Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
382 530 zł
Umowa zawarta
31 sierpnia 2026
Okres realizacji
28 dni
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena80%Okres gwarancji i rękojmi na dostarczony przedmiot zamówienia10%Parametry techniczne oferowanych urządzeń10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa sprzętu w ramach projektu pt. Cyberbezpieczny Samorząd

Zamawiający Gmina Przygodzice (Przygodzice, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa sprzętu w ramach projektu pt. Cyberbezpieczny Samorząd”, wybierając ofertę wykonawcy Xcomp spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wartość umowy: 382 530 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina PrzygodzicePrzygodzice, Wielkopolskieopublikowano 31 sierpnia 2026
Wartość umowy
382 530 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,0 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Xcomp spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. (Szczecin), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 382 530,00 zł (umowę zawarto 31 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 28 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA PRZYGODZICE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 250855191

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Powstańców Wielkopolskich 2

1.5.2.)Miejscowość

Przygodzice

1.5.3.)Kod pocztowy

63-421

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL416 - Kaliski

1.5.7.)Numer telefonu

625927722

1.5.8.)Numer faksu

625927000

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ugp@przygodzice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.przygodzice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a0bef471-baa6-4d6a-8187-98d467930cd0

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa sprzętu w ramach projektu pt. Cyberbezpieczny Samorząd

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a0bef471-baa6-4d6a-8187-98d467930cd0

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00414889

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00033268/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.3 Dostawa sprzętu informatycznego w ramach projektu Cyberbezpieczny Samorząd

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Przedsięwzięcie otrzymało dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa konkurs grantowy w ramach Projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd” o numerze FERC.02.02-CS.01-001/23

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00387588

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

Rg.271.38.2026.ZP

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

595821,39 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

315950,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1)Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu dla Gminy Przygodzice w ramach projektu pt. Cyberbezpieczny Samorząd

- Serwer do stworzenia klastra związanego z bezpieczeństwem ciągłości pracy dla maszyn wirtualnych wraz z oprogramowaniem potrzebnym do postawienia nowych systemów powiązanych z projektem – 1 szt., - Zakup serwera testowego przeznaczonego do przeprowadzania testów odtworzenia kopii bezpieczeństwa maszyn wirtualnych – 1 szt., - Macierz dyskowa wraz z dyskami dla backupu danych z serwerów i przechowania backupów z komputerów pracowników – 1 szt., - Zasilacz awaryjny – UPS, minimum 3000VA dla podtrzymania zasilania w szafach serwerowych – 3 szt.

4.5.3.)Główny kod CPV

48820000-2 - Serwery

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

48821000-9 - Serwery sieciowe

48822000-6 - Serwery komputerowe

48823000-3 - Serwery plików

30233000-1 - Urządzenia do przechowywania i odczytu danych

35100000-5 - Urządzenia awaryjne i zabezpieczające

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

382530,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

382530,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

382530,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Xcomp spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 811914821

7.3.3)Ulica

ul. Białowieska 6B

7.3.4)Miejscowość

Szczecin

7.3.5)Kod pocztowy

71-010

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

382530,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

28 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

48820000-2Serwery
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
627 214 zł
Próbka: 62 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
328 375 zł2 248 213 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 919 838 zł
Źródło próbki
CPV 48820000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
328 375 zł
Mediana
627 214 zł
Górny kwartyl
2 248 213 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Przygodzice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Przygodzice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 382 530 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 48820000-2 (Serwery). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Xcomp spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. (Szczecin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.