Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
974 160 zł
Umowa zawarta
27 sierpnia 2026
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 974 160 zł – 2 091 000 złodrzucone: 4
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Wartość energetyczna30%Zawartość siarki10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa miału węglowego

Zamawiający Specjalistyczny Szpital im. Ks. Biskupa Józefa Nathana w Branicach (Branice, Opolskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa miału węglowego”, wybierając ofertę wykonawcy WĘGLOPASZ sp. z o.o. Wartość umowy: 974 160 zł. Złożono 8 ofert.

Wartość umowy
974 160 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~4,1 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy WĘGLOPASZ sp. z o.o. (Pozań), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 974 160,00 zł (umowę zawarto 27 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 974 160,00 zł do 2 091 000,00 zł. Odrzucono 4 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Specjalistyczny Szpital im. Ks. Biskupa Józefa Nathana w Branicach

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000291055

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Szpitalna, 18

1.5.2.)Miejscowość

Branice

1.5.3.)Kod pocztowy

48-140

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL523 - Nyski

1.5.7.)Numer telefonu

517534403

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowieniapubliczne@swsb.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.szpitalbranice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://szpitalbranice.ezamawiajacy.pl/pn/szpitalbranice/demand/296503/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa miału węglowego

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-abb6e0b1-778c-41a3-be3b-014ebfe65d18

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00415339

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00005513/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.5 Dostawa miału węglowego

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00284402

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

TP 4/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa miału węglowego
Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa do 2 000 ton miału węglowego do Kotłowni szpitalnej, transportem na koszt i ryzyko Wykonawcy zapewniającym należyte zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi. Zamówienie obejmuje sukcesywne dostawy miału według potrzeb i zamówień składanych przez Zamawiającego. W trakcie obowiązywania umowy wykonawca będzie zobowiązany do ważenia dostaw miału przed ich dostarczeniem do Szpitala w najbliższym punkcie wagowym znajdującym się na trasie do Szpitala.
Miał węglowy musi charakteryzować się następującymi parametrami:
a. wartość opałowa ≥23 000 kJ/kg
b. granulacja (uziarnienie) – do 15 mm - max. 15%
c. zawartość popiołu (części niepalnych) max. 18%
d. zawartość siarki max. – do 0,8 %
e. wilgotność - 12 %
Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ. Do każdej dostawy Wykonawca zobowiązany jest załączyć świadectwo pochodzenia miału węglowego wraz z jego parametrami w szczególności informację zawarte w pkt. 5 tj. wartość opałowa, zawartość siarki, zawartość popiołu, zawartość wilgoci, granulacja.

4.5.3.)Główny kod CPV

09111210-5 - Węgiel kamienny

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

09111210-5 - Węgiel kamienny

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

974160 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2091000 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

974160 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

WĘGLOPASZ sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7811898441

7.3.4)Miejscowość

Pozań

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

974160 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09111210-5Węgiel kamienny
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
263 880 zł
Próbka: 39 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
158 617 zł458 577 zł
Rozstęp międzykwartylowy
299 959 zł
Źródło próbki
CPV 09111· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
158 617 zł
Mediana
263 880 zł
Górny kwartyl
458 577 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Specjalistyczny Szpital im. Ks. Biskupa Józefa Nathana w Branicach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Branice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 974 160 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09111210-5 (Węgiel kamienny). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: WĘGLOPASZ sp. z o.o. (Pozań). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.