Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 186 950 zł
Umowa zawarta
31 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 15 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 1 186 950 zł – 1 746 998 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa magazynu obrony cywilnej na terenie Gminy Sułkowice (projekt wraz z budową)

Zamawiający Gmina Sułkowice (Sułkowice, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa magazynu obrony cywilnej na terenie Gminy Sułkowice (projekt wraz z budową)”, wybierając ofertę wykonawcy Stanisław Barzycki Zakład Budowlano-Montażowy. Wartość umowy: 1 186 950 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina SułkowiceSułkowice, Małopolskie (powiat Myślenicki →)opublikowano 31 sierpnia 2026
Wartość umowy
1 186 950 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    21 lipca 2026

    Termin ofert: 5 sierpnia 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    31 sierpnia 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Stanisław Barzycki Zakład Budowlano-Montażowy (Kuków), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 186 950,00 zł (umowę zawarto 31 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 1 186 950,00 zł do 1 746 997,56 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 15 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Sułkowice

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 351556300

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 1

1.5.2.)Miejscowość

Sułkowice

1.5.3.)Kod pocztowy

32-440

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL214 - Krakowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sulkowice@sulkowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.sulkowice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-79e03d6a-0f09-41c3-9bcc-67071734e36e

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa magazynu obrony cywilnej na terenie Gminy Sułkowice (projekt wraz z budową)

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-79e03d6a-0f09-41c3-9bcc-67071734e36e

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00415094

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00352876

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.20.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zadania jest wykonanie zamówienia na opracowanie dokumentacji projektowej i na jej podstawie wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn

„Budowa magazynu obrony cywilnej na terenie Gminy Sułkowice (projekt wraz z budową)”. Zadanie jest realizowane w formule zaprojektuj i wybuduj. 2. Przedmiot Umowy obejmuje: wykonanie dokumentacji projektowej, uzgodnionej z Zamawiającym, wraz z uzyskaniem wszelkich uzgodnień wymaganych przepisami prawa, opracowaniami, odstępstwami, zgodami, niezbędnymi do uzyskania pozwolenia na budowę lub zgłoszenia robót, uzyskanie przez Wykonawcę w imieniu Zamawiającego pozwolenia na budowę lub dokonania skutecznego zgłoszenia robót, wykonanie robót wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego nad realizacją tych robót. Wykonawca opracuje dokumentację projektową wraz z niezbędnymi warunkami, opiniami, uzgodnieniami wraz w uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. 3. Przedmiot umowy dofinansowany jest ze środków budżetu państwa w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026, w ramach obszaru 2 Zabezpieczenie logistyczne i zapewnienie ciągłości dostaw, zgodnie z umową nr 148.7.2/IBW/OLiOC/2026 pomiędzy Wojewodą Małopolskim a Gminą Sułkowice 4. Planowanym zamierzeniem inwestycyjnym jest budowa jednokondygnacyjnej hali magazynowej - magazyn obrony cywilnej o konstrukcji stalowej w kształcie prostokąta o powierzchni zabudowy 216 m2, na działkach nr 1533/1 oraz 7717 w miejscowości Sułkowice. 5. Projektowany budynek magazynu obrony cywilnej będzie przeznaczony do przechowywania zapasów i sprzętu niezbędnego do przetrwania i niesienia pomocy w sytuacjach kryzysowych, w tym w czasie wojny. 6. Szczegółowy zakres planowanych do realizacji prac został opisany w programie funkcjonalno-użytkowym stanowiącym załącznik do specyfikacji warunków zamówienia. 7. Określenie zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): CPV 5213221-8 – Roboty budowlane w zakresie budowy magazynów CPV 71320000-7 – Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania 8. Zamawiający zastrzega, iż wszędzie tam, gdzie zostały w opisie tego przedmiotu wskazane znaki towarowe, patenty lub pochodzenie materiałów należy je traktować jako propozycje. Zamawiający dopuszcza materiały, urządzenia itp. równoważne do przedstawionych w opisie przedmiotu zamówienia. Dopuszcza się więc zaproponowanie w ofercie wszelkich równoważnych odpowiedników rynkowych o właściwościach nie gorszych niż wskazane przez Zamawiającego. Parametry wskazanego standardu określają minimalne warunki techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, jakościowe i funkcjonalne, jakie ma spełniać przedmiot zamówienia. W ofercie można przyjąć metody, materiały itp. innych marek i producentów, jednak o parametrach jakościowych i właściwościach użytkowych oraz funkcjonalnych odpowiadających metodom, materiałom, urządzeniom itp. opisanym w projektach budowlanych. 9. Wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy ( t. j. Dz. U. z 2025 r. poz. 277 ze zm.) obejmują następujące rodzaje czynności: Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę, na podstawie stosunku pracy, osób wykonujących podstawowe czynności techniczne lub prace budowlane w trakcie realizacji zamówienia, kwalifikowanych jako pracownicy fizyczni ( tj. osoby zajmujące się operowaniem sprzętem budowlanym, osoby wykonujące prace fizyczne) z wyłączeniem osób pełniących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, stosownie do art. 12 i nast. ustawy Prawo budowlane. W trakcie realizacji zamówienia Zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec Wykonawcy odnoście spełnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane wyżej czynności. Zamawiający uprawniony jest w szczególności do: a) żądania oświadczeń i dokumentów w zakresie potwierdzenia spełnienia ww. wymogów i dokonywania ich oceny, b) żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzenia spełnienia ww. wymogów; c) przeprowadzania kontroli na miejscu wykonywania świadczenia. Szczegółowo tryb oraz sposób prowadzenia powyżej opisanej weryfikacji regulują postanowienia Wzoru umowy. 10. Podział zamówienia na części: Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części z których każda z nich stanowiłaby odrębny przedmiot zamówienia. Zakres i przedmiot zamówienia nie ogranicza konkurencji. 11. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. 12. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych. 13. Zamówienia uzupełniające, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7): nie dotyczy.

4.5.3.)Główny kod CPV

45213221-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy magazynów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1186950,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1746997,56 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1186950,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Stanisław Barzycki Zakład Budowlano-Montażowy

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5521047811

7.3.4)Miejscowość

Kuków

7.3.5)Kod pocztowy

34-206

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1186950,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-15

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45213221-8Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
442 128 zł
Próbka: 24 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
235 443 zł1 603 108 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 367 665 zł
Źródło próbki
CPV 45213· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
235 443 zł
Mediana
442 128 zł
Górny kwartyl
1 603 108 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Sułkowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Sułkowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 186 950 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45213221-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy magazynów). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Stanisław Barzycki Zakład Budowlano-Montażowy (Kuków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.