Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
3 ofertyodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa kolumbarium na cmentarzu komunalnym w Zalewie

Zamawiający Gmina Zalewo (Zalewo, Warmińsko-Mazurskie) opublikował wynik postępowania „Budowa kolumbarium na cmentarzu komunalnym w Zalewie”. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina ZalewoZalewo, Warmińsko-Mazurskie (powiat Iławski →)opublikowano 31 sierpnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 1 870 103 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,3 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty. Odrzucono 1 ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA ZALEWO

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 510743634

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Częstochowska 8

1.5.2.)Miejscowość

Zalewo

1.5.3.)Kod pocztowy

14-230

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL621 - Elbląski

1.5.7.)Numer telefonu

897588377

1.5.8.)Numer faksu

897588272

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@zalewo.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.zalewo.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zalewo.logintrade.net/zapytania_email,236842,1c18d2172a62f664904c935bc574dcff.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa kolumbarium na cmentarzu komunalnym w Zalewie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e7062b5c-c32a-419b-9b73-b73271f40eb8

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00413289

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00031875/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.7 Budowa kolumbarium na cmentarzu komunalnym w Zalewie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00371822

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RL.271.1.7.2026.AG

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

253947,27 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest budowa kolumbarium na cmentarzu komunalnym w Zalewie, a w szczególności

- Budowa kolumbarium - realizacja dwóch ścian urnowych, mieszczących łącznie 60 nisz (po 30 w każdej ścianie). Każda nisza dostosowana do pochówku 4 urn. - Zagospodarowanie terenu - wykonanie nawierzchni utwardzonych wokół obiektu, montaż elementów małej architektury (ławki parkowe) oraz nasadzenia zieleni w donicach betonowych. - Instalacje - wykonanie oświetlenia kolumbarium oraz terenu przyległego. Szczegółowe parametry techniczne: · Powierzchnia zabudowy (łącznie) – 13,30 m2 · Wysokość całkowita – 2,20 m · Liczba nisz grzebalnych – 2 x 30 · Maksymalna pojemność (liczba urn) – 2 x 120 · Powierzchnia utwardzeń (ciągi piesze, place) – 112,42 m2 · Elementy małej architektury – donice kwadratowe bet. – 4 szt., ławki parkowe – 3 szt. 2. Wykonawca zobowiązany jest do uwzględnienia w kosztach inwestycji niezbędnych prac przygotowawczych (tj. obsługi geodezyjnej oraz wprowadzenia niezbędnego oznakowania robót ze względu na bezpieczeństwo ruchu drogowego) i porządkowych (w tym uprzątnięcia terenu budowy, wywozu pozostałości powstałych w trakcie realizacji zadania). 3. Szczegółowe informacje oraz parametry techniczne przedmiotowego zadania określone zostały w dokumentacji technicznej (PZD, PAB, PT, przedmiary robót oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót).Dokumentacja ta stanowi zał. nr 9 do SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

45215000-7 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych opieki zdrowotnej i społecznej, krematoriów oraz obiektów użyteczności publicznej

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45215400-1 - Roboty na cmentarzach

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zamawiający, stosownie do treści art. 222 ust. 4 Pzp, udostępnił kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości 300 320,00 zł brutto. W przedmiotowym postępowaniu wpłynęły 3 oferty. Po przeprowadzeniu badania ofert, Zamawiający odrzucił ofertę wykonawcy
- Pro Gres Instal Grzegorz Masłowski ul. Bolesława Chrobrego 1, 16-420 Raczki. W tym stanie faktycznym oferta z najniższą ceną opiewała na kwotę 398 520,00 zł. brutto. Wskutek analizy swych możliwości finansowych, w tym w szczególności środków przeznaczonych na ten cel w budżecie Zamawiającego, Zamawiający stwierdził, iż nie jest możliwe zwiększenie kwoty wstępnie przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty. Tym samym wystąpiła przesłanka, o której mowa w art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, zgodnie z którą Zamawiający unieważnia postępowanie, gdy cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

237369 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

490785,95 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45215000-7Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 870 103 zł
Próbka: 32 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
170 435 zł3 612 976 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 442 541 zł
Źródło próbki
CPV 45215· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
170 435 zł
Mediana
1 870 103 zł
Górny kwartyl
3 612 976 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Zalewo prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zalewo.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45215000-7 (Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych opieki zdrowotnej i społecznej. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.