Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
142 162 zł
Umowa zawarta
27 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 30 września 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Termin płatnosci faktury40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Zakup i dostawa ekogroszku i węgla kamiennego (kostka) na sezon grzewczy 2026/2027 dla Gminy Rajcza”.

Zamawiający Gmina Rajcza (Rajcza, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Zakup i dostawa ekogroszku i węgla kamiennego (kostka) na sezon grzewczy 2026/2027 dla…”, wybierając ofertę wykonawcy „WĘGLOPASZ” Sp. z o.o. Wartość umowy: 142 162 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina RajczaRajcza, Śląskie (powiat Żywiecki →)opublikowano 1 września 2026
Wartość umowy
142 162 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,6 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    04 sierpnia 2026

    Termin ofert: 12 sierpnia 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    01 września 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy „WĘGLOPASZ” Sp. z o.o. (Poznań), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 142 162,17 zł (umowę zawarto 27 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 września 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA RAJCZA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 072182692

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Górska 1

1.5.2.)Miejscowość

Rajcza

1.5.3.)Kod pocztowy

34-370

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL225 - Bielski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ugrajcza@rajcza.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.rajcza.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2ef43821-8c48-4195-a454-540481801095

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Zakup i dostawa ekogroszku i węgla kamiennego (kostka) na sezon grzewczy 2026/2027 dla Gminy Rajcza”.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2ef43821-8c48-4195-a454-540481801095

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00415545

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00377224

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.1.TPBN.10.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

146955,40

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa

1) WĘGLA KAMIENNEGO – KOSTKI w ilości 9 ton do budynku komunalnego w Rajczy – Weterynaria – ul. Ujsolska 1b 2) EKOGROSZKU w ilości:  47 ton do budynków: Przedszkola w Rajczy, Pomieszczenia Przedszkola przy Hali Sportowej, Ośrodka Zdrowia, Biblioteki, Biura Sołtysa oraz Żłobka – ul. Rynek 2;  9 ton do budynku komunalnego Rajcza 54A (Rajcza Dolna);  9 ton do budynku Urzędu Gminy – ul. Górska 1;  12 ton do budynku OSP Rajcza – ul. Parkowa 4 i budynku CKiS (Centrum Kultury i Sportu) – ul. Parkowa 2  6 ton do budynku OSP Rycerka Dolna – Rycerka Dolna 31A  6 ton do budynku OSP Rycerka Górna – Rycerka Górna 183A  6 ton do budynku OSP Zwardoń oraz Świetlicy Środowiskowej – Zwardoń 4B  6 ton do budynku komunalnego w Soli – Sól 28 Łącznie: 101 TON EKOGROSZKU 2. EKOGROSZEK winien spełniać minimalne n/w parametry jakościowe:  gatunek I,  wartość opałowa min. 26 MJ/kg,  zawartość wilgoci do 10%,  zawartość popiołu do 7%,  zawartość siarki < 0,6%,  uziarnienie: 5 – 25mm. 3. WĘGIEL KAMIENNY KOSTKA winien spełniać minimalne n/w parametry jakościowe:  gatunek I,  sortyment – kostka  wartość opałowa min. 24 MJ/kg,  zawartość popiołu – do 7%  zawartość siarki całkowita do 0,7%,  zawartość wilgoci do 7%. 4. Dostarczony węgiel nie może być mieszaniną różnych typów i sortymentów oraz musi być wolny od zanieczyszczeń i domieszek w postaci kamienia, złomu. 5. Zamawiający, w przypadku wątpliwości, co do jakości dostarczonego paliwa zastrzega sobie prawo pobrania w obecności osoby, która dostarczyła produkt, próbek przedmiotu zamówienia i skierowanie ich do badania przez wybrane przez siebie laboratorium na koszt Wykonawcy. 6. Do budynków CKiS/Remiza OSP (ul. Parkowa) w Rajczy, opał należy dowozić samochodami o ładowności do 10 ton z uwagi na utrudniony dojazd do w/w budynków. 7. Miejsca składowania opału ujęte są w załączniku nr 8 do SWZ. 8. Koszt dostawy oraz rozładunku węgla pokrywa Wykonawca. 9. Zaleca się, żeby dostawy węgla do kotłowni poszczególnych budynków odbywały w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 15:00. 10. Zastrzega się dla Zamawiającego możliwość ustalenia terminów dostawy opału dla poszczególnych obiektów wskazanych w ust. 1. Istnieje możliwość uzgodnienia terminów dostaw i wielkości poszczególnych partii opału z kierownikami poszczególnych placówek.

4.5.3.)Główny kod CPV

09111210-5 - Węgiel kamienny

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

142162,17 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

142162,17 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

142162,17 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

„WĘGLOPASZ” Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7811898441

7.3.3)Ulica

Piątkowska 149 lokal 6

7.3.4)Miejscowość

Poznań

7.3.5)Kod pocztowy

60-648

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

142162,17 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-09-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09111210-5Węgiel kamienny
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
256 940 zł
Próbka: 40 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
159 926 zł443 963 zł
Rozstęp międzykwartylowy
284 037 zł
Źródło próbki
CPV 09111· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
159 926 zł
Mediana
256 940 zł
Górny kwartyl
443 963 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Rajcza prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rajcza.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 142 162 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09111210-5 (Węgiel kamienny). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: „WĘGLOPASZ” Sp. z o.o. (Poznań). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.