Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy kompleksu szkolno-sportowego w Gminie Przemyśl

Zamawiający Gmina Przemyśl (Przemyśl, Podkarpackie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy kompleksu szkolno-sportowego w Gminie…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina PrzemyślPrzemyśl, Podkarpackieopublikowano 31 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
Konkurencyjność
~3,4 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Przemyśl

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 650900298

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Borelowskiego

1.4.2.)Miejscowość

Przemyśl

1.4.3.)Kod pocztowy

37-700

1.4.4.)Województwo

podkarpackie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL822 - Przemyski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

gminaprzemysl@home.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gminaprzemysl.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4c249e41-af70-4ddf-8457-9d164de6768e

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00414596

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-08-31

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00152247

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy kompleksu szkolno-sportowego w Gminie Przemyśl

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie projektu budowlanego, projektów technicznych i innych niezbędnych opracowań niezbędnych do:
- uzyskania pozwolenia na budowę (Zakres umowy obejmuje uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę,
- umożliwienia składania wniosku/wniosków o dofinansowanie
- ogłoszenia przetargu na wybudowanie zaprojektowanego kompleksu
dla kompleksu składającego się z Budynku Hali Sportowej (niezależnej, z własnym źródłem ogrzewania) – I etap, Głównego Budynku Szkoły – II etap, Budynku Pomocniczego Szkoły wraz z zagospodarowaniem terenu działki – III etap.

Opracowanie powinno zawierać rozwiązania projektowe umożliwiające wybudowanie całego kompleksu szkolno-sportowego z podziałem na trzy etapy:
Etap I
Budynek Hali Sportowej - z możliwością samodzielnego i niezależnego funkcjonowania od budynku/budynków Szkoły.
Etap II
Główny budynek Szkoły – stanowiący samodzielny i funkcjonalny budynek Szkoły Podstawowej jednooddziałowej wraz z zapleczem administracyjnym, gospodarczym, gastronomicznym (kuchnia wraz ze stołówką) połączony łącznikiem z Halą sportową i umożlwiający połączenie łącznikiem z Budynkiem Pomocniczym.

Etap III
Budynek Pomocniczy Szkoły - będący uzupełnieniem Głównego Budynku Szkoły umożliwiający uruchomienie i lokalizację klas kolejnych oddziałów Szkoły.
Program planowanego założenia przewiduje powstanie:
a) pełnowymiarowej hali sportowej z widownią,
b) szkoły podstawowej, (dwa budynki)
c) części wspólnej – terenu publicznego dla w/w budynków:
• dojazdy wraz z miejscami parkingowymi i oświetleniem,
• strefa wysadzania dzieci (Kiss&Ride).
• dojścia,
• przestrzeń rekreacyjno-sportowa w tym boisko sportowe,
• przestrzeń publiczna w formie placu wejściowego przed szkołą i halą sportową,
• atrakcyjne zagospodarowanie zieleni,

Szczegółowy Opis Przedmiot Zamówienia został zawarty w Opisie przedmiotu zamówienia – stanowiącym załącznik nr 10 do SWZ

3.8.)Główny kod CPV

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

3.9.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

79933000-3 - Usługi towarzyszące usługom projektowym

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71210000-3 - Doradcze usługi architektoniczne

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2026-04-10

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

120 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

PWARCH Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

Regon: 520623900

4.3.3.)Ulica

Podwale

4.3.4.)Miejscowość

Łańcut

4.3.5.)Kod pocztowy

37-100

4.3.6.)Województwo

podkarpackie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

356946,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2026/BZP 00192852/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-08-07

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Wykonawca - strona Umowy nr 78/2026 zawartej dnia 10 kwietnia 2026 r. dotyczącej wykonania usługi dla zadania pn. „Opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy kompleksu szkolno-sportowego w Gminie Przemyśl” oświadcza, iż wykonanie przedmiotu umowy w terminie do 7 sierpnia 2026 r. nie jest możliwe z przyczyn niezależnych i niezawinionych przez Wykonawcę, które opóźniły prace, tj. z powodu:
- dokonywanych zmian w przedłożonej koncepcji,
- konieczności oczekiwania na decyzje lokalizacyjne,
- wprowadzonych zmian podczas spotkań roboczych związanych z przedmiotem zamówienia,
- koniecznością zlecenia badań podłoża gruntowego na której projektuje się kompleks szkolno- sportowy.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Z uwagi na okoliczności wskazane w preambule Aneksu, stosownie do art. 455 ust 1 pkt 1 i 4 Pzp oraz treści § 15 ust. 2. lit c) oraz § 15 ust. 3. lit e Umowy, wprowadza się następujące zmiany w treści Umowy Nr 78/2026 z dnia 10 kwietnia 2026 r.:
1.) § 3 ust 1. otrzymuje brzmienie:
„1 Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu umowy w terminie
-do 173 dni kalendarzowych liczonych od dnia podpisania umowy na wykonanie dokumentacji dla Etapu I - Budynek Hali Sportowej,
- do 234 dni kalendarzowych liczonych od dnia podpisania umowy na wykonanie dokumentacji Etapu II - Główny Budynek Szkoły,
- do 234 dni kalendarzowych liczonych od dnia podpisania umowy na wykonanie dokumentacji Etapu III - Budynek Pomocniczy Szkoły. „

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71221000-3Usługi architektoniczne w zakresie…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Przemyśl prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Przemyśl.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71221000-3 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.