Budowa nawierzchni i brakującej infrastruktury technicznej w ul. Lawendowej w Grajewie – etap I
Zamawiający Miasto Grajewo (Grajewo, Podlaskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa nawierzchni i brakującej infrastruktury technicznej w ul. Lawendowej w Grajewie –…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 000 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2511, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
6 wpisów- Ogłoszenie
10 kwietnia 2026
Termin ofert: 6 maja 2026 10:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
23 kwietnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
23 kwietnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
24 kwietnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
18 czerwca 2026
3 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
31 sierpnia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | MIASTO GRAJEWO |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 450669714 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Strażacka 6A |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Grajewo |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 19-200 |
| 1.4.4.) | Województwo | podlaskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL843 - Suwalski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@um.grajewo.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.grajewo.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-5e7162c9-7876-4db4-98f4-f3ffb7aa36d2 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00413902 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-31 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2026/BZP 00192429 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Budowa nawierzchni i brakującej infrastruktury technicznej w ul. Lawendowej w Grajewie – etap I |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa nawierzchni i brakującej infrastruktury technicznej w ul. Lawendowej w Grajewie – etap I” polegającego na budowie nawierzchni jezdni i kanalizacji deszczowej na odcinku od km 0+000 do km 0+180, obejmującym swym zakresem wykonanie: |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg 45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-06-18 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 120 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe UNIROL Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | NIP 7191577003 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Robotnicza 7 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Grajewo |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 19-200 |
| 4.3.6.) | Województwo | podlaskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 552624,86 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00297402/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-08-25 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 552624,86 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.