Przebudowa DS Nestor
Zamawiający Politechnika Rzeszowska Im.ignacego Łukasiewicza (Rzeszów, Podkarpackie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Przebudowa DS Nestor”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=276451, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,6 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisówZmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | POLITECHNIKA RZESZOWSKA IM.IGNACEGO ŁUKASIEWICZA |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000001749 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | al. Powstańców Warszawy 12 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Rzeszów |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 35-029 |
| 1.4.4.) | Województwo | podkarpackie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL823 - Rzeszowski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 17 8653888 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | ochal@prz.edu.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.prz.edu.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Inna działalność
|
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00413946 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-08-31 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00378072 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | Sytuacja ekonomiczna lub finansowa O udzielenie zamówienia publicznego może się ubiegać wykonawca, który spełnia warunki, dotyczące sytuacji ekonomicznej lub finansowej, tj.: 1) posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę w wysokości co najmniej 1 000 000,00 zł. 2) posiada środki finansowe lub zdolność kredytową na kwotę co najmniej 500 000 zł. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia na podstawie dokumentów składanych przez Wykonawcę zgodnie z postanowieniami Rozdziału 9 SWZ. Zdolność techniczna lub zawodowa Zdolność techniczna lub zawodowa O udzielenie zamówienia może ubiegać się wykonawca, który spełnia warunki dotyczące zdolności technicznej i zawodowej, tj.: 1. posiada doświadczenie zawodowe rozumiane jako należyte wykonanie co najmniej 2 podobnych zamówień w okresie ostatnich 5 lat przed terminem składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie). Przez podobne zamówienie należy rozumieć wykonanie zadania polegającego na budowie/przebudowie/remoncie budynku wraz z instalacjami sanitarnymi i elektrycznymi o wartości minimum 2 000 000 zł każdy. Wykonawca zobowiązany jest do podania przedmiotu zrealizowanych zamówień, wartości, zakresu odpowiadającego postawionemu wyżej warunkowi, dat wykonania i podmiotów na rzecz, których zostały one wykonane. Dla każdego z wyżej wymienionych zamówień, należy dołączyć dowody potwierdzające, że zostały wykonane należycie, zgodnie ze sztuką budowlaną i prawidłowo ukończone. 2. dysponuje lub będzie dysponował przez cały okres realizacji zamówienia osobami posiadającymi uprawnienia budowlane do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie bez ograniczeń w zakresie kierowania robotami w specjalnościach: - instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, posiadającymi co najmniej 5-letnie doświadczenie, - instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, posiadającymi co najmniej 10-letnie doświadczenie, - konstrukcyjno-budowlanej, posiadającymi co najmniej 5-letnie doświad- czenie, po 1 osobie wymienionych specjalności lub posiadającymi inne uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawa oraz przynależącymi do właściwej izby samorządu zawodowego lub przedstawi pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia osób zdolnych do wykonania zamówienia Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia na podstawie dokumentów składanych przez Wykonawcę zgodnie z postanowieniami Rozdziału 9 SWZ. Zdolność do występowania w obrocie gospodarczym Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełniania tego warunku. Uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełniania tego warunku. Po zmianie: Sytuacja ekonomiczna lub finansowa O udzielenie zamówienia publicznego może się ubiegać wykonawca, który spełnia warunki, dotyczące sytuacji ekonomicznej lub finansowej, tj.: 1) posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę w wysokości co najmniej 1 000 000,00 zł. 2) posiada środki finansowe lub zdolność kredytową na kwotę co najmniej 500 000 zł. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia na podstawie dokumentów składanych przez Wykonawcę zgodnie z postanowieniami Rozdziału 9 SWZ. Zdolność techniczna lub zawodowa Zdolność techniczna lub zawodowa O udzielenie zamówienia może ubiegać się wykonawca, który spełnia warunki dotyczące zdolności technicznej i zawodowej, tj.: 1. posiada doświadczenie zawodowe rozumiane jako należyte wykonanie co najmniej 2 podobnych zamówień w okresie ostatnich 5 lat przed terminem składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie). Przez podobne zamówienie należy rozumieć wykonanie zadania polegającego na budowie/rozbudowie/przebudowie/remoncie budynku wraz z instalacjami sanitarnymi i elektrycznymi o wartości minimum 2 000 000 zł każdy. Wykonawca zobowiązany jest do podania przedmiotu zrealizowanych zamówień, wartości, zakresu odpowiadającego postawionemu wyżej warunkowi, dat wykonania i podmiotów na rzecz, których zostały one wykonane. Dla każdego z wyżej wymienionych zamówień, należy dołączyć dowody potwierdzające, że zostały wykonane należycie, zgodnie ze sztuką budowlaną i prawidłowo ukończone. 2. dysponuje lub będzie dysponował przez cały okres realizacji zamówienia osobami posiadającymi uprawnienia budowlane do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie bez ograniczeń w zakresie kierowania robotami w specjalnościach: - instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, posiadającymi co najmniej 5-letnie doświadczenie, - instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, posiadającymi co najmniej 10-letnie doświadczenie, - konstrukcyjno-budowlanej, posiadającymi co najmniej 5-letnie doświad- czenie, po 1 osobie wymienionych specjalności lub posiadającymi inne uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawa oraz przynależącymi do właściwej izby samorządu zawodowego lub przedstawi pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia osób zdolnych do wykonania zamówienia Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia na podstawie dokumentów składanych przez Wykonawcę zgodnie z postanowieniami Rozdziału 9 SWZ. Zdolność do występowania w obrocie gospodarczym Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełniania tego warunku. Uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełniania tego warunku. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-09-07 10:00 Po zmianie: 2026-09-21 10:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-09-07 10:15 Po zmianie: 2026-09-21 10:15 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2026-10-06 Po zmianie: 2026-10-20 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki.