Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: F.H.U. DAMEKS Damian Turczyński, AMP Anna Proksa

Wartość umowy
686 999 zł
Umowa zawarta
28 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 31 października 2027
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 686 999 zł – 854 850 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji20%Czas wykonania robót budowlanych20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

,,Rozbudowa i modernizacja Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych – zaprojektuj i wybuduj” - postępowanie drugie

Zamawiający Miasto Imielin (Imielin, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „,,Rozbudowa i modernizacja Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych –…”, wybierając ofertę wykonawcy DAMEKS Sp. z o.o. Wartość umowy: 686 999 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Miasto ImielinImielin, Śląskie (powiat Bieruńsko-lędziński →)opublikowano 31 sierpnia 2026
Wartość umowy
686 999 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    24 czerwca 2026

    Termin ofert: 10 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    31 sierpnia 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: DAMEKS Sp. z o.o. (Imielin), wspólnie z: F.H.U. DAMEKS Damian Turczyński, AMP Anna Proksa.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 686 999,28 zł (umowę zawarto 28 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 686 999,28 zł do 854 850,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 października 2027 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miasto Imielin

1.3.)Oddział zamawiającego

Miasto Imielin

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276258262

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Imielińska 81

1.5.2.)Miejscowość

Imielin

1.5.3.)Kod pocztowy

41-407

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@imielin.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.imielin.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ad378145-79b9-435d-9dc9-659bd56968b5

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

,,Rozbudowa i modernizacja Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych – zaprojektuj i wybuduj” - postępowanie drugie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ad378145-79b9-435d-9dc9-659bd56968b5

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00415058

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00043573/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.11 Rozbudowa i modernizacja Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych – zaprojektuj i wybuduj

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Inwestycja jest objęta dofinansowaniem ze środków w ramach Funduszów Europejskich. Program Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 Priorytet FESL.02 „Fundusze Europejskie na zielony rozwój” Działanie FESL.02.12 „Gospodarka odpadami komunalnymi” nr umowy o dofinansowanie FESL.02.12-IZ.01-0D8G/24

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00307077

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BZPZ.271.14.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania w formule „zaprojektuj i wybuduj” polegającego na opracowaniu dokumentacji projektowej oraz wykonaniu robót budowlanych dla zadania „Rozbudowa i modernizacja Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Imielinie”.

4.5.3.)Główny kod CPV

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

686999,28 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

854850,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

686999,28 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
DAMEKS Sp. z o.o.

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: F.H.U. DAMEKS Damian Turczyński, AMP Anna Proksa

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

544541750

7.3.4)Miejscowość

Imielin

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Opracowanie dokumentacji projektowej, w tym projektu architektoniczno-budowlanego i projektów technicznych wszystkich branż wchodzących w zakres przedmiotu zamówienia za łączną kwotę co najmniej 50 000 zł brutto
Firma MT-ECO Sp. z o.o.

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

686999,28 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-10-31

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Brak

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45453000-7Roboty remontowe i renowacyjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
318 651 zł
Próbka: 145 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
198 129 zł638 821 zł
Rozstęp międzykwartylowy
440 692 zł
Źródło próbki
CPV 45453000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
198 129 zł
Mediana
318 651 zł
Górny kwartyl
638 821 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Imielin prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Imielin.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 686 999 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45453000-7 (Roboty remontowe i renowacyjne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: DAMEKS Sp. z o.o. (Imielin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.