Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
323 233 zł
Umowa zawarta
31 sierpnia 2026
Okres realizacji
56 dni
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 323 233 zł – 345 611 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Roboty budowlane związane z aranżacją wystawy „W lustrze Dantego. Kuszenie i ostrzeżenie” w Sali Wystaw Zmiennych w Gmachu Głównym MNK

Zamawiający Muzeum Narodowe w Krakowie (Kraków, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Roboty budowlane związane z aranżacją wystawy „W lustrze Dantego. Kuszenie i ostrzeżenie”…”, wybierając ofertę wykonawcy Krystian Chlebicki Roboty Ziemne. Wartość umowy: 323 233 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Muzeum Narodowe w KrakowieKraków, Małopolskieopublikowano 31 sierpnia 2026
Wartość umowy
323 233 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    16 lipca 2026

    Termin ofert: 4 sierpnia 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    31 sierpnia 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Krystian Chlebicki Roboty Ziemne (Spytkowice), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 323 232,93 zł (umowę zawarto 31 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 323 232,93 zł do 345 610,94 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 56 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Muzeum Narodowe w Krakowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000275961

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Al. 3 Maja 1

1.5.2.)Miejscowość

Kraków

1.5.3.)Kod pocztowy

30-062

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zam_publ@mnk.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.mnk.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://mnk.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Rekreacja, kultura i religia

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Roboty budowlane związane z aranżacją wystawy „W lustrze Dantego. Kuszenie i ostrzeżenie” w Sali Wystaw Zmiennych w Gmachu Głównym MNK

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7e067de0-eb68-4371-8afd-c47026f34d46

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00414268

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00174041/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Roboty budowlane do wystawy "Kuszenie i ostrzeżenie"

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00347311

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

EP.ZP.271.18.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

292369,05 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane związane z wystawą „W lustrze Dantego. Kuszenie i ostrzeżenie”, w ramach których należy wykonać nową aranżację Sali Wystaw Zmiennych na wysokim parterze Gmachu Głównego MNK.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) Prace przygotowawcze i wyburzeniowe w tym m.in.:
a) zabezpieczenie folią i taśmą malarską – drzwi frontowych, podłóg, czujników, kamer, kanałów wentylacyjnych, wind, systemu oświetleniowego oraz wszelkich gniazd elektrycznych;
b) demontaż konstrukcji stalowych i przeniesienie ich we wskazane miejsce przy Gmachu Głównym w celu dalszej obróbki polegającej na odzysku materiałów przez pracowników MNK.
2) Prace budowlane w tym m.in.
a) wykonanie ścianek GK;
b) szpachlowanie;
c) wzmocnienie ścian;
d) malowanie ścian i gablot.
3. Wykonawca zobowiązany jest realizować roboty zgodnie Szczegółowym Opisem Przedmiotu Zamówienia, który tworzy następująca dokumentacja:
- Opis Przedmiotu Zamówienia – zał. 2 do SWZ,
- Dokumentacja techniczna – zał. 2a do SWZ,
- STWOIR – zał. 2b do SWZ,
- Przedmiar robót – zał. 2c do SWZ.
oraz Projekt Umowy, stanowiący załącznik nr 5 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45421152-4 - Instalowanie ścianek działowych

45442100-8 - Roboty malarskie

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

323232,93 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

345610,94 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

323232,93 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Krystian Chlebicki Roboty Ziemne

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 551 262 67 16

7.3.3)Ulica

Myto 3

7.3.4)Miejscowość

Spytkowice

7.3.5)Kod pocztowy

34-116

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

323232,93 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

56 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Termin realizacji zamówienia 56 dni (8 tygodni) od daty zawarcia umowy.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 818 393 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 585 199 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 818 393 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Powiązane lokalnie

Aktywne w tym samym rynku lokalnym

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Muzeum Narodowe w Krakowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kraków.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 323 233 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Krystian Chlebicki Roboty Ziemne (Spytkowice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.