Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
365 925 zł
Umowa zawarta
31 sierpnia 2026
Okres realizacji
42 dni
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 317 340 zł – 801 489 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 15% od najtańszej złożonej — zdecydowały kryteria pozacenowe
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa wyposażenia do pracowni gastronomicznych w CKZiU w Będzinie przy ul. 11 Listopada 3 w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Transformacja szkół przyszłością regionu – rozwój szkolnictwa (...)

Zamawiający Powiat Będziński (Będzin, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa wyposażenia do pracowni gastronomicznych w CKZiU w Będzinie przy ul. 11 Listopada…”, wybierając ofertę wykonawcy PROEQUIP SP. Z O.O. Wartość umowy: 365 925 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Powiat BędzińskiBędzin, Śląskie (powiat Będziński →)opublikowano 1 września 2026
Wartość umowy
365 925 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    24 lipca 2026

    Termin ofert: 3 sierpnia 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    01 września 2026

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PROEQUIP SP. Z O.O. (WROCŁAW), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 365 925,00 zł (umowę zawarto 31 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 317 340,00 zł do 801 488,91 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 42 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

POWIAT BĘDZIŃSKI

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276254940

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Jana Sączewskiego 6

1.5.2.)Miejscowość

Będzin

1.5.3.)Kod pocztowy

42-500

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22B - Sosnowiecki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

bzp@powiat.bedzin.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.powiat.bedzin.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://powiat-bedzin.logintrade.net/zapytania_email,236401,a312de21eb3a14de7487aa9fb11bab16.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa wyposażenia do pracowni gastronomicznych w CKZiU w Będzinie przy ul. 11 Listopada 3 w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Transformacja szkół przyszłością regionu – rozwój szkolnictwa (...)

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c51f29f1-4335-47ca-895a-a6ed99afb899

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00416061

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00034607/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Dostawa wyposażenia pracowni gastronomicznej w CKZiU w Będzinie przy ul. 11 Listopada 3 w ramach projektu „Transformacja szkół przyszłością regionu "

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, działania 10.14 Infrastruktura kształcenia zawodowego - Zintegrowane Inwestycje Terytorialne, w ramach projektu pn. „Transformacja szkół przyszłością regionu – rozwój szkolnictwa zawodowego w Powiecie Będzińskim – modernizacja obiektów CKZiU w Będzinie i ZSOiT w Czeladzi”, na podstawie umowy o dofinansowaniu projektu FESL.10.14-IZ.01-06F2/23.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00360039

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BZP.272.16.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa wyposażenia do:
- Pracownia gastronomiczna nr 1 (sala 31),
- Pracownia gastronomiczna nr 2,
- Zmywalnia,
- Pomieszczenie wstępnej obróbki brudnej, magazyn.

Przedmiotem zamówienia jest:

Pracownia gastronomiczna nr 1 (sala 31):
1) Stół produkcyjny z dwiema półkami, zamykany, wykonany ze stali nierdzewnej (nr 5) – 3 sztuki,
2) Stół produkcyjny ze zlewem jednokomorowym, zamykany, wykonany ze stali nierdzewnej (nr 6) – 3 sztuki
3) Stół ze zlewem, półką i miejscem na zmywarkę, wykonany ze stali nierdzewnej (nr 11) – 1 sztuka,
4) Płyta indukcyjna i piekarnik zabudowana w szafce ze stali nierdzewnej (nr 14) – 6 kompletów,
5) Szafa magazynowa dwudrzwiowa wykonana ze stali nierdzewnej (nr 13) – 1 sztuka,
6) Lodówka (nr 7) – 1 sztuka,
7) Zmywarka gastronomiczna (nr 12) -1 sztuka,
8) Piec konwekcyjno-parowy z podstawą do pieca (nr 8) – 1 sztuka,
9) Stół z półką, zamykany, wykonany ze stali nierdzewnej (nr 16) – 1 sztuka,
10) Stół z półką, zamykany, wykonany ze stali nierdzewnej (nr 16a) - 1 sztuka,
11) Szafka wisząca zamykana, wykonana ze stali nierdzewnej (nr 29.1) - 1 sztuka,
12) Szafka wisząca zamykana, wykonana ze stali nierdzewnej (nr 29.2) – 2 sztuki,
13) Robot planetarny (nr 10) – 1 sztuka,
14) Kosze na odpady segregowane – 1 komplet.

Pracownia gastronomiczna nr 2 :
1) Stół produkcyjny z dwiema półkami zamykany, wykonany ze stali nierdzewnej (nr 5) – 2 sztuki,
2) Stół produkcyjny ze zlewem jednokomorowym częściowo zamykany, wykonany ze stali nierdzewnej (nr 6) – 4 sztuki,
3) Maskownica/zabudowa pomiędzy ciągami roboczymi (wyspami) w formie stołu – 2 sztuki,
4) Stół ze zlewem, półką i miejscem na zmywarkę, wykonany ze stali nierdzewnej (nr 11) – 1 sztuka,
5) Płyta indukcyjna i piekarnik zabudowana w szafce ze stali nierdzewnej (nr 14) – 6 kompletów,
6) Szafa magazynowa dwudrzwiowa wykonana ze stali nierdzewnej (nr 13) – 1 sztuka,
7) Lodówka (nr 7) – 1 sztuka,
8) Usługa zainstalowania zmywarki (nr 12) – 1 komplet,
9) Usługa zainstalowania pieca konwekcyjno-parowego z podstawą do pieca (nr 8) – 1 komplet,
10) Stół z półką, zamykany, wykonany ze stali nierdzewnej (nr 16a) – 1 sztuka,
11) Stół z półką, zamykany, wykonany ze stali nierdzewnej (nr 16) – 1 sztuka,
12) Stół z półkami – wydawka, wykonany ze stali nierdzewnej (nr 19) – 1 sztuka,
13) Szafka wisząca zamykana, wykonana ze stali nierdzewnej (nr 29.1) – 1 sztuka,
14) Szafka wisząca zamykana, wykonana ze stali nierdzewnej (nr 29.2) – 2 sztuki,
15) Robot planetarny (nr 10) – 1 sztuka,
16) Kosze na odpady segregowane – 1 komplet.


Zmywalnia:
1) Stół z basenem wykonany ze stali nierdzewnej (nr 17) - 1 sztuka,
2) Bateria prysznicowa zlewozmywakowa (nr 17) - 1 sztuka,
3) Szafka ze zlewem jednokomorowym, zamykana, wykonana ze stali nierdzewnej
(nr 11a) - 1 sztuka,
4) Szafa przelotowa wykonana ze stali nierdzewnej (nr 18) - 1 sztuka.

Pomieszczenie wstępnej obróbki brudnej, magazyn:
1) Szafka ze zlewem jednokomorowym, zamykana, wykonana ze stali nierdzewnej (nr 11a) – 1 sztuka,
2) Lodówka podblatowa (nr 28) – 2 sztuki,
3) Stół z basenem wykonany ze stali nierdzewnej (nr 29) – 3 sztuki,
4) Bateria prysznicowa zlewozmywakowa (29) – 3 sztuki,
5) Lodówka (nr 6) – 4 sztuki,
6) Regał magazynowy wykonany ze stali nierdzewnej (nr 27) – 20 sztuk,
7) Kosze na odpady segregowane – 9 sztuk,
8) Stół roboczy, zamykany, wykonany ze stali nierdzewnej (nr 31) – 6 sztuk,
9) Sterylizator jaj – 1 sztuka.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 4 do SWZ tj.: Opis przedmiotu zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

39290000-1 - Wyposażenie różne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

39100000-3 - Meble

39711420-9 - Płyty grzewcze (AGD)

39711360-0 - Piekarniki

39312000-2 - Urządzenia do przygotowania żywności

39314000-6 - Przemysłowy sprzęt kuchenny

39173000-5 - Meble do przechowywania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

317340,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

801488,91 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

365925 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PROEQUIP SP. Z O.O.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

543457012

7.3.4)Miejscowość

WROCŁAW

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

365925 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

42 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

39290000-1Wyposażenie różne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
260 480 zł
Próbka: 16 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
170 393 zł624 678 zł
Rozstęp międzykwartylowy
454 285 zł
Źródło próbki
CPV 39290000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
170 393 zł
Mediana
260 480 zł
Górny kwartyl
624 678 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Będziński prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Będzin.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 365 925 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 39290000-1 (Wyposażenie różne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PROEQUIP SP. Z O.O. (WROCŁAW). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.