Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Uzasadnienie prawne unieważnienia: Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 1 ustawy Pzp tj. „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: 1) nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty (…)” Uzasadnienie faktyczne unieważnienia: Do terminu składania ofert w niniejszym postępowaniu tj. do dnia 26.08.2026 r. godz. 10:00 nie złożono żadnej oferty

Podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja pomieszczeń na Oddziale Detoksykacji Alkoholowej XII oraz na Oddziale Odwykowym Alkoholowym XIII.

Zamawiający SP ZOZ Szpital Psychiatryczny (Toszek, Śląskie) opublikował wynik postępowania „Modernizacja pomieszczeń na Oddziale Detoksykacji Alkoholowej XII oraz na Oddziale…”.

Zamawiający: SP ZOZ Szpital PsychiatrycznyToszek, Śląskie (powiat Gliwicki →)opublikowano 1 września 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 1 870 103 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Uzasadnienie prawne unieważnienia: Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 1 ustawy Pzp tj. „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: 1) nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu… Podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

SP ZOZ Szpital Psychiatryczny

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000293114

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Gliwicka 5

1.5.2.)Miejscowość

Toszek

1.5.3.)Kod pocztowy

44-180

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL229 - Gliwicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zampub@szpitaltoszek.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.szpitaltoszek.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1356108

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja pomieszczeń na Oddziale Detoksykacji Alkoholowej XII oraz na Oddziale Odwykowym Alkoholowym XIII.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d5e8bad1-e99b-43b6-9f6a-3d1cdba159cd

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00415508

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00041493/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.13 Modernizacja oddziałów realizujących zadania w zakresie leczenia uzależnienia od alkoholu i narkotyków w SP ZOZ Szpital Psychiatryczny w Toszku

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00386955

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

9/TP/DEG/NT/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest ,,Modernizacja pomieszczeń na Oddziale Detoksykacji Alkoholowej XII oraz na Oddziale Odwykowym Alkoholowym XIII’’.

Zadanie realizowane jest w związku z przyznaniem Zamawiającemu dotacji celowej w ramach naboru wniosków dla podmiotów wykonujących działalność leczniczą, realizujących zadania w zakresie przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii na terenie województwa śląskiego w 2026 roku organizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego.
Zadanie kształtowane jest zgodnie z celem operacyjnym 2 - Wzmocnienie systemu rozwiązywania problemów alkoholowych, Zadanie 2.5. – Wzmocnienie rozwoju i modernizacji bazy materialnej, organizacyjnej i merytorycznej podmiotów leczniczych realizujących zadania w zakresie przeciwdziałania alkoholizmowi oraz ustawowej działalności pozaleczniczej, właściwej dla wojewódzkiego ośrodka terapii uzależnienia i współuzależnienia – umowa dotacji nr 20/DOT/DPU/2026.

Przedmiot umowy obejmuje modernizację trzech łazienek, brudownika, pomieszczenia gospodarczego, kuchni i świetlicy na Oddziale Detoksykacji Alkoholowej XII oraz na Oddziale Odwykowym Alkoholowym XIII zgodnie z przedmiarem robót przedstawionych przez Zamawiającego i Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót.

4.5.3.)Główny kod CPV

45215140-0 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45421110-8 - Instalowanie ram drzwiowych i okiennych

45421131-1 - Instalowanie drzwi

45442100-8 - Roboty malarskie

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Uzasadnienie prawne unieważnienia:
Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 1 ustawy Pzp tj. „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: 1) nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty (…)”

Uzasadnienie faktyczne unieważnienia:
Do terminu składania ofert w niniejszym postępowaniu tj. do dnia 26.08.2026 r. godz. 10:00 nie złożono żadnej oferty.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45215140-0Roboty budowlane w zakresie obiektó…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 870 103 zł
Próbka: 32 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
170 435 zł3 612 976 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 442 541 zł
Źródło próbki
CPV 45215· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
170 435 zł
Mediana
1 870 103 zł
Górny kwartyl
3 612 976 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

SP ZOZ Szpital Psychiatryczny prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Toszek.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45215140-0 (Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.