Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

„Pełnienie funkcji Inżyniera Projektu dla inwestycji przy ul. Elbląskiej 66 D w Gdańsku na terenie działek 61/23 i 61/22 obr. 0101”

Zamawiający Gdańska Infrastruktura Społeczna Sp. z o.o. (Gdańsk, Pomorskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Pełnienie funkcji Inżyniera Projektu dla inwestycji przy ul. Elbląskiej 66 D w Gdańsku na…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gdańska Infrastruktura Społeczna Sp. z o.o.Gdańsk, Pomorskieopublikowano 1 września 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 193 310 zł
Konkurencyjność
~3,4 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GDAŃSKA INFRASTRUKTURA SPOŁECZNA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 220270440

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Ptasia 37

1.4.2.)Miejscowość

Gdańsk

1.4.3.)Kod pocztowy

80-809

1.4.4.)Województwo

pomorskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL633 - Trójmiejski

1.4.7.)Numer telefonu

517989809

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@gisgdansk.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gisgdansk.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


spółka gminna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2decefe0-8985-4b8b-ae1f-7c1bf1da9a82

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00415757

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-09-01

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00421370

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Pełnienie funkcji Inżyniera Projektu dla inwestycji przy ul. Elbląskiej 66 D w Gdańsku na terenie działek 61/23 i 61/22 obr. 0101”

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług Inżyniera Projektu przy realizacji przedsięwzięcia inwestycyjnego pod nazwą „Przebudowa i rozbudowa budynku wraz ze zmianą sposobu użytkowania z funkcji biurowej na budynek o funkcji zamieszkania zbiorowego tj. noclegowni przy ul. Elbląskiej 66 D w Gdańsku na terenie działek 61/23 i 61/22 obr. 0101” oraz nadzór w okresie 36 miesięcy w okresie rękojmi i gwarancji jakości robót budowlanych.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia jest określony w Specyfikacji Warunków Zamówienia w załączniku nr 8 – Opis Przedmiotu Zamówienia.
Dokumentacja Projektowa (Załącznik nr 8 do SWZ) zostanie udostępniona Wykonawcy w wersji elektronicznej na jego wniosek, zawierający oświadczenie i zobowiązanie Wykonawcy, że materiały te będą wykorzystywane wyłącznie na potrzeby niniejszego przetargu. Wniosek należy przesłać na adres e-mail Zamawiającego: przetargi@gisgdansk.pl

3.8.)Główny kod CPV

71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi

3.9.)Dodatkowy kod CPV

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71310000-4 - Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane

71540000-5 - Usługi zarządzania budową

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2025-10-31

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

47,5 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

SMARTCO WOJCIECH ORLIK

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5842019994

4.3.3.)Ulica

ul.Bydgoska 23

4.3.4.)Miejscowość

Gdynia

4.3.5.)Kod pocztowy

81-322

4.3.6.)Województwo

pomorskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

159438,75 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2025/BZP 00509724/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-07-24

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

W trakcie prowadzenia robót budowlanych w ramach przedsięwzięcia inwestycyjnego, którego dotyczy umowa zaszła konieczność realizacji robót dodatkowych, polegających na wykonaniu palowania fundamentowego (roboty geotechniczne) oraz nowej kanalizacji deszczowej wraz z robotami towarzyszącymi, które to roboty nie były objęte przedmiotem Umowy,
Zachodzi konieczność objęcia ich realizacji nadzorem Inżyniera Projektu (szczegóły opisano w Protokole konieczności nr 1 z dnia 12.05.2026 r.)
Strony zgodnie postanowiły zmienić okres pełnienia przez Wykonawcę funkcji
Inżyniera Projektu poprzez ograniczenie go do okresu realizacji robót budowlanych, z wyłączeniem okresu rękojmi za wady i gwarancji jakości robót budowlanych po zakończeniu realizacji robót budowlanych;

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Strony zgodnie postanowiły, że w ramach realizacji przedmiotu Umowy Wykonawca będzie pełnił funkcję Inżyniera Projektu również dla robót dodatkowych realizowanych w ramach przedsięwzięcia inwestycyjnego w Gdańsku polegającego na przebudowie i rozbudowie budynku wraz ze zmianą sposobu użytkowania z funkcji biurowej na budynek o funkcji zamieszkania zbiorowego tj. noclegowni przy ul. Elbląskiej 66 w Gdańsku na terenie działek
61/23 i 61/22 obr. 0101, polegających na wykonaniu palowania wraz z robotami towarzyszącymi oraz nowej kanalizacji deszczowej.
Roboty dodatkowe zostały opisane szczegółowo w Protokole konieczności nr 1 z dnia 28.01.2026 r. oraz w Protokole konieczności nr 4 z dnia 12.05.2026 r.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

14697,57

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71247000-1Nadzór nad robotami budowlanymi
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
193 310 zł
Próbka: 62 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
72 506 zł407 791 zł
Rozstęp międzykwartylowy
335 285 zł
Źródło próbki
CPV 71247000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
72 506 zł
Mediana
193 310 zł
Górny kwartyl
407 791 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gdańska Infrastruktura Społeczna Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gdańsk.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71247000-1 (Nadzór nad robotami budowlanymi). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.