Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
528 616 zł
Umowa zawarta
31 sierpnia 2026
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 528 616 zł – 594 054 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu gwarancji na roboty budowlane oraz dostarczone i wbudowane materiały40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa kanalizacji sanitarnej przy ulicy Wiejskiej w miejscowości Nieboczowy

Zamawiający Gmina Lubomia (Lubomia, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa kanalizacji sanitarnej przy ulicy Wiejskiej w miejscowości Nieboczowy”, wybierając ofertę wykonawcy Zisco Bandura Sp. z o.o. Wartość umowy: 528 616 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina LubomiaLubomia, Śląskieopublikowano 31 sierpnia 2026
Wartość umowy
528 616 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    22 lipca 2026

    Termin ofert: 7 sierpnia 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    31 sierpnia 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Zisco Bandura Sp. z o.o. (Pawłowice), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 528 615,51 zł (umowę zawarto 31 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 528 615,51 zł do 594 054,18 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Lubomia

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276258718

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Szkolna 1

1.5.2.)Miejscowość

Lubomia

1.5.3.)Kod pocztowy

44-360

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL227 - Rybnicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

lubomia@lubomia.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://lubomia.idcom-web.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-02a58e27-f0c6-4fb8-b061-fdbfbe93b286

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa kanalizacji sanitarnej przy ulicy Wiejskiej w miejscowości Nieboczowy

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-02a58e27-f0c6-4fb8-b061-fdbfbe93b286

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00414719

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00054355/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Przebudowa kanalizacji sanitarnej przy ulicy Wiejskiej w miejscowości Nieboczowy

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00356241

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RI.271.05.2026.EM

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane na zadaniu inwestycyjnym pn

„Przebudowa kanalizacji sanitarnej przy ulicy Wiejskiej w miejscowości Nieboczowy”, na terenie działki nr 1585/171 i 1584/171, na odcinku Si1 – Si2, przy ul. Wiejskiej w Nieboczowach. 2. Zakres robót do wykonania obejmuje w szczególności: 2.1 Zakres rzeczowy robót przebudowy kanalizacji sanitarnej: 1) Demontaż studni i zamulenie istniejących ciągów kanalizacji sanitarnej fi 200 mm, 2) Zasypanie istniejących studzienek piaskiem, 3) Wytyczenie trasy i studni projektowanej kanalizacji, 4) Przekopy kontrolne dla lokalizacji istniejącego uzbrojenia, 5) Wykonanie i zasypanie wykopów wraz z umocnieniem, 6) Wykonanie komór roboczych przewiertowych startowych i odbiorczych dla przewiertów sterowanych pilotażowych, 7) Przewiert sterowany pilotażowy rurą PEHD 100 RC fi 250x22,7 mm, 8) Wykonanie podsypki piaskowej pod studzienki gr. 30 cm, 9) Dostawa i montaż studni tworzywowych Ø 1000 mm, 10) Przepięcie istniejącego przyłącza fi 200 mm z budynku WDK, 11) Wiercenie otworu fi 250 mm w studni Si2 wiertnicami i osadzenie 2 przejść szczelnych, 12) Wykonanie kaskady zewnętrznej fi 200 mm, h=0,50 i h=1,25 m, 13) Próba wodna szczelności kanałów, płukanie i kamerowanie, 14) Nadzory użytkowników sieci oraz odbiory, 15) Wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej, 16) Założenie rur ochronnych, 17) Załadunek, wywóz i utylizacja nadmiaru gruntu. 2.2 Zakres rzeczowy robót remontu chodnika i odtworzenia elementów wzmacniających: 1) Rozebranie istniejącego muru oporowego, 2) Wykopy z umocnieniem oraz zasypanie piaskiem z zagęszczeniem, 3) Wykonanie warstwy odsączającej z piasku i podłoża betonowego pod elementy oporowe, 4) Zamocowanie elementów oporowych typu L 105x65x12 cm, 5) Rozebranie nawierzchni chodnika z kostki betonowej wraz z podbudową, 6) Rozebranie obrzeży chodnikowych, 7) Wywiezienie i utylizacja odpadów budowlanych, 8) Ułożenie nawierzchni chodnika z kostki betonowej wraz z podbudową, 9) Ułożenie obrzeży – palisady 50,6x28x8 cm wraz z ławą betonową. 2.3 Zakres rzeczowy robót odtworzenia skarpy: 1) Usunięcie warstwy humusu i wykopy – rozebranie skarpy, 2) Formowanie i zagęszczanie skarpy gruntem rodzimym, 3) Wzmacnianie skarpy geowłókniną i geokratą, 4) Humusowanie i obsianie powierzchni skarpy, 5) Układanie rur ochronnych dwudzielnych 110 w wykopie - na istniejących kablach, 6) Załadunek, wywóz i utylizacja gruntu. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku Nr 1 do SWZ. Składają się na niego następujące dokumenty: 1) projekt zagospodarowania terenu, 2) projekt techniczny, 3) projekt wykonawczy, 4) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB), 5) przedmiar robót. W związku z tym, że wynagrodzenie będzie miało charakter kosztorysowy przedmiar robót załączony do SWZ jest wiążący. Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia kosztorysu ofertowego w oparciu o otrzymany od Zamawiającego przedmiar robót, przy zastosowaniu przyjętej przez siebie bazy cenowej do kosztorysowania i po doliczeniu podatku VAT.

4.5.3.)Główny kod CPV

45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

528615,51 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

594054,18 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

528615,51 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Zisco Bandura Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

365219247

7.3.4)Miejscowość

Pawłowice

7.3.5)Kod pocztowy

43-250

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

528615,51 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45232400-6Roboty budowlane w zakresie kanałów…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
895 639 zł
Próbka: 32 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
348 768 zł2 380 847 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 032 078 zł
Źródło próbki
CPV 45232400· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
348 768 zł
Mediana
895 639 zł
Górny kwartyl
2 380 847 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Lubomia prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lubomia.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 528 616 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45232400-6 (Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Zisco Bandura Sp. z o.o. (Pawłowice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.