Zmiana ogłoszenia · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie ogłoszenia
Zmiana ogłoszenia

„Zagospodarowanie Parku Kieszonkowego przy ul. Betonowej w Czeladzi oraz Centrum bioróżnorodności w Czeladzi przy ul. Staszica”

Zamawiający Miejski Zarząd Gospodarki Komunalnej w Czeladzi (Czeladź, Śląskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Zagospodarowanie Parku Kieszonkowego przy ul. Betonowej w Czeladzi oraz Centrum…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
Konkurencyjność
~3,6 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

6 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana ogłoszenia

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

MIEJSKI ZARZĄD GOSPODARKI KOMUNALNEJ W CZELADZI

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 240909351

1.4.)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Elizy Orzeszkowej 12

1.4.2.)Miejscowość

Czeladź

1.4.3.)Kod pocztowy

41-253

1.4.4.)Województwo

śląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22B - Sosnowiecki

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@mzgk.czeladz.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.mzgk.czeladz.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.6.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00414646

2.2.)Data ogłoszenia

2026-08-31

Sekcja 3

Zmiana ogłoszenia

PunktPoleWartość
3.1.)Nazwa zmienianego ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu

3.2.)Numer zmienianego ogłoszenia w BZP

2026/BZP 00373072

3.3.)Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia

01

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
4.2.2.Krótki opis przedmiotu zamówienia (Część zamówienia nr 1) Przed zmianą

Część A: Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych polegających na zagospodarowaniu terenu parku kieszonkowego przy ul. Betonowej w Czeladzi. Przedmiot zamówienia obejmuje teren o wielkości 13250,7 m2. Głównym założeniem inwestycji jest stworzenie terenu zielonego, wzmocnienie różnorodności biologicznej, ukierunkowanie ruchu pieszego poprzez wyznaczanie ścieżek zapobiegających antropopresji. W ramach zadania zostanie wykonana restauracja terenu zielonego wraz z wykonaniem ścieżek pieszych. Przewidziano także dostawę i montaż małej architektury (ławki, pergole i kosze), wykonanie nasadzeń roślin ozdobnych oraz wykonanie oświetlenia parkowego. Wykonawca ma obowiązek uzyskać decyzję o pozwolenie na użytkowanie i/lub przyjęcie przez właściwy organ zawiadomienia o zakończeniu robót, jeśli ich uzyskanie będzie koniecznie. Po zmianie: Część A: Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych polegających na zagospodarowaniu terenu parku kieszonkowego przy ul. Betonowej w Czeladzi. Przedmiot zamówienia obejmuje teren o wielkości 13250,7 m2. Głównym założeniem inwestycji jest stworzenie terenu zielonego, wzmocnienie różnorodności biologicznej, ukierunkowanie ruchu pieszego poprzez wyznaczanie ścieżek zapobiegających antropopresji. W ramach zadania zostanie wykonana restauracja terenu zielonego wraz z wykonaniem ścieżek pieszych. Przewidziano także dostawę i montaż małej architektury (ławki, pergole i kosze), wykonanie nasadzeń roślin ozdobnych oraz wykonanie oświetlenia parkowego. . Wykonawca ma obowiązek złożyć w imieniu Zamawiającego kompletny wniosek o pozwolenie na użytkowanie (wraz z wymaganymi załącznikami) lub dokonać zawiadomienia właściwego organu o zakończeniu robót, jeżeli będzie to konieczne dla użytkowania obiektu.

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
4.2.2.Krótki opis przedmiotu zamówienia (Część zamówienia nr 2) Przed zmianą

Część B: Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych polegających na zagospodarowaniu terenu wokół Stawu Przetok-Wylewy w Czeladzi. W ramach zagospodarowania terenu zostaną wykonane m.in. prace ziemne obejmujące odpowiednie wyrównanie i przygotowanie terenu, wykonanie ścieżek w formie pomostów drewnianych, wykonanie ciągów pieszych z nawierzchni mineralnej oraz wykonanie obramowania alejek z obrzeży drewnianych. W ramach zadania zostanie również zakupiona oraz zamontowana mała architektura (ławki, kosze, leżaki miejskie, budki dla ptaków i nietoperzy) oraz zostaną wykonane nowe nasadzenia zieleni oraz zostanie wykonane oświetlenie parkowe. Wykonawca ma obowiązek uzyskać decyzję o pozwolenie na użytkowanie i/lub przyjęcie przez właściwy organ zawiadomienia o zakończeniu robót, jeśli ich uzyskanie będzie koniecznie. Po zmianie: Część B: Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych polegających na zagospodarowaniu terenu wokół Stawu Przetok-Wylewy w Czeladzi. W ramach zagospodarowania terenu zostaną wykonane m.in. prace ziemne obejmujące odpowiednie wyrównanie i przygotowanie terenu, wykonanie ścieżek w formie pomostów drewnianych, wykonanie ciągów pieszych z nawierzchni mineralnej oraz wykonanie obramowania alejek z obrzeży drewnianych. W ramach zadania zostanie również zakupiona oraz zamontowana mała architektura (ławki, kosze, leżaki miejskie, budki dla ptaków i nietoperzy) oraz zostaną wykonane nowe nasadzenia zieleni oraz zostanie wykonane oświetlenie parkowe. Wykonawca ma obowiązek złożyć w imieniu Zamawiającego kompletny wniosek o pozwolenie na użytkowanie (wraz z wymaganymi załącznikami) lub dokonać zawiadomienia właściwego organu o zakończeniu robót, jeżeli będzie to konieczne dla użytkowania obiektu.

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA IX - POZOSTAŁE INFORMACJE

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
9.1.Informacje dodatkowe Przed zmianą

1. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana (uznana za najkorzystniejszą), zobowiązany jest przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, w wysokości w wysokości 5% ceny całkowitej podanej w ofercie. 2. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę w przypadkach, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tj. Dz.U. z 2025 r. poz. 514). Wkluczenie następuję na okres wskazany w art. 7 ust.2 tejże ustawy. Do Wykonawcy podlegającego wykluczeniu w tym zakresie, stosuje się art. 7 ust. 3 wspomnianej ustawy. Wymagany termin realizacji przedmiotu zamówienia dla części A i B: - 13 miesięcy od daty zawarcia umowy, w tym 4 miesiące od daty zawarcia umowy na sporządzenie dokumentacji projektowej i sporządzenie kompletnego wniosku o wydanie pozwolenia na budowę. Po zmianie: 1. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana (uznana za najkorzystniejszą), zobowiązany jest przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, w wysokości w wysokości 5% ceny całkowitej podanej w ofercie. 2. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę w przypadkach, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tj. Dz.U. z 2025 r. poz. 514). Wkluczenie następuję na okres wskazany w art. 7 ust.2 tejże ustawy. Do Wykonawcy podlegającego wykluczeniu w tym zakresie, stosuje się art. 7 ust. 3 wspomnianej ustawy. Wymagany termin realizacji przedmiotu zamówienia dla części A : - 13 miesięcy od daty zawarcia umowy, w tym 4 miesiące od daty zawarcia umowy na sporządzenie dokumentacji projektowej i sporządzenie kompletnego wniosku o wydanie pozwolenia na budowę. Wymagany termin realizacji przedmiotu zamówienia dla części B: - 13 miesięcy od daty zawarcia umowy, w tym 6 miesięcy od daty zawarcia umowy na sporządzenie dokumentacji projektowej i sporządzenie kompletnego wniosku o wydanie pozwolenia na budowę.

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA VIII - PROCEDURA

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
8.1.Termin składania ofert Przed zmianą

2026-09-02 11:00 Po zmianie: 2026-09-08 11:00

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
8.3.Termin otwarcia ofert Przed zmianą

2026-09-02 11:30 Po zmianie: 2026-09-08 11:30

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
8.4.Termin związania ofertą Przed zmianą

2026-10-01 Po zmianie: 2026-10-07

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miejski Zarząd Gospodarki Komunalnej w Czeladzi prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Czeladź.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.