Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. w Pile· Piłaśrednia firma
Wartość umowy
240 000 zł
Umowa zawarta
27 sierpnia 2026
Okres realizacji
od 1 września 2026 do 22 grudnia 2026
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Kompleksowa usługa w zakresie dowozu uczniów, w tym uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Piła do pilskich jedn. oświat. oraz WSCiT w Starej Łubiance w okresie od 01.09.2026 r. do 22.12.2026 r.

Zamawiający Gmina Piła (Piła, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Kompleksowa usługa w zakresie dowozu uczniów, w tym uczniów niepełnosprawnych z terenu…”, wybierając ofertę wykonawcy Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. w Pile. Wartość umowy: 240 000 zł.

Zamawiający: Gmina PiłaPiła, Wielkopolskie (powiat Pilski →)opublikowano 31 sierpnia 2026
Wartość umowy
240 000 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~2,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Zamiar zawarcia umowy

    22 lipca 2026

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    31 sierpnia 2026

    1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. w Pile (Piła), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 240 000,00 zł (umowę zawarto 27 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 września 2026 r. do 22 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Piła

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 570791164

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

pl. Staszica 10

1.5.2.)Miejscowość

Piła

1.5.3.)Kod pocztowy

64-920

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL411 - Pilski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

bzp@um.pila.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pila.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Kompleksowa usługa w zakresie dowozu uczniów, w tym uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Piła do pilskich jedn. oświat. oraz WSCiT w Starej Łubiance w okresie od 01.09.2026 r. do 22.12.2026 r.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e33815eb-fd99-4e2f-881a-c3ac94d1a4f8

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00413686

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00041026/12/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.6 Kompleksowa usługa w zakresie dowozu uczniów, w tym niepełnosprawnych do pilskich jednostek oświatowych oraz Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Edukacji i Terapii w Starej Łubiance

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00355515

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Tryb z wolnej ręki został wybrany na podstawie art. 305 pkt. 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt. 11 ustawy Pzp.
Uzasadnienie faktyczne: zamawiający mając na uwadze wagę społeczną udzielanego zamówienia postanowił zgodnie z przepisami ustawy Pzp udzielić zamówienia osobie prawnej (sp. z o.o.) nad którą sprawuje kontrolę prawną (jest właścicielem Miejskiego Zakładu Komunikacji w Pile sp. z o.o.), ponad 90% działalności Miejskiego Zakładu Komunikacji dotyczy wykonywania zadań powierzonych mu przez zamawiającego, w kontrolowanej spółce nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BZP.271.WR.31.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa usługa w zakresie dowozu uczniów, w tym uczniów niepełnosprawnych z terenu gminy Piła do pilskich jednostek oświatowych oraz Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Edukacji i Terapii w Starej Łubiance w okresie od 01.09.2026 r. do 22.12.2026 r. Zamówienie obejmuje przewóz dzieci (dowóz do szkoły/placówki
i odwóz do miejsca zamieszkania), możliwie jak najkrótszą trasą.

2. Dowóz uczniów będzie się odbywał do niżej wymienionych szkół/placówek:
1) dowóz oraz odwóz 10 uczniów niepełnosprawnych z miejsca zamieszkania do:
a) Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Pile,
ul. Lelewela 140 – 1 uczeń,
b) Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Pile,
ul. Śniadeckich 27A/B – 9 uczniów.

Szacowana dzienna liczba kilometrów – 50.
Zamawiający w ramach prawa opcji przewiduje możliwość zwiększenia dziennej ilości kilometrów do 90.

2) dowóz oraz odwóz 29 uczniów niepełnosprawnych z terenu gminy Piły do Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Edukacji i Terapii w Starej Łubiance. Szacowana dzienna liczba kilometrów 110.
Zamawiający w ramach prawa opcji przewiduje możliwość zwiększenia dziennej ilości kilometrów do 150.

3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania zamawiającego zawarte są w Zał. nr 1 do zaproszenia Opis przedmiotu zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. w Pile

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

570905018

7.3.3)Ulica

Łączna 4

7.3.4)Miejscowość

Piła

7.3.5)Kod pocztowy

64-920

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 7

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

240000 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-09-01 do 2026-12-22

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60100000-9Usługi w zakresie transportu drogow…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
274 788 zł
Próbka: 88 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
215 645 zł481 704 zł
Rozstęp międzykwartylowy
266 059 zł
Źródło próbki
CPV 60100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
215 645 zł
Mediana
274 788 zł
Górny kwartyl
481 704 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Piła prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Piła.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 240 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60100000-9 (Usługi w zakresie transportu drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. w Pile (Piła). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.