Wynik częściowy: umowy w 1 z 2 części, 1 unieważniono2 części
Łączna wartość umów
198 000 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Unieważniona
    Część 1
    Podstawa: art. 255 pkt 7 ustawy
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    198 000 zł
    5 ofert
Oferty w postępowaniu
5 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Przedłużenie okresu gwarancji i rękojmi30%Maksymalny czas naprawy10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

DOSTAWA AGREGATÓW PRĄDOTWÓRCZYCH NA POTRZEBY GMINY MIEJSKIEJ OSTRÓDA

Zamawiający Gmina Miejska Ostróda (Ostróda, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „DOSTAWA AGREGATÓW PRĄDOTWÓRCZYCH NA POTRZEBY GMINY MIEJSKIEJ OSTRÓDA”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość umów: 198 000 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina Miejska OstródaOstróda, Warmińsko-Mazurskie (powiat Ostródzki →)opublikowano 31 sierpnia 2026
Łączna wartość umów
198 000 zł
Liczba ofert
5 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~3,6 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    17 lipca 2026

    Termin ofert: 27 lipca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: częściowo rozstrzygniętyBieżące

    31 sierpnia 2026

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamówienie podzielono na 2 części: w 1 wybrano wykonawcę, 1 unieważniono (podstawa: art. 255 pkt 7 ustawy).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 198 000,00 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 5 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA MIEJSKA OSTRÓDA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 510743404

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Adama Mickiewicza 24

1.5.2.)Miejscowość

Ostróda

1.5.3.)Kod pocztowy

14-100

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL621 - Elbląski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sara.bialek@um.ostroda.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bipostroda.warmia.mazury.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://umostroda.ezamawiajacy.pl/pn/UMOSTRODA/demand/306624/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

DOSTAWA AGREGATÓW PRĄDOTWÓRCZYCH NA POTRZEBY GMINY MIEJSKIEJ OSTRÓDA

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d9a753b8-05a6-4660-aaec-9efab89f4b78

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00413291

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00348935

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.20.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.5.3.)Główny kod CPV

31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

4.5.5.)Wartość części

186991,87 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.5.3.)Główny kod CPV

31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

4.5.5.)Wartość części

162601,63 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zamawiający unieważnił postępowanie w części 1 „wykonawca (…) uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art. 263” [art. 255 pkt 7 uPzp].

Zamawiający w dniu 06.08.2026 r. wybrał jako najkorzystniejszą ofertę złożoną przez Riello Delta Power Sp. z o.o., ul. Krasnowolska 82R, 02-849 Warszawa. Informację o wyborze najkorzystniejszej oferty opublikował na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
W dniu 18.08.2026 r. Zamawiający wysłał Wykonawcy umowę do podpisu, w formie elektronicznej, podpisem kwalifikowanym.
Przedstawiciel Zamawiającego kontaktował się z Wykonawcą w sprawie podpisania umowy i został poinformowany, że umowa zostanie podpisana przez Wykonawcę w dniu 24.08.2026 r.
Wykonawca nie odesłał podpisanej umowy w umówionym terminie, w związku z czym Zamawiający wyznaczył termin ostateczny podpisania umowy na dzień 26.08.2026 r., informując jednocześnie, że brak odesłania umowy w tym terminie zostanie potraktowany jako uchylanie się od zawarcia umowy.
Wykonawca nie odesłał podpisanej umowy w wyznaczonym terminie, w związku z czym Zamawiający uznał, że Wykonawca uchylił się od zawarcia umowy i unieważnił część 1 postępowania.

„Jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego (…) zamawiający może dokonać ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu wykonawców oraz wybrać najkorzystniejszą ofertę albo unieważnić postępowanie” [art. 263 uPzp].

Wobec powyższego Zamawiający unieważnił postępowanie w części 1, Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza uchylił się od zawarcia umowy w części 1 postępowania jw.

Sekcja 7

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 8

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

198000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

198000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

198000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 9

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

GARDEN Piotr Pilarski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 5732686100

7.3.3)Ulica

Wójtówka 17a

7.3.4)Miejscowość

Lądek Zdrój

7.3.5)Kod pocztowy

57-540

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 10

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-21

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

198000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

31122000-7Jednostki prądotwórcze
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
285 000 zł
Próbka: 91 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
167 333 zł518 211 zł
Rozstęp międzykwartylowy
350 878 zł
Źródło próbki
CPV 31122000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
167 333 zł
Mediana
285 000 zł
Górny kwartyl
518 211 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miejska Ostróda prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ostróda.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 198 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 31122000-7 (Jednostki prądotwórcze). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: GARDEN Piotr Pilarski (Lądek Zdrój). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.