Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 3 częściach3 części
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 1Dostawa szafy klimatyzacji precyzyjnej z stacją uzdatniania wody. Szafa klimatyzacji precyzyjnej musi zapewnić parametry powietrza z dokładnością: temperatura: ±1°C i wilgotność ±2% ww. (norma PN-EN ISO 187:2023 „Papier tektura i masy włókn
    2 oferty
  2. Umowa zawarta
    Część 2Dostawa szafy klimatyzacji precyzyjnej. Szafa klimatyzacji precyzyjnej musi zapewnić parametry powietrza z dokładnością: temperatura: ±1°C i wilgotność ±5% ww. (norma PN-EN ISO 291:2010 „Tworzywa sztuczne. Znormalizowane warunki klimatyczne
    2 oferty
  3. Umowa zawarta
    Część 3Demontaż starych szaf klimatyzacji precyzyjnej wraz z utylizacją urządzeń oraz montaż nowych szaf klimatyzacji precyzyjnej, instalacji freonowej i stacji uzdatniania wody
    2 oferty
Oferty w postępowaniu
6 ofert(łącznie na 3 części)
Kryteria wyboru
Cena80%Gwarancja20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa i montaż szaf klimatyzacji precyzyjnej (2 sztuki) i stacji uzdatniania wody (1 sztuka) wraz z demontażem i utylizacją uszkodzonych szaf klimatyzacji precyzyjnej

Zamawiający Sieć Badawcza Łukasiewicz - Łódzki Instytut Technologiczny (Łódź, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa i montaż szaf klimatyzacji precyzyjnej (2 sztuki) i stacji uzdatniania wody (1…”, wybierając 2 wykonawców. Złożono 6 ofert.

Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podano
Liczba ofert
6 ofertłącznie, 3 części
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: STULZ POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (część 1); Tomasz Żelichowski (części 2, 3).

  • 2

    OfertyŁącznie złożono 6 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Sieć Badawcza Łukasiewicz - Łódzki Instytut Technologiczny

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 521631148

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Marii Skłodowskiej-Curie nr 19/27

1.5.2.)Miejscowość

Łódź

1.5.3.)Kod pocztowy

90-570

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL711 - Miasto Łódź

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@lit.lukasiewicz.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.lit.lukasiewicz.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/lit; https://platformazakupowa.pl/transakcja/1331068

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Naukowo-badawcza

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa i montaż szaf klimatyzacji precyzyjnej (2 sztuki) i stacji uzdatniania wody (1 sztuka) wraz z demontażem i utylizacją uszkodzonych szaf klimatyzacji precyzyjnej

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-52f0bd44-3194-4c9c-8d58-19087a81e572

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00415372

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00336766

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OZP/ŁIT/18/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa szafy klimatyzacji precyzyjnej z stacją uzdatniania wody.
Szafa klimatyzacji precyzyjnej musi zapewnić parametry powietrza z dokładnością: temperatura: ±1°C i wilgotność ±2% ww. (norma PN-EN ISO 187:2023 „Papier tektura i masy włókniste. Znormalizowane warunki klimatyzowania i badania oraz sposób sprawdzania i klimatyzowania próbek”);

4.5.3.)Główny kod CPV

39717200-3 - Urządzenia klimatyzacyjne

4.5.5.)Wartość części

168888,66 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa szafy klimatyzacji precyzyjnej.
Szafa klimatyzacji precyzyjnej musi zapewnić parametry powietrza z dokładnością: temperatura: ±1°C i wilgotność ±5% ww. (norma PN-EN ISO 291:2010 „Tworzywa sztuczne. Znormalizowane warunki klimatyczne, kondycjonowania i badania”);

4.5.3.)Główny kod CPV

39717200-3 - Urządzenia klimatyzacyjne

4.5.5.)Wartość części

98527,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Demontaż starych szaf klimatyzacji precyzyjnej wraz z utylizacją urządzeń oraz montaż nowych szaf klimatyzacji precyzyjnej, instalacji freonowej i stacji uzdatniania wody.

4.5.3.)Główny kod CPV

39717200-3 - Urządzenia klimatyzacyjne

4.5.5.)Wartość części

49224,33 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

48929,40 EUR

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

119187,00 EUR

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

48929,40 EUR

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

STULZ POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5262725095

7.3.3)Ulica

ul. Al. Jerozolimskie 162

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

02-342

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

48929,40 EUR

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

140 dni

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

109691,40 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

393600,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

109691,40 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Tomasz Żelichowski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5211726506

7.3.3)Ulica

ul. Bonifacego 161/6

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

02-909

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

109691,40 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

140 dni

Sekcja 14

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 15

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

53185,20 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

53185,20 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

53185,20 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 16

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Tomasz Żelichowski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5211726506

7.3.3)Ulica

ul. Bonifacego 161/6

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

02-909

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 17

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

53185,20 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

20 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

39717200-3Urządzenia klimatyzacyjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Sieć Badawcza Łukasiewicz - Łódzki Instytut Technologiczny prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łódź.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 39717200-3 (Urządzenia klimatyzacyjne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: STULZ POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.