Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcęwg ogłoszenia, przed weryfikacją
Wybrany wykonawca
Umowa zawarta
31 sierpnia 2026
Okres realizacji
2 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertywszystkie od małych i średnich firm
Kryteria wyboru
Cena60%Wydłużony okres udzielonej gwarancji jakości40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostosowanie budynku szkoły dla osób niepełnosprawnych poprzez zapewnienie dostępności architektonicznych wejść oraz sanitariatu

Zamawiający Gmina Koszyce (Koszyce, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostosowanie budynku szkoły dla osób niepełnosprawnych poprzez zapewnienie dostępności…”, wybierając ofertę wykonawcy Usługi Remontowo Budowlane Łukasz Gondek. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina KoszyceKoszyce, Małopolskie (powiat Proszowicki →)opublikowano 31 sierpnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 599 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    22 lipca 2026

    Termin ofert: 7 sierpnia 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    31 sierpnia 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Usługi Remontowo Budowlane Łukasz Gondek (Malkowice), mikrofirma.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: 2 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA KOSZYCE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 291010091

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Elżbiety Łokietkówny 14

1.5.2.)Miejscowość

Koszyce

1.5.3.)Kod pocztowy

32-130

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL214 - Krakowski

1.5.7.)Numer telefonu

413514048

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@koszyce.gmina.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.koszyce.gmina.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-220972f1-cf01-465a-8909-0355a3cc8b73

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostosowanie budynku szkoły dla osób niepełnosprawnych poprzez zapewnienie dostępności architektonicznych wejść oraz sanitariatu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-220972f1-cf01-465a-8909-0355a3cc8b73

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00414044

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00025490/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.6 Dostosowanie budynku szkoły dla osób niepełnosprawnych poprzez zapewnienie dostępności architektonicznej wejśc oraz sanitariatu

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zamówienie prowadzone jest w ramach projektu: Zwiększenie dostępności Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Koszycach”, fundusz: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, program: Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00355523

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZPI 271.10.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

110274,80 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w związku z realizacją projektu pn. „Zwiększenie dostępności Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Koszycach” dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, program: Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027.
Roboty obejmują dostosowanie toalet dla osób niepełnosprawnych oraz dostosowanie wejścia głównego do szkoły oraz wejścia od strony boiska sportowego poprzez zastosowanie podjazdu dla osób niepełnosprawnych.
Zakres prac:
- przystosowanie toalety do wymagań dla osób niepełnosprawnych - prace przygotowawcze: usunięcie płytek, przygotowanie podłoża, dostosowanie instalacji wodno-kanalizacyjnych, wymiana urządzeń sanitarnych tzw. biały montaż, montaż poręczy dla niepełnosprawnych, montaż drzwi dostosowanych do osób niepełnosprawnych
- dostosowanie wejścia głównego i tylnego szkoły dla osób niepełnosprawnych – prace przygotowawcze, skucie betonu, podbudowa, wykonanie pochylni z kostki brukowej, montaż poręczy obustronnych ze stali nierdzewnej ( wysokość zgodnie z normą dla osób niepełnosprawnych), wykonanie chodników z kostki przy wejściu głównym i tylnym, dostosowanie powierzchni wiatrołapów.
Ze względu na tolerancję wykonawczą podane wymiary i powierzchnie w dokumentacji mogą się nieznacznie różnić od rzeczywistych. Wszystkie wymiary i powierzchnie muszą być sprawdzone przed zamówieniem materiałów.
Lokalizacja inwestycji.
Inwestycja zlokalizowana jest w miejscowości Koszyce na działce nr ewid. 798
ul. Marii Skłodowskiej - Curie 4a, 32-130 Koszyce
Przedmiot zamówienia opisano szczegółowo w: dokumentacji uproszczonej dla całego projektu pn. „ Zwiększenie dostępności Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Koszycach”, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, pomocniczo w przedmiarze robót stanowiące załącznik nr 7 do specyfikacji warunków zamówienia.
Przedmiot zamówienia musi zostać wykonany zgodnie z zasadami uniwersalnego projektowania oraz wytycznymi standardu „Model Dostępnej Szkoły”
Uwaga: w dokumentacji uproszczonej dla całego projektu - obowiązuje zakres wyłącznie związany z dostosowaniem toalet dla niepełnosprawnych oraz dostosowaniem wejścia głównego do szkoły oraz wejścia od strony boiska sportowego poprzez zastosowanie podjazdu dla osób niepełnosprawnych

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45247240-4 - Roboty budowlane w zakresie barier stałych

45211310-5 - Roboty budowlane w zakresie łazienek

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

153750,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

196978,62 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

153750,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Usługi Remontowo Budowlane Łukasz Gondek

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6821653077

7.3.4)Miejscowość

Malkowice

7.3.5)Kod pocztowy

32-130

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

153750,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

2 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Koszyce prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Koszyce.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Nie potwierdziliśmy jeszcze kompletnego snapshotu wszystkich części tego ogłoszenia wynikowego. Do czasu ponownej weryfikacji nie publikujemy wykonawców, rozstrzygnięć części, kwot ani liczby ofert z pól zastępczych.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.