asfaltowej,
- wykonanie podbudowy z kruszyw łamanych,
- elementy prefabrykowane typu „L”,
- wykonanie ubezpieczenia z płyt ażurowych,
- ustawienie krawężników betonowych,
- wykonanie chodników kostki betonowej,
- ustawienie obrzeży betonowych,
- wykonanie studni rewizyjnych betonowych,
- kanały z rur z tworzyw sztucznych,
- wykonanie studni wodościekowych, betonowych,
- wykonanie przykanalików z tworzyw sztucznych,
- wykonanie odwodnienia z elementów betonowych,
- ustawienie poręczy ochronnych
- wykonanie ław betonowych pod krawężniki i obrzeża.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

588607,97 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

652231,85 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

588607,94 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BRUK SPEC PLUS Przedsiębiorstwo Budowlane Piotr Gancarczyk

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 120751087

7.3.4)Miejscowość

Ślęszowice

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

588607,94 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-25

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Wadowicki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wadowice.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BRUK SPEC PLUS Przedsiębiorstwo Budowlane Piotr Gancarczyk (Ślęszowice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.