Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
2 760 359 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    773 609 zł
    3 oferty
  2. Umowa zawarta
    Część 2Przedmiotem zamówienia są: - frezowanie nawierzchni, - konserwacja nawierzchni bitumicznych, - naprawa głębokich wybojów i deformacji poboczy, - powierzchniowe utrwalenie, - regulacja studzienek kanalizacyjnych, - pozostałe roboty. Szczegół
    Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o.· Głogów
    Wartość umowy
    1 986 750 zł
    2 oferty
Oferty w postępowaniu
5 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja jakości40%Czas reakcji Wykonawcy w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu ruchu drogowego – czas na20%Gwarancja jakości20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Konserwacja nawierzchni dróg wraz z robotami towarzyszącymi w ciągach dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze ZAD 1 –RDW w Kłodawie ZAD 2 –RDW w Kożuchowie

Zamawiający Województwo Lubuskie - Zarząd Dróg Wojewódzkich (Zielona Góra, Lubuskie) rozstrzygnął postępowanie „Konserwacja nawierzchni dróg wraz z robotami towarzyszącymi w ciągach dróg wojewódzkich…”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość umów: 2 760 359 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Województwo Lubuskie - Zarząd Dróg WojewódzkichZielona Góra, Lubuskieopublikowano 1 września 2026
Łączna wartość umów
2 760 359 zł
Liczba ofert
5 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~4,2 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    10 lipca 2026

    Termin ofert: 29 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcówBieżące

    01 września 2026

    3 oferty2 wykonawców

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: Usługi Sprzętowo-Transportowe K. Wiącek (część 1); Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 2 760 358,63 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 5 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Województwo Lubuskie - Zarząd Dróg Wojewódzkich

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 006092820

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Al. Niepodległości 32

1.5.2.)Miejscowość

Zielona Góra

1.5.3.)Kod pocztowy

65-042

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL432 - Zielonogórski

1.5.7.)Numer telefonu

+48 68 328 03 00

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zdw@zdw.zgora.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zdw.zgora.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7c57902a-398c-40e5-ba9d-ad827f92771c

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Budownictwo i obiekty komunalne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Konserwacja nawierzchni dróg wraz z robotami towarzyszącymi w ciągach dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze
ZAD 1 –RDW w Kłodawie
ZAD 2 –RDW w Kożuchowie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7c57902a-398c-40e5-ba9d-ad827f92771c

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00415808

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00098799/24/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.9 Konserwacja nawierzchni dróg wraz z robotami towarzyszącymi w ciągach dróg wojewódzkich administrowanych przez ZDW

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00334601

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WZP.2910.56.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

2418408,99 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są:
Droga wojewódzka nr 139 od km 20+878 do km 21+124
- roboty przygotowawcze,
- odwodnienie korpusu drogi,
- podbudowy,
- nawierzchnie,
- roboty wykończeniowe,
- oznakowanie dróg i urządzenia bezpieczeństwa ruchu,
- elementy ulic.
Droga wojewódzka nr 138 od km 14+060 do km 14+325
- roboty przygotowawcze,
- podbudowy,
- nawierzchnie,
- roboty wykończeniowe,
- elementy ulic.
Droga wojewódzka nr 158 od km 28+245 do km 28+540
- roboty przygotowawcze,
- odwodnienie korpusu drogi,
- podbudowy,
- nawierzchnie,
- roboty wykończeniowe,
- oznakowanie dróg i urządzenia bezpieczeństwa ruchu,
- elementy ulic.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania techniczne określone zostały w Rozdziale III SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

4.5.5.)Wartość części

792400,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są:
- frezowanie nawierzchni,
- konserwacja nawierzchni bitumicznych,
- naprawa głębokich wybojów i deformacji poboczy,
- powierzchniowe utrwalenie,
- regulacja studzienek kanalizacyjnych,
- pozostałe roboty.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania techniczne określone zostały w Rozdziale III SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

4.5.5.)Wartość części

1626008,99 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

773608,51 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

994019,15 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

773608,51 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Usługi Sprzętowo-Transportowe K. Wiącek

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 211188919

7.3.3)Ulica

Klonowa 8

7.3.4)Miejscowość

Strzelce Krajeńskie

7.3.5)Kod pocztowy

66-500

7.3.6.)Województwo

lubuskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

773608,51 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

75 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1986750,12 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2219124,18 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1986750,12 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 390768960

7.3.3)Ulica

Mickiewicza 63

7.3.4)Miejscowość

Głogów

7.3.5)Kod pocztowy

67-200

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1986750,12 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 14

Informacje dodatkowe

PunktPoleWartość
1)Wykonawca zobowiązany jest zrealizować przedmiot zamówienia w terminie

- ZADANIE NR 1 - 75 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy - ZADANIE NR 2 - od dnia zawarcia umowy do dnia 31.12.2026 r.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233141-9Roboty w zakresie konserwacji dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
290 827 zł
Próbka: 21 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
179 541 zł386 100 zł
Rozstęp międzykwartylowy
206 559 zł
Źródło próbki
CPV 45233141· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
179 541 zł
Mediana
290 827 zł
Górny kwartyl
386 100 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Województwo Lubuskie - Zarząd Dróg Wojewódzkich prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zielona Góra.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 760 359 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233141-9 (Roboty w zakresie konserwacji dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Usługi Sprzętowo-Transportowe K. Wiącek (Strzelce Krajeńskie). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.