Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
284 991 zł
Umowa zawarta
17 sierpnia 2026
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 284 991 zł – 302 580 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie Projektanta Głównego40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie usługi opracowania dokumentacji projektowo- kosztorysowej zadania pn. „Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków w Dobrzeniu - dokumentacja projektowa”- kontynuacja opracowań.

Zamawiający Gmina Dobroszyce (Dobroszyce, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie usługi opracowania dokumentacji projektowo- kosztorysowej zadania pn.…”, wybierając ofertę wykonawcy NOVA BR Sp. z o.o., ul. C.K. Norwida 2, 80-280 Gdańsk. Wartość umowy: 284 991 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina DobroszyceDobroszyce, Dolnośląskie (powiat Oleśnicki →)opublikowano 31 sierpnia 2026
Wartość umowy
284 991 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~3,5 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    10 czerwca 2026

    Termin ofert: 19 czerwca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    31 sierpnia 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy NOVA BR Sp. z o.o., ul. C.K. Norwida 2, 80-280 Gdańsk (GDAŃSK), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 284 991,00 zł (umowę zawarto 17 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 284 991,00 zł do 302 580,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA DOBROSZYCE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 931934779

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 16

1.5.2.)Miejscowość

Dobroszyce

1.5.3.)Kod pocztowy

56-410

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL518 - Wrocławski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@dobroszyce.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.dobroszyce.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b3c2a255-01e5-4ef8-b717-95524a0e4b6e

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie usługi opracowania dokumentacji projektowo- kosztorysowej zadania pn. „Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków w Dobrzeniu - dokumentacja projektowa”- kontynuacja opracowań.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b3c2a255-01e5-4ef8-b717-95524a0e4b6e

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00413637

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00068041/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków w Dobrzeniu- dokumentacja projektowa

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00283977

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.19.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi opracowania kompletnej dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla zadania pn. „Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków w Dobrzeniu”, zwanej dalej również „Dokumentacją projektową”, z wykorzystaniem posiadanej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej oraz dla przebudowy sieci kanalizacji sanitarnej na odcinku od Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Dobrzeniu (działka nr 452/20, 452/19) do oczyszczalni ścieków w Dobrzeniu, zwanej dalej „Dokumentacją” (załącznik nr 14 do SWZ).

4.5.3.)Główny kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

284991,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

302580,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

284991,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

NOVA BR Sp. z o.o., ul. C.K. Norwida 2, 80-280 Gdańsk

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5842862288

7.3.4)Miejscowość

GDAŃSK

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

NEWATER SP. Z O.O. Z SIEDZIBĄ W GDAŃSKU, UL. C.K. NORWIDA 2, 80-280 GDAŃSK

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

284991,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71320000-7Usługi inżynieryjne w zakresie proj…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
225 500 zł
Próbka: 245 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
139 102 zł390 244 zł
Rozstęp międzykwartylowy
251 142 zł
Źródło próbki
CPV 71320000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
139 102 zł
Mediana
225 500 zł
Górny kwartyl
390 244 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Dobroszyce prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Dobroszyce.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 284 991 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: NOVA BR Sp. z o.o., ul. C.K. Norwida 2, 80-280 Gdańsk (GDAŃSK). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.