Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: REMONDIS Medison sp. z o.o., EMKA ITPO Kędzierzyn-Koźle sp. z o.o

Wartość umowy
419 094 zł
Umowa zawarta
20 sierpnia 2026
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Odległość od spalarni30%Godzina odbioru odpadów10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Odbiór, transport i unieszkodliwianie odpadów medycznych

Zamawiający Specjalistyczny Szpital im. Ks. Biskupa Józefa Nathana w Branicach (Branice, Opolskie) rozstrzygnął postępowanie „Odbiór, transport i unieszkodliwianie odpadów medycznych”, wybierając ofertę wykonawcy EMKA S.A. Wartość umowy: 419 094 zł. Złożono 1 ofertę.

Wartość umowy
419 094 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,5 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    31 lipca 2026

    Termin ofert: 10 sierpnia 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    01 września 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: EMKA S.A. (Żyrardów), wspólnie z: REMONDIS Medison sp. z o.o., EMKA ITPO Kędzierzyn-Koźle sp. z o.o.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 419 094,00 zł (umowę zawarto 20 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Specjalistyczny Szpital im. Ks. Biskupa Józefa Nathana w Branicach

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000291055

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Szpitalna, 18

1.5.2.)Miejscowość

Branice

1.5.3.)Kod pocztowy

48-140

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL523 - Nyski

1.5.7.)Numer telefonu

774034302

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@swsb.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.szpitalbranice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://szpitalbranice.ezamawiajacy.pl/pn/szpitalbranice/demand/307881/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - związki podmiotów, o których mowa w art. 4 pkt 1 lub 2 ustawy lub podmiotów, o których mowa w art. 4 pkt. 3 ustawy

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Odbiór, transport i unieszkodliwianie odpadów medycznych

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-beef3e9e-c125-4cc4-8973-96684934b75f

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00415437

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00005513/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Odbiór, transport i unieszkodliwianie odpadów medycznych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00372771/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

TP 5/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

373148,15 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Odbiór, transport i unieszkodliwianie odpadów medycznych
Przedmiotem zamówienia jest: Odbiór, transport i unieszkodliwianie odpadów medycznych w związku z prowadzoną przez Zamawiającego działalnością leczniczą, na warunkach określonych w ofercie oraz w Umowie przez okres 12 miesięcy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i warunki realizacji określa niniejsza SWZ, formularz ofertowo-cenowy oraz projekt umowy.
2. Zamawiający określa szacunkową ilość odpadów w okresie 12 m-cy – 65 000 kg. Ilość odpadów uzależniona jest od ilości pacjentów przebywających w Szpitalu.
3. Miejsce i termin odbioru odpadów: ul. Szpitalna 18, 48-140 Branice, Magazyn odpadów medycznych 2 razy w miesiącu co 2 tygodnie.
4. Wykonawca zobowiązuje się do dostarczenia do magazynu odpadów Szpitala 9 pojemników zbiorczych o pojemności 1100 l.
5. Odbiór, transport i unieszkodliwienie odpadów medycznych musi odbywać się zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie, szczególnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r., o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.).
6. Usługa sukcesywnego odbioru odpadów medycznych określonych w : - Rozporządzeniu Ministra Klimatu z dnia 02.01.2020 r. (Dz. U. 2020 r., poz. 10) w sprawie katalogu odpadów; - Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 05.10.2017 r. (Dz. U. 2017 r., poz. 1975) w sprawie szczegółowego sposobu postępowania z odpadami medycznymi; - Ustawie z dnia 27.04.2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. 2025 r., poz. 647 ze późn. zm.); wykonywana przy użyciu własnego transportu, obejmująca swoim zakresem odbiór odpadów wraz z załadunkiem, ważeniem i unieszkodliwianiem. -Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 13 stycznia 2014 w sprawie dokumentu potwierdzającego unieszkodliwienie zakaźnych odpadów medycznych lub zakaźnych odpadów weterynaryjnych (Dz.U. 2014 poz. 107); -Ustawie z dnia 13 kwietnia 2007 r. o zapobieganiu szkodom w środowisku i ich naprawie.
7. Przewóz odpadów odbywać się będzie transportem Wykonawcy tj. pojazdami przystosowanymi do przewozu odpadów niebezpiecznych, posiadającymi w tym względzie wszelkie upoważnienia zgodnie z ustawą z dnia 19 sierpnia 2011 r. o przewozie towarów niebezpiecznych z zachowaniem wymogów sanitarno-epidemiologicznych i uwzględnieniem przepisów ADR.
8. Kody odpadów przeznaczonych do odbioru zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Klimatu z 02.01.2020r. w sprawie katalogu odpadów (Dz.U.2020 r. poz. 10):
a. 180103* - Inne odpady, które zawierają żywe drobnoustroje chorobotwórcze lub ich toksyny oraz inne formy zdolne do przeniesienia materiału genetycznego, o których wiadomo lub co do których istnieją wiarygodne podstawy do sądzenia, że wywołują choroby u ludzi i zwierząt (np. zainfekowane pieluchomajtki, podpaski, podkłady itp.), z wyłączeniem 180180 i 180182,
b. 180104 - Inne odpady niż wymienione w 180103 (np. opatrunki z materiału lub gipsu, pościel, ubrania jednorazowe, pieluchy itp.),
c. 180109 - Leki inne niż wymienione 180108.
Dodatkowe wymagania dot. realizacji przedmiotowej usługi:
a/ zasada bliskości: Zgodnie z art. 20 ust 3 Ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r o odpadach (t.j. Dz. U.2023 r., poz.1587 ze zm.) zakazuje się unieszkodliwiania zakaźnych odpadów medycznych poza obszarem województwa, na którym zostały wytworzone
b/ wyjątek od zasady bliskości: Zgodnie z art 20 ust 6 Ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r o odpadach (t.j. Dz. U.2023 r., poz.1587 ze zm.) dopuszcza się unieszkodliwienie zakaźnych odpadów medycznych na obszarze województwa innego niż to, na którym zostały wytworzone, w najbliżej położonej instalacji, w przypadku braku instalacji do unieszkodliwiania tych odpadów na obszarze danego województwa lub gdy istniejące instalacje nie mają wolnych mocy przerobowych.
c/ metoda unieszkodliwiania odpadów: Zgodnie z art.95 ust.2 Ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r o odpadach (t.j. Dz. U. 2023 r., poz.1587 ze zm.) zakaźne odpady medyczne unieszkodliwia się przez termiczne przekształcanie w spalarniach odpadów niebezpiecznych. Zakazuje się ich unieszkodliwianie we współspalarniach odpadów.
9. Zamawiający wymaga, aby oferowana usługa była wykonywana w sposób rzetelny, zgodny z przepisami prawa i powodowała jak najmniejsze zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi oraz środowiska naturalnego.
10. Wykonawca w związku z obowiązującymi przepisami prawnymi musi posiadać aktualny wpis do rejestru BDO.
11. Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania wymagań określonych w decyzjach wydanych zgodnie z przepisami dla spalarni odpadów medycznych.
12. Pojazdy Wykonawcy winny spełniać wymogi ustawy z dnia 19 sierpnia 2011r. o przewozie towarów niebezpiecznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 643), oraz europejskiej umowy dotyczącej międzynarodowego przewozu towarów niebezpiecznych ADR.
13. Kierowcy Wykonawcy winni posiadać odpowiednie kwalifikacje i zaświadczenia uprawniające do transportu towarów niebezpiecznych, jak również winni być przeszkoleni w zakresie postępowania z odpadami medycznymi.
14. Rozliczenia pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą będą odbywały się na podstawie faktycznego odbioru i utylizacji odpadów medycznych.
15. Wykonawca zobowiązany jest do przeszkolenia pracownika w zakresie postępowania po ekspozycji zawodowej na materiał potencjalnie zakaźny oraz przejąć wszelkie koszty postepowania
w przypadku ekspozycji pracownika Wykonawcy.
16. Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć na swój koszt w środki ochrony indywidulanej pracownika.

4.5.3.)Główny kod CPV

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

90524000-6 - Usługi w zakresie odpadów medycznych

90524200-8 - Usługi usuwania odpadów szpitalnych

90513300-9 - Usługi spalania odpadów

90524400-0 - Usługi gromadzenia, transportu i wywozu odpadów szpitalnych

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

1

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

419094 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

419094 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

419094 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
EMKA S.A.

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: REMONDIS Medison sp. z o.o., EMKA ITPO Kędzierzyn-Koźle sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

838 184 54 01

7.3.3)Ulica

ul. Jaktorowska 15A

7.3.4)Miejscowość

Żyrardów

7.3.5)Kod pocztowy

96-300

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

419094 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90500000-2Usługi związane z odpadami
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 670 565 zł
Próbka: 155 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
497 500 zł4 606 799 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 109 299 zł
Źródło próbki
CPV 90500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
497 500 zł
Mediana
1 670 565 zł
Górny kwartyl
4 606 799 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Specjalistyczny Szpital im. Ks. Biskupa Józefa Nathana w Branicach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Branice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 419 094 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90500000-2 (Usługi związane z odpadami). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: EMKA S.A. (Żyrardów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.