Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.

Podstawa: art. 255 pkt 7 ustawy

Oferty w postępowaniu
5 ofertodrzucone: 4wszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wyposażenie Szkoły Podstawowej w Paprotni w meble i w sprzęt dydaktyczny

Zamawiający Gmina Teresin (Teresin, Mazowieckie) opublikował wynik postępowania „Wyposażenie Szkoły Podstawowej w Paprotni w meble i w sprzęt dydaktyczny”. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina TeresinTeresin, Mazowieckieopublikowano 1 września 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 142 099 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~4,5 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Podstawa: art. 255 pkt 7 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert. Odrzucono 4 oferty.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA TERESIN

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 750148532

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ZIELONA 20

1.5.2.)Miejscowość

Teresin

1.5.3.)Kod pocztowy

96-515

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL926 - Żyrardowski

1.5.7.)Numer telefonu

+48 46 864 25 39

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zam.publiczne@teresin.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://josephine.proebiz.com/pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://josephine.proebiz.com

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wyposażenie Szkoły Podstawowej w Paprotni w meble i w sprzęt dydaktyczny

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e580b3e4-1170-446c-9234-4d9563cb1937

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00416040

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00015698/14/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Wyposażenie Szkoły Podstawowej w Paprotni w meble i w sprzęt dydaktyczny

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Przedmiotowe zamówienie jest dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach priorytetu V: „Fundusze Europejskie dla wyższej jakości życia na Mazowszu” Działania: 5.1: „Dostępność szkół dla osób ze specjalnymi potrzebami” programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021 – 2027.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00317874

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.042.16.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wyposażenie Szkoły Podstawowej w Paprotni w meble i w sprzęt dydaktyczny w ramach zadania pn. „Dostosowanie Szkoły Podstawowej w Paprotni do potrzeb uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi poprzez rozbudowę i nadbudowę”.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (zwany dalej: „OPZ”).
3. Wykonawca zobowiązuje się do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia, zgodnie z wymaganiami określonymi w SWZ i z projektowanymi postanowieniami umowy oraz z zasadami wiedzy technicznej, zasadami należytej staranności oraz z obowiązującymi normami i przepisami.

4.5.3.)Główny kod CPV

39160000-1 - Meble szkolne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

39130000-2 - Meble biurowe

39141000-2 - Meble i wyposażenie kuchni

39162110-9 - Sprzęt dydaktyczny

39162100-6 - Pomoce dydaktyczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W dniu 04.08.2026 r. Zamawiający rozstrzygnął przedmiotowe postępowanie, dokonując wyboru najkorzystniejszej oferty, którą złożył Wykonawca – Bydgosta Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Fordońskiej 246 w Bydgoszczy. Była to jedyna oferta, która spełniała wymagania określone w Specyfikacji Warunków Zamówienia i nie podlegała odrzuceniu.
Pismem z dnia 17.08.2026 r. Wykonawca Bydgosta Sp. z o.o. złożył oświadczenie o odstąpieniu od podpisania umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia.
Zgodnie z art. 263 ustawy Prawo zamówień publicznych, w sytuacji gdy wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy, Zamawiający może dokonać wyboru spośród pozostałych ofert złożonych w postępowaniu.
W przedmiotowym postępowaniu nie zachodzi jednak możliwość dokonania wyboru oferty spośród pozostałych ofert, ponieważ wszystkie pozostałe oferty zostały skutecznie odrzucone i nie pozostaje żadna oferta niepodlegająca odrzuceniu.”

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

397008,78 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

397008,78 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

39160000-1Meble szkolne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
142 099 zł
Próbka: 15 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
129 721 zł292 786 zł
Rozstęp międzykwartylowy
163 065 zł
Źródło próbki
CPV 39160000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
129 721 zł
Mediana
142 099 zł
Górny kwartyl
292 786 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Teresin prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Teresin.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 39160000-1 (Meble szkolne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.