Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
890 815 zł
Umowa zawarta
20 sierpnia 2026
Okres realizacji
16 miesiące
Oferty w postępowaniu
9 ofertceny: 666 660 zł – 1 447 710 złodrzucone: 3
Wybrano ofertę droższą o 34% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Opracowanie z udziałem Inwestora Zastępczego wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej Modernizacji Miejskiego Teatru Miniatura wraz z kompletem uzgodnień i pozwoleniem na budowę”.

Zamawiający Gdańska Infrastruktura Społeczna Sp. z o.o. (Gdańsk, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Opracowanie z udziałem Inwestora Zastępczego wielobranżowej dokumentacji…”, wybierając ofertę wykonawcy LS PROJEKT PRACOWNIA ARCHITEKTONICZNA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDTYTOWA. Wartość umowy: 890 815 zł. Złożono 9 ofert.

Zamawiający: Gdańska Infrastruktura Społeczna Sp. z o.o.Gdańsk, Pomorskieopublikowano 28 sierpnia 2026
Wartość umowy
890 815 zł
Liczba ofert
9 ofert
Konkurencyjność
~3,4 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy LS PROJEKT PRACOWNIA ARCHITEKTONICZNA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDTYTOWA (Wrocław), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 890 815,20 zł (umowę zawarto 20 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 9 ofert; ceny wahały się od 666 660,00 zł do 1 447 710,00 zł. Odrzucono 3 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 16 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GDAŃSKA INFRASTRUKTURA SPOŁECZNA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 220270440

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Ptasia 37

1.5.2.)Miejscowość

Gdańsk

1.5.3.)Kod pocztowy

80-809

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL633 - Trójmiejski

1.5.7.)Numer telefonu

517989809

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@gisgdansk.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gisgdansk.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1331911

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


spółka gminna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Budownictwo i obiekty komunalne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Opracowanie z udziałem Inwestora Zastępczego wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej Modernizacji Miejskiego Teatru Miniatura wraz z kompletem uzgodnień i pozwoleniem na budowę”.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-95a35ba4-06d7-4b82-9e4e-5337f5fa0e18

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00413130

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00307194

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

6/GIS/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompleksowej wielobranżowej dokumentacji projektowej z pozyskaniem wymaganych przepisami opinii, uzgodnień i decyzji umożliwiających prowadzenie robót budowlanych na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej, w szczególności decyzji o pozwoleniu na budowę wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego w ramach zadania pod nazwą Modernizacja Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku, w tym:
1) Rozbudowy i modernizacji budynku Teatru przy ul. Grunwaldzkiej 16,
2) Rozbudowy i modernizacji budynku Pracowni Artystycznych wraz z budową łącznika do budynku Teatru,
3) Adaptacji i remontu budynku użytkowego przy ul. Grunwaldzkiej 14, tzw. Setki.

Celem prac modernizacyjnych w Miejskim Teatrze Miniatura w Gdańsku, dalej również jako „MTM” lub „Teatr” jest poprawa technicznych i funkcjonalnych uwarunkowań działania Teatru, tak w sferze widza, jak również w ergonomii pracy personelu Teatru oraz podniesienie poziomu akustyczno-wizualnego przedstawień.
Zadaniem Wykonawcy jest rewitalizacja obiektu architektury, adaptacja teatru dla realizacji przedstawień w nowoczesnej technologii scenicznej, ale z zachowaniem historycznej szaty budynków oraz z zachowaniem komfortu dostępności dla osób niepełnosprawnych.
Zadaniem Wykonawcy jest maksymalne wykorzystanie możliwości działek należących do Teatru: zaprojektowanie jego rozbudów w obrysie działek oraz maksymalne wykorzystanie przestrzeni pod budynkiem Teatru: na powiększenie kubatur sal widowiskowych, zaplecza oraz na pozyskanie dodatkowych powierzchni magazynowych i technicznych.
Głównymi celami planowanej inwestycji są:
- Dostosowanie funkcji Teatru i wyposażenia scenicznego do aktualnych trendów w opracowaniu i prezentacji sztuki teatralnej;
- Pełne wykorzystanie możliwości istniejących budynków teatru oraz zwiększenie zasobów powierzchniowych;
- Termomodernizacja budynku Teatru wraz z estetyzacją elewacji i ogólnodostępnych wnętrz;
- Udostępnienie budynku Teatru osobom z niepełnosprawnościami oraz poprawa funkcjonalności komunikacji pionowej dla personelu;
- Poprawa części technologicznej i instalacyjnej obiektu celem optymalizacji kosztów eksploatacji.

Wymagania techniczne i jakościowe:
- projekt musi być opracowany zgodnie z obowiązującymi przepisami powszechnie obowiązującego prawa, w tym prawa budowlanego, normami oraz wytycznymi konserwatorskimi, a także zarządzeniem nr 279/25 Prezydenta Miasta Gdańska w sprawie „Gdańskiej Karty dla drzew” oraz zasad Poradnika DNSH.
- należy zachować i podkreślić historyczny charakter obiektu, z jednoczesnym zapewnieniem współczesnych standardów funkcjonalnych i technicznych (m.in. akustyka, oświetlenie sceniczne, dostępność dla osób z niepełnosprawnościami);
- wszystkie rozwiązania projektowe muszą umożliwiać bezpieczne użytkowanie obiektu w funkcji teatru.

Lokalizacja:
Miejski Teatr Miniatura znajduje się w Gdańsku - Wrzeszczu przy al. Grunwaldzkiej 16. Teren inwestycji obejmuje działki nr: 434/2 i 437/2 obręb 55 i graniczy od:
Południa – z terenem Politechniki Gdańskiej,
Wschodu – z ulicą Łukasiewicza,
Zachodu – z kamienicami i ich podwórkami (w parterach drobne usługi, na piętrach funkcja mieszkaniowa) stojącymi przy al. Grunwaldzkiej.

Wizja lokalna:
Zamawiający nie przewiduje możliwości odbycia wizji lokalnej ani sprawdzenia dokumentów niezbędnych do realizacji przedmiotu zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Rozdz. II SWZ oraz załączniku nr 8 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71210000-3 - Doradcze usługi architektoniczne

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71222000-0 - Usługi architektoniczne w zakresie przestrzeni

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71351914-3 - Usługi archeologiczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

9

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

666660,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1447710,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

890815,20 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

LS PROJEKT PRACOWNIA ARCHITEKTONICZNA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDTYTOWA

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8943140693

7.3.3)Ulica

ul. Jana Mydlarskiego 19

7.3.4)Miejscowość

Wrocław

7.3.5)Kod pocztowy

54-079

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

890815,20 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

16 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71200000-0Usługi architektoniczne i podobne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
245 138 zł
Próbka: 16 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
166 250 zł587 604 zł
Rozstęp międzykwartylowy
421 354 zł
Źródło próbki
CPV 71200000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
166 250 zł
Mediana
245 138 zł
Górny kwartyl
587 604 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gdańska Infrastruktura Społeczna Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gdańsk.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 890 815 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71200000-0 (Usługi architektoniczne i podobne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: LS PROJEKT PRACOWNIA ARCHITEKTONICZNA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDTYTOWA (Wrocław). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 9 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.