Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Ceny złożonych ofert, w tym ceny z najniższą ceną, przekraczają kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia. Zamawiający nie może pozyskać dodatkowych środków finansowych

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
4 ofertywszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zaprojektowanie i budowa systemu oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego w budynku pozostającym w trwałym zarządzie Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Zamawiający Ministerstwo Klimatu i Środowiska (Warszawa, Mazowieckie) opublikował wynik postępowania „Zaprojektowanie i budowa systemu oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego w budynku…”. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Ministerstwo Klimatu i ŚrodowiskaWarszawa, Mazowieckieopublikowano 31 sierpnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 363 988 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Ceny złożonych ofert, w tym ceny z najniższą ceną, przekraczają kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia. Zamawiający nie może pozyskać dodatkowych środków finansowych. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty, wszystkie od małych i średnich firm.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Ministerstwo Klimatu i Środowiska

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 001064858

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Wawelska 52/54

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

00-922

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

monika.wisniewska@klimat.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.gov.pl/web/klimat

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zamowienia-mos.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zaprojektowanie i budowa systemu oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego w budynku pozostającym w trwałym zarządzie Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5a3ce579-c902-4a29-a0a3-72070283bb5e

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00413673

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00079372/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Budowa systemu oświetlenia awaryjno-ewakuacyjnego (BDG 70.)

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00378755

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BDGwzp/260/22/2026/MW

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

995000 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

(numeracja zgodna z SWZ)
3.1. Przedmiotem zamówienia jest budowa systemu oświetlenia awaryjnego
i ewakuacyjnego w budynku pozostającym w trwałym zarządzie Ministerstwa Klimatu i Środowiska w trybie zaprojektuj i
wybuduj.

3.2. Zamówienie będzie wykonywane w dwóch etapach:
Etap I :
a) opracowanie projektu technicznego (wykonawczego);
b) uzgodnienie projektu technicznego (wykonawczego) z rzeczoznawcą ds. zabezpieczeń pożarowych.
Etap II :
a) realizacja robót zgodnie z zatwierdzoną dokumentacją techniczną (wykonawczą), po zatwierdzeniu przez Zamawiającego
projektu technicznego.

3.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Program Funkcjonalno-Użytkowy stanowiący załącznik do wzoru
umowy. Wzór umowy stanowi Załącznik nr 1 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45314310-7 - Układanie kabli

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Ceny złożonych ofert, w tym ceny z najniższą ceną, przekraczają kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia. Zamawiający nie może pozyskać dodatkowych środków finansowych.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1275000 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2187262,78 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45311000-0Roboty w zakresie okablowania oraz…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
363 988 zł
Próbka: 27 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
105 000 zł860 266 zł
Rozstęp międzykwartylowy
755 266 zł
Źródło próbki
CPV 45311· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
105 000 zł
Mediana
363 988 zł
Górny kwartyl
860 266 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Ministerstwo Klimatu i Środowiska prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45311000-0 (Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.