Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
588 432 zł
Umowa zawarta
1 września 2026
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 588 432 zł – 631 999 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin realizacji dostawy cząstkowej30%Termin płatności faktury10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa mieszanki kruszywa naturalnego łamanego z rozmieszczeniem na drogach leśnych Nadleśnictwa Miłomłyn w roku 2026

Zamawiający Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Miłomłyn (Miłomłyn, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa mieszanki kruszywa naturalnego łamanego z rozmieszczeniem na drogach leśnych…”, wybierając ofertę wykonawcy BUDROTRANS Paweł Szulc i Piotr Szulc Spółka Jawna. Wartość umowy: 588 432 zł. Złożono 3 oferty.

Wartość umowy
588 432 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~3,1 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    28 lipca 2026

    Termin ofert: 10 sierpnia 2026 12:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    01 września 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy BUDROTRANS Paweł Szulc i Piotr Szulc Spółka Jawna (Morąg), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 588 432,00 zł (umowę zawarto 1 września 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 588 432,00 zł do 631 998,60 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Miłomłyn

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 510549659

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Nadleśna 9

1.5.2.)Miejscowość

Miłomłyn

1.5.3.)Kod pocztowy

14-140

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL621 - Elbląski

1.5.7.)Numer telefonu

+48896473056

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

milomlyn@olsztyn.lasy.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://platformazakupowa.pl/pn/lasy_milomlyn

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/lasy_milomlyn/proceedings

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Gospodarka leśna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa mieszanki kruszywa naturalnego łamanego z rozmieszczeniem na drogach leśnych Nadleśnictwa Miłomłyn w roku 2026

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a588055e-61f3-4cf8-980e-a6685fc020a7

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00415561

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00253408/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Dostawa mieszanki kruszywa naturalnego łamanego z rozmieszczeniem na drogach leśnych Nadleśnictwa Miłomłyn w roku 2026

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00364690

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SA.270.3.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

503700 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są dostawy polegające na dostarczaniu mieszanki kruszywa naturalnego łamanego (żwir + kruszywo naturalne łamane) zwanej dalej kruszywem, o łącznej ilości 2300 m3 na wskazane miejsca na drogach leśnych na terenie leśnictw w obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Miłomłyn oraz rozmieszczenie/ rozplantowanie mieszanki w sposób zapewniający uzupełnienie wskazanych przez Zamawiającego ubytków nawierzchni dróg. Kruszywo łamane, o frakcji 0-63 mm, może pochodzić z przekruszenia ziaren żwiru lub kamieni narzutowych albo surowca skalnego. Proporcja mieszanki żwiru z materiałem kamiennym/skalnym ma wynosić 50:50. Dopuszcza się tolerancję do 10 %.
2. Miejsce realizacji zamówienia: teren leśnictw w obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Miłomłyn.
3. Informacje dotyczące technologii wykonania prac.
Kruszywo powinno być jednorodne bez zanieczyszczeń obcych typu: odpady metalowe, plastikowe, drewniane, szklane oraz bez domieszek gliny. W przypadku ujawnienia w zawartości kruszywa wspomnianych zanieczyszczeń Zamawiający odmówi przyjęcia dostawy. Zamawiający ma prawo do zbadania dostarczonego kruszywa pod względem: jakości, ilości i zanieczyszczenia. W przypadku stwierdzenia którejkolwiek z w/w okoliczności Zamawiający może odmówić zapłaty wynagrodzenia, obciążyć Wykonawcę kosztami badania jakości i żądać wymiany kruszywa (na koszt Wykonawcy) na spełniające wymagania w terminie 2 dni roboczych od dnia, w którym dana okoliczność zaistniała. Zamawiający wymaga, aby rozładunek kruszywa odbywał się w sposób kontrolowany, polegający na rozmieszczeniu/rozplantowaniu takiej warstwy kruszywa, aby zniwelować ubytek i umożliwić ruch pojazdów.
Każda dostawa kruszywa (ilość kruszywa oraz miejsce dostawy) będzie uzgadniane szczegółowo pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą. Dokładne miejsca dostawy będą każdorazowo wskazane przez właściwych terenowo leśniczych lub podleśniczych.
Wykonawca musi zastosować odpowiednie środki transportu, które nie będą powodować zniszczenia nawierzchni dróg, w tym także dróg leśnych. Każda dostawa partii kruszywa musi odbywać się w obecności właściwego terenowo leśniczego lub podleśniczego.
Wykonawca przy każdorazowym dostarczeniu kruszywa jest zobowiązany przekazać Zamawiającemu (leśniczemu, podleśniczemu) dowód WZ.
Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot umowy z należytą starannością oraz terminowo.
4. Załatwienie wszystkich formalności i kosztów związanych z wykonaniem przedmiotu zamówienia leży po stronie Wykonawcy.
5. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia wizji lokalnej – nie wymaga się złożenia oferty po odbyciu wizji lokalnej.

4.5.3.)Główny kod CPV

14212200-2 - Kruszywo

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

14210000-6 - Żwir, piasek, kamień kruszony i kruszywa

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

588432 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

631998,60 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

588432 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BUDROTRANS Paweł Szulc i Piotr Szulc Spółka Jawna

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7412132080

7.3.3)Ulica

Jurki 64A

7.3.4)Miejscowość

Morąg

7.3.5)Kod pocztowy

14-300

7.3.6.)Województwo

warmińsko-mazurskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-09-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

588432 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

14212200-2Kruszywo
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
246 764 zł
Próbka: 24 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
173 363 zł457 336 zł
Rozstęp międzykwartylowy
283 973 zł
Źródło próbki
CPV 14212200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
173 363 zł
Mediana
246 764 zł
Górny kwartyl
457 336 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Miłomłyn prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Miłomłyn.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 588 432 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 14212200-2 (Kruszywo). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BUDROTRANS Paweł Szulc i Piotr Szulc Spółka Jawna (Morąg). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.