Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
231 285 zł
Umowa zawarta
31 sierpnia 2026
Okres realizacji
60 dni
Oferty w postępowaniu
12 ofertceny: 231 285 zł – 393 649 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena85%OKRES GWARANCJI i RĘKOJMI ZA WADY15%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

ROZBUDOWA SIECI WODOCIĄGOWEJ I KANALIZACJI SANITARNEJ W BAKAŁARZEWIE

Zamawiający Gmina Bakałarzewo (Bakałarzewo, Podlaskie) rozstrzygnął postępowanie „ROZBUDOWA SIECI WODOCIĄGOWEJ I KANALIZACJI SANITARNEJ W BAKAŁARZEWIE”, wybierając ofertę wykonawcy Usługi Transportowe Krzysztof Iwanowski. Wartość umowy: 231 285 zł. Złożono 12 ofert.

Zamawiający: Gmina BakałarzewoBakałarzewo, Podlaskie (powiat Suwalski →)opublikowano 31 sierpnia 2026
Wartość umowy
231 285 zł
Liczba ofert
12 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    28 lipca 2026

    Termin ofert: 12 sierpnia 2026 12:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    31 sierpnia 2026

    12 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Usługi Transportowe Krzysztof Iwanowski (Olecko), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 231 285,04 zł (umowę zawarto 31 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 12 ofert; ceny wahały się od 231 285,04 zł do 393 649,23 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 60 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA BAKAŁARZEWO

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 790670852

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Rynek 3

1.5.2.)Miejscowość

Bakałarzewo

1.5.3.)Kod pocztowy

16-423

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL843 - Suwalski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@bakalarzewo.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bakalarzewo.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://bakalarzewo.logintrade.net/zapytania_email,236303,15dcbf18337d54ac76f9bd023c409064.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

ROZBUDOWA SIECI WODOCIĄGOWEJ I KANALIZACJI SANITARNEJ W BAKAŁARZEWIE

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-699a7fa7-6d49-495d-9f2c-44d744f3bb03

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00413623

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00049891/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w gminie Bakałarzewo

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00364481

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RIG.271.1.1.2026.AP

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje rozbudowę sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w Bakałarzewie, w tym zadania:
1) Rozbudowa sieci wodociągowej w miejscowości Bakałarzewo.
2) Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Bakałarzewo.
Zakres robót - budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej stanowiącej rozbudowę gminnej sieci wod.-kan. w miejscowości Bakałarzewo. Zadanie nr 2 - działki za szkołą - Etap II.
1) Sieć wodociągowa – budowa odcinków sieci wodociągowej z rur PE100RC SDR 17 DN100, stanowiących rozbudowę gminnej sieci wod-kan w miejscowości Bakałarzewo, w ramach zadania nr 2 - działki za szkołą, w tym:
a) Rurociąg wodociągowy PE100RC DN110 SDR17 - L=391,6m.
b) Hydrant nadziemny DN80 - szt.3
c) Zasuwa wodociągowa DN100 - szt. 1
d) Zasuwa wodociągowa DN80 - szt. 3
e) Trójnik żeliwny 150x100x150 - szt. 1
f) Trójnik żeliwny 100x100x100 - szt. 2
g) Trójnik żeliwny 100x80x100 - szt. 3
h) Studnia wodomierzowa bet. DN1200mm - kpl. 1.
2) Sieć grawitacyjnej kanalizacji sanitarnej – budowa odcinka grawitacyjnego sieci kanalizacji sanitarnej z rur PVC SN8 DN 200 (lita) stanowiących rozbudowę gminnej sieci wod-kan w miejscowości Bakałarzewo, w ramach zadania nr 2 - działki za szkołą, L=366,7mb , w tym:
a) Rura PVC DN 200 SN8 - L=366,7m
b) Studzienka PE DN 400mm - szt. 10szt.

3) Zakres obejmuje także:
a) obsługę geodezyjną:
- wytyczenie obiektu i urządzeń do wbudowania,
- inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza - 2 kpl.,
- kopie map zasadniczych - 2 kpl. zatwierdzone w Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej Starostwa Suwalskiego.
b) przygotowanie kompletnej dokumentacji powykonawczej – 2 egz., zawierającej między innymi:
- protokoły z badań, prób i odbiorów technicznych,
- wymagane świadectwa dopuszczenia, gwarancje na urządzenia, wyposażenie, materiały,
- inne wymagane przepisami dokumenty (deklaracje zgodności, atesty, świadectwa),
- zagospodarowanie terenu budowy wraz z tymczasowymi obiektami budowlanymi Wykonawcy niezbędnymi do prowadzenia robót,
c) przygotowanie kompletnej dokumentacji celem przeprowadzenia w porozumieniu z Zamawiającym i na jego rzecz postępowania obejmującego zgłoszenie zakończenia robót lub wniosku o pozwolenie na użytkowanie do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego Powiatu Ziemskiego w Suwałkach (zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 524 z późn. zm.).
Szczegółowy zakres robót zawarty jest w dokumentacji technicznej stanowiącej Załączniki nr 7 oraz przedmiarem robót – stanowiącym Załączniki Nr 8 oraz mapą poglądową stanowiącą Załącznik nr 9 do SWZ. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy. Wykonawca zobowiązany jest do dokładnego sprawdzenia ilości robót z dokumentacją techniczną oraz przedmiarem robót. Z uwagi na to, że wynagrodzenie w ramach umowy na roboty budowlane będzie wynagrodzeniem ryczałtowym, w przypadku wystąpienia w trakcie prowadzenia robót większej ilości robót w jakiejkolwiek pozycji przedmiarowej, nie będzie mogło być to uznane za roboty dodatkowe z żądaniem dodatkowego wynagrodzenia. Ewentualny brak w przedmiarze robót koniecznych do wykonania, nie zwalnia Wykonawcy od obowiązku ich wykonania w cenie umownej.

4.5.3.)Główny kod CPV

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

12

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

10

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

231285,04 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

393649,23 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

231285,04 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Usługi Transportowe Krzysztof Iwanowski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8471427558

7.3.3)Ulica

Środkowa 5a Lok 13

7.3.4)Miejscowość

Olecko

7.3.5)Kod pocztowy

19-400

7.3.6.)Województwo

warmińsko-mazurskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

231285,04 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45231300-8Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 048 042 zł
Próbka: 77 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
356 623 zł3 185 111 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 828 488 zł
Źródło próbki
CPV 45231300· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
356 623 zł
Mediana
1 048 042 zł
Górny kwartyl
3 185 111 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Bakałarzewo prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bakałarzewo.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 231 285 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45231300-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Usługi Transportowe Krzysztof Iwanowski (Olecko). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 12 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.